Łatwiejsze wyszukiwanie połączeń MZK

Łatwa w obsłudze i bezpłatna aplikacja jakdojade.pl od 1 marca działa również w Ostrowie Wielkopolskim. Każdego dnia z komunikacji miejskiej w Ostrowie Wielkopolskim korzysta kilka tysięcy pasażerów. W 2023 roku z przejazdów autobusami Miejskiego Zakładu Komunikacji skorzystano 2 810 884 razy! MZK stawia na komfort, ale oprócz wymiany starego taboru autobusowego na nowe „elektryczne”, wdraża inne, nowoczesne rozwiązania. Jednym z nich jest właśnie aplikacja „jakdojade”, która od 1 marca obejmuje również Ostrów Wielkopolski.

– Korzystanie z komunikacji miejskiej jeszcze nigdy nie było tak proste! Wdrożenie aplikacji „jakdojade” w Ostrowie Wielkopolskim planowaliśmy od dawna. W ostatnich miesiącach wdrażaliśmy system w naszym mieście, choć wcale nie było to takie proste. Marzec 2024 roku rozpoczynamy dobrą wiadomością – planowanie podróży z aplikacją „jakdojade” jest już możliwe w Ostrowie Wielkopolskim – podkreśla Janusz Marczak, prezes spółki Miejski Zakład Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim.

Pasażerowie od 1 marca mogą korzystać z darmowej aplikacji „jakdojade”, która w łatwy sposób pomoże zaplanować podróż komunikacją miejską. Wystarczy podać skąd oraz dokąd jedziemy, by sprawdzić możliwe warianty przejazdu. Aplikację można pobrać w sklepie Google Play lub skorzystać z wersji na przeglądarkę www.jakdojade.pl.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Bieg Biznesu - fotorelacja
Subskrybuj
Powiadom o

13 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Maria
2 miesięcy temu

Proszę spróbować dojechać ze Śmigielskiego – Ledóchowskiego na cmentarz na ul. Bema. Najważniejsze, że tam mogą dojechać,np. mieszkańcy Przygodzic czy Pruślina. Przesiadka nie jest możliwa, bo autobus właśnie przed chwilą odjechał.

KAMIL
2 miesięcy temu

Zmiana komunikacji miejskiej powinna nastąpić od podstaw. Obecnie coś się zmienia na zasadzie ten kurs wjedzie tutaj, kolejny już nie i robi się wielki chaos. Miasto powinno dorzucić kasę na komunikację miejską, zrobić wszystko od postaw i autobus co 30 min

Mieszkaniec
2 miesięcy temu

Że Śmigielskiego pierwszy poranny autobus 5.40 jakby ktoś na 5 chodził do pracy to z buta poza tym jedzie autobus nr 7 6.03 z sadowia wiecznie spóźniony a ludzie mają przesiadki autobusy dużo objeżdżają można zwiedzić cały Ostrów

Obywatel
2 miesięcy temu

Śmiech na sali, jakie połączenia? istny cyrk nie rozkład jazdy, Nie można nawet w dzień do pracy dojechać, ani powrotu nie wspomnę o godzinach wczesno porannych.

Ja
2 miesięcy temu

Ostrow nie jest jakąś wielką metropolia,żeby nie ogarniać trasy i przesiadek. Gorzej jest z rozkładem jazdy. Mieszkam przy Śmigielskiego, blok przy przystanku. Jeżdżą tu 3 numery autobusów. I najczęściej jadą wszystkie jeden za drugim,a później przez godzinę nic. Wg mnie problemem jest zły rozkład jazdy

P.
odpowiada  Ja
2 miesięcy temu

a jednak bardziej komfortowe będzie sprawdzenie rozkładu w apce, zamiast poruszać się po wątpliwej jakości stronie w przeglądarce, albo sprawdzania rozkładu już znajdując się na przystanku.
Nie korzystam z Ostrowskiej komunikacji miejskiej od 9 lat, ale czasami jak zdarzała się konieczność, to już wolałam brać taksówkę zamiast biegać od przystanku do przystanku po centrum i sprawdzać rozkłady

abc
2 miesięcy temu

Dopóki w tzw. magistracie komunikacja miejska będzie traktowana wyłącznie jako „zadanie własne gminy”, dowożąc uczniów i emerytów do szkół, szpitali i na cmentarze, to żadne aplikacje w niczym tu nie pomogą. Młodzi będą mieć to gdzieś a seniorzy i tak nie ogarną kuwety. Państwo (bez)radni i (p)rezydenci miejskich stołków – po naukę zapraszam do Tczewa. Proszę sprawdzić siatkę połączeń i cennik biletów. No ale mamy za to centrum prze… przechwałek, że w tym mieście coś się z komunikacją robi. A i owszem, robi, wygasza jak może. Niektóre gminy ościenne już zrozumiały, że do tego interesu nie ma sensu dopłacać.

POS
odpowiada  abc
2 miesięcy temu

Popieram, cała prawda i tylko prawda, komunikacja w Ostrowie zatrzymała się na etapie lat 90-siątych zeszłego wieku, nowe elektryki i całe to centrum przesiadkowe to pudrowanie pryszcza.

Syn gromu
2 miesięcy temu

Łatwiejsze bo coraz mniej połączeń xD (i coraz droższe XD)

Pasażer
2 miesięcy temu

Jak to jest, że w każdym innym mieście wchodząc w nawigację w telefonie (tą najpopularniejszą) mam pokazany każdy przystanek i szczegółowy rozkład jazdy autobusów ? W każdym, tylko nie Ostrowie. Po co mam ściągać jakąś aplikację, skoro można to sprawdzić w dużo łatwiejszy sposób?

yeahohyeah
odpowiada  Pasażer
2 miesięcy temu

Akurat google nie działa tak dobrze, jak np. jakdojade (z doświadczenia w Poznaniu wiem). Ale zgadzam się że mogłoby być więcej opcji (aplikacji) do wyboru. Każde miasto ma co innego

rozkład rozkładu
odpowiada  Pasażer
2 miesięcy temu

jest ta strona z mapą przystanków i rozkładem jazdy autobusów MZK Ostrów, ale fakt, bardzo brakuje zaznacznonych przystanków z rozkładem jazdy na innych mapach, jak np Mapy Google
http://rozklad.com/maps/index.php?IDKlienta=OSTROW_MZK&cmd=map

yeahohyeah
odpowiada  rozkład rozkładu
2 miesięcy temu

Jest lokalizacja przystanków na mapie w menu z boku. Ale wada tej strony są reklamy…

13
0
Napisz co o tym sądziszx