W Ostrowie nie będą ogrzewać węglem?

Udostępnij
Tweet

Premia kogeneracyjna dla OZC, w rekordowej wysokości 550 mln złotych, to korzyści dla mieszkańców, miasta i spółki! Plusów jest jednak o wiele więcej. Będzie taniej. To dobra wiadomość przede wszystkim dla mieszkańców. Dzięki budowie nowych silników spadną koszty wytwarzania ciepła – docelowo będzie to miało wpływ na radykalnie niższe rachunki dla mieszkańców! Dziś to 117 złotych za 1 GJ, ale już w sezonie grzewczym 2025/2026 będzie to 49 złotych.

– Jako prezydent miasta, zapewniam wszystkich ostrowian, że w kolejnych sezonach grzewczych będziemy obniżać ceny za ciepło. Składam tę deklarację w pełni odpowiedzialnie i z pełnym przekonaniem – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Dziś w ostrowskiej elektrociepłowni pracują cztery układy kogeneracyjne. Taka instalacja produkuje jednocześnie ciepło i prąd. Nowe kotły powstaną w dwóch lokalizacjach: dwa przy ulicy Grunwaldzkiej, a dwa w strefie przemysłowej przy ulicy Wrocławskiej. Po ich uruchomieniu z czystej energii OZC-u korzystać będzie 44% mieszkańców miasta.

OZC zainwestuje w ekoenergię. Zielony Ostrów

W Ostrowie Wielkopolskim od 2015 roku sukcesywnie prowadzona jest polityka walki o czyste powietrze.10,5 mln złotych bezzwrotnych dotacji trafiło do mieszkańców naszego miasta na wymianę „kopciuchów”. To 2300 nowych, ekologicznych źródeł ciepła. W mieście trwa zielono – niebieska rewolucja. Tysiące nowych nasadzeń – drzew, krzewów, bylin – tworzą zielone płuca w mieście.

Ostrów Wielkopolski może się również pochwalić tym, że era elektromobilności w Wielkopolsce rozpoczęła się właśnie w naszym mieście. Dzisiaj 35% tańszego taboru to zeroemisyjne autobusy elektryczne.

Niezwykle ważnym aspektem walki o lepszą jakość powietrza jest także program termomodernizacji. Ocieplone budynki to mniejsze zużycie ciepła i niższe rachunki za ogrzewanie.

Istotnym elementem tej strategii jest również rozwój odnawialnych źródeł energii i budowa farm fotowoltaicznych. Wyjątkowa w tym obszarze inwestycja powstała na obiektach Wodkanu.

CZYTAJ  Mieszkańcy walczą o kapliczkę. Zaczęli protestować

Projekt opracowany przez OZC jest niezwykle kluczowym uzupełnieniem tej strategii. Efektem inwestycji Ostrowskiego Zakładu Ciepłowniczego będzie znaczne ograniczenie emisji CO2. Oznacza to duże korzyści dla zdrowia. Mniejsza emisja pyłów i szkodliwych substancji to w efekcie mniej smogu w mieście.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
76 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Tomasz
4 miesięcy temu

Ważne że Niemcy i Czesi otwierają nowe kopalnie węgla brunatnego. Turów do zamknięcia. Podziękujcie wyborcom PO także w Turowie

ilu
odpowiada  Tomasz
4 miesięcy temu

zamiast sie dogadywać to pis sie obraził i nie stąd duże problemy.

Ostrowianin
4 miesięcy temu

Jak osoba, która doprowadziła do zapaści może ogłaszać czasy świetności: zero, a może mniej niż zero wiarygodności i uczciwości

Użytkownik niestety
4 miesięcy temu

Tak 117 zł + vat + koszty przesyłu czyli odbiorca płaci ponad 200 zł za GJ, warto o tym wspomnieć

mieszkaniec Ostrowa
4 miesięcy temu

Cały ten artykuł jest napisany przez biurokratów z kręgu obecnej pani prezydent. Cały czas używają tych samych technik przekazu, żywią nas nadzieją że będzie lepiej kiedyś tam. A my chcemy rozwiązań na teraz, na dziś. Gdzie byliście Ci wszyscy z Przyjaznego Ostrowa kilka lat temu jak wtedy trzeba było pomyśleć i w tanią energię zainwestować? No gdzie? Odpowiem za Was, lansowaliście się za nasze pieniądze przy otwarciu przedszkola, żłobka i ogródków Jordanowskich. Byle w świetle fleszy, byle spjać śmietankę. Grube miliony Pani Beato wydał Wasz zespół na mniej istotne inwestycje a tu daliście dupy mówiąc wprost. I za to trzeba wziąć odpowiedzialność a nie dalej nas mieszkańców okłamywać, mamić że będzie. Farmazony jak za Gierka!!! Wybierzmy mądrze, czas na zmiany w tym mieście!!!

xxxxy
4 miesięcy temu

Szanowna Pani Prezydent na obniżenie cen ciepła miała Pani dwie kadencje.

Ryszard M.
4 miesięcy temu

A w rejonie Reymonta i Jadwigi ktoś właśnie pali syfem i się nie martwi. Hipokryzja?

kit
4 miesięcy temu

Po wyborach dowiemy się ze cena za ogrzewanie znacząco nie spadnie bo spółka ma inwestycje do wykonania a to kosztuje. Tak obietnice przedwyborcze pójdą do kosza.

Konfederata
4 miesięcy temu

No cóż, Pani Beata Klimek dla pozostania na b.dobrym wiekcie podatników każdemu obieca złotodajną działkę na Księżycu.. Jedynie co te marnotrawne babsko potrafi to marnować publiczne pieniądze a ile dla siebie, tego najstarsi górale nie wiedzą. Wniosek, im szybciej zniknie z życia publicznego tym lepiej dla ostrowiaków.

pracownik ostrowski
4 miesięcy temu

a ja sie chce spytac panie bolach ile osob jest zatrudnionych w ozc, jakie maja stanowiska, jakie kompetencje, szkoly pokonczone itp oraz jakie powiazania rodzinne miedzy poszczegolnymi osobami zatrudnionymi wystepuja – skoro przez rok nie potraficie wypelnic kompletnego wniosku a o podwyzke poszlo szybko no to sami sobnie odp na pyt

Zooro
odpowiada  pracownik ostrowski
4 miesięcy temu

👍👍👍

wwwrrrr
4 miesięcy temu

skonczcie siac propagande sukcesu obecnego rzadu ostrowa bo jestescie gorsi od komunistow

Jacek
odpowiada  wwwrrrr
4 miesięcy temu

mają rodowód i poglądy komunistyczne.

76
0
Napisz co o tym sądziszx