Spłonęła królikarnia. Kilkuset zwierząt nie udało się uratować

W piątek straż pożarna została wezwana do pożaru królikarni zlokalizowanej w miejscowości Staniew (gm. Koźmin Wielkopolski, powiat krotoszyński).

Zgłoszenie wpłynęło kwadrans przed godziną 13. Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej ustalono, że pali się poddasze, na którym znajdowała się słoma, ogień przepalił poszycie dachu. Niestety w pożarze zginęło trzysta królików, które znajdowały się na parterze. 2700 ocalało.

Po stłumieniu pożaru nadpalone elementy konstrukcji dachu, które stwarzały zagrożenie usunięto na zewnątrz. Zwierzęta będące w klatkach znajdowały się poniżej miejsca
pożaru i pozostały wewnątrz ze względu na niewielkie zadymienie. Działania związane z usuwaniem poszycia dachowego i nadpalonych elementów konstrukcyjnych realizowane było przy pomocy sprzętu mechanicznego dostarczonego przez właściciela (ładowarki teleskopowej) i podnośnika hydraulicznego. W dalszej fazie działań z poddasza usuwana była na zewnątrz nadpalona słoma, którą dogaszano wodą.

Działania związane z usuwaniem i porządkowanie terenu wspierała lokalna społeczność. Działania straży pożarnej trwały 7 godzin. Wstępne straty oszacowano na 250 tysięcy złotych.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Ruszyły prace na dawnym PKS-ie. Wiemy co tam się dzieje
Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Olaf
2 miesięcy temu

Dobrze wypieczone? Będzie można na święta kupić?

Pytek
2 miesięcy temu

Króliki to inteligentne zwierzęta bardzo przywiązujące się do ludzi i w relacjach z człowiekiem potrafią okazać całe spektrum uczuć. Począwszy od wielkiej miłości, poprzez zaufanie, na złości i obrażaniu się kończąc. Warto poznać króliczy język, aby nawiązać z królikiem nić porozumienia. Dlaczego je zatem hodujemy i zabijamy ?

smok
odpowiada  Pytek
2 miesięcy temu

Jak wolisz to możesz hodować robaki,takie inteligentne jak króliki na pewno nie są.

Staruch
odpowiada  Pytek
2 miesięcy temu

bo człowiek musi jeść ? bo tak człowieka stworzyła ta sama natura co królika ?

Basia z piatej c w staniewie
2 miesięcy temu

Cześć, mama i tata też mają hodowlę królików hodowlanych  które polubiłam ale niestety mój tata dzisiaj je  ważył i mówił, że trzeba  już je  bić na mięso :/ mówił, że walnie je  tłuczkiem „w łepek” i zarżnie gardło… To go będzie je  bolało ? :/

5
0
Napisz co o tym sądziszx