To miejsce mocno zazieleni się

Metamorfoza Parku Kilińskiego i otoczenia Ronda Bankowego nabiera realnych kształtów! Duże drzewa ozdobią tereny zielone.

Zielone tereny zostaną wzbogacone o 22 nowe drzewa, 5 tysięcy krzewów, 3 tysiące bylin, setki metrów kw łąk kwietnych, dwa zielone przystanki. Beton zostanie zastąpiona powierzchniami przepuszczającymi wodę.

– Przebudowywane skrzyżowanie ulicy Głogowskiej z Zamenhofa zmieni swoją geometrię. Nie przywrócimy już skrętu z ulicy Zamenhoffa w ulicę Głogowską. Było to miejsce, które stwarzało realne zagrożenie ze względu na bardzo ograniczoną widoczność – dodaje Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Ostrowie Wielkopolskim.

Przypomnijmy. Trwająca przebudowa Ronda Bankowego, rewitalizacja Parku Kilińskiego oraz Skweru Żołnierzy Niezłomnych kosztować będzie 10,1 mln złotych. Co ważne, miasto z własnego budżetu na tę inwestycję przekaże tylko 900 tysięcy złotych. Pozostała kwota, 9 mln 215 tys. złotych to dotacja, z sukcesem pozyskana przez miasto, z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Obcokrajowiec miał spory wynik. Zatrzymano go obywatelsko (ZDJĘCIE)
Subskrybuj
Powiadom o

35 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Eleonora Pikusińska-Ramsey
16 dni temu

Wszystko pieknie …jeszcze tylko przydałaby sie w okolicy ekskluzywna ubikacja na miare tych czasów/oczywiście wszędzie monitoring/. A czy będzie jacuzi dla penerów-lato tuż za pasem.

rrrrr
2 miesięcy temu

kasa wydana na to rondo bo kilka baranow nie umie jezdzic to jakies nieporozumienie

$$$$$$
2 miesięcy temu

kasa na banery wyborcze leci……

Leon
2 miesięcy temu

Przy tak dużej dotacji trzeba wybudować przejścia podziemne pod ul. Głogowską i w stronę cmentarza inaczej piesi zablokują cały ruch na nowym rondzie!!PILNE!!!

Sklepikarz
2 miesięcy temu

a Straż Miejska wypala wachę na objazdówki,,jeżdzą sobie Panowie i patrza zza szyb StrażoWozów,, w centrum burdel na resorach, syf goni syf zwłaszcza przed sklepami spod znaku żaby,, palety stoja na chodnikach całe dnie i noce,,, a ty sklepikarzu postaw mały „potykacz” reklamowy to musisz go najpierw zgłosić u Pana Wieruchowskiego i zapłacić,,, a żaba może wszystko,,, no kto ma to sprawdzić i ukarać jak Panowie Strażnicy z aut nie wysiadają,, piękny przykład starego pasażu przy Wrocławskiej, jedni przedsiębiorcy się starają a przed pustymi lokalami syf, ze brakuje tylko nasrać… naprawdę nie można zmusić właściciela lub najemce do posprzątania ????? Naprawdę nie można zajrzeć tam wieczorową porą w weekend, rozgonić i ukarać patologie urządzającą sobie tam pijalnię małpek….
Centrum miasta umiera a władza ma to głęboko w dupie…

rrrr
odpowiada  Sklepikarz
2 miesięcy temu

a za zuli na rynku to nie ma kto sie zabrac

Piotrek
2 miesięcy temu

Kto wpadł na „genialny” pomysł żeby na samym początku zjazdu z ronda w kierunku Chopina zrobić przejście dla pieszych? Tam były korki do ronda nawet od tych świateł. A teraz będzie całe rondo zablokowane w godzinach szczytu.

Polak drugiego sortu
odpowiada  Piotrek
2 miesięcy temu

To przejście, to porażka ! Paraliż murowany! Życzę p. Wieruchowskiemu, aby utknął tam na dobre, wraz ze swoimi koncepcjami !

rrrrr
odpowiada  Piotrek
2 miesięcy temu

to bedzie najbardziej zakorkowane miejsce wogole !!!

😀😃
2 miesięcy temu

Tak na marginesie jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodzil

35
0
Napisz co o tym sądziszx