Walkowski pokazał co ma do zaoferowania mieszkańcom

W Sali Wiejskiej w Michałkowie odbyła się konferencja prasowa Komitetu Wyborczego Piotra Walkowskiego, który zaprezentował swój program oraz kandydatów na radnych. Miejsce spotkania wybrano nieprzypadkowo – Michałków to jedna z najmniejszych miejscowości w Gminie Ostrów Wielkopolski.

– Nie zapraszaliśmy państwa na pałace, chcemy pokazać, że każda miejscowość jest dla nas tak samo ważna, ponieważ wszyscy jak tutaj jesteśmy, stawiamy na zrównoważony rozwój naszej gminy i jesteśmy zgodni co do tego, ze wszyscy mieszkańcy zasługują na równe traktowanie! – mówił podczas spotkania Piotr Walkowski, kandydat na wójta Gminy Ostrów Wielkopolski.

Sporo miejsca podczas konferencji poświęcono programowi wyborczemu, który powstał z mieszkańcami i dla mieszkańców. To podczas tworzenia tego programu i rozmów z mieszkańcami, kandydaci zebrali ponad tysiąc podpisów poparcia.

Jaki plan na Gminę Ostrów Wielkopolski ma Piotr Walkowski? Program przedstawiono w kilkunastu punktach, są to:

1. CZAS NA DRUGI ŻŁOBEK – Gmina Ostrów Wielkopolski dynamicznie się rozwija i jeden żłobek nie wystarcza – potrzebny jest kolejny, w drugiej części gminy, aby młode mamy mogły wracać do pracy nie martwiąc się o swoje pociechy.

2. NOWOCZESNE PRZEDSZKOLA I SZKOŁY – z solidnym wsparciem dla najmłodszych, jak ciepły posiłek, świetlice, opieka pedagogiczna i psychologiczna.

3. OŚWIETLIMY GMINĘ NOCĄ – czas zakończyć mroczne czasy w gminie Ostrów Wielkopolski, mieszkańcy chcą czuć się bezpiecznie, a ciemność to nie tylko zagrożenie na drogach, ale także ułatwienie dla złodziei.

4. ZBUDUJEMY DROGI, CHODNIKI, ŚCIEŻKI ROWEROWE – wszędzie tam, gdzie są potrzebne – także we współpracy z innymi samorządami.

5. KAŻDA MIEJSCOWOŚĆ GMINY TAK SAMO WAŻNA – Gmina Ostrów Wielkopolski jest rozległa i bardzo zróżnicowana, ale wszyscy mieszkańcy tak samo zasługują na komfort życia.

6. BEZPŁATNE BADANIA PROFILAKTYCZNE – nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego chcemy uruchomić (nie tylko przed wyborami) bezpłatne badania przesiewowe dla różnych grup wiekowych, jeśli będzie to możliwe, także w oparciu o środki zewnętrzne.

7. ZAJĘCIA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W KAŻDEJ MIEJSCOWOŚCI – na terenie Gminy mamy wiele sal wiejskich i sal sportowych – niech będą otwarte dla naszych mieszkańców i tętniące życiem.

8. PRZYJAZNY URZĄD – wydłużenie godzin pracy urzędu, aby stał się on bardziej dostępny dla mieszkańców, a dla tych, którzy wolą nowoczesne technologie umożliwienie załatwiania spraw drogą internetową.

CZYTAJ  Krzysztof Bosak przyjedzie do Ostrowa z Anną Bryłką

9. DOSTĘPNA KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA – ten problem znają wszystkie miejscowości – te blisko mają za blisko na tanią komunikację, te dalekie, za daleko. Postawimy na mniejsze, tańsze i częściej jeżdżące autobusy – aby seniorzy mogli bez problemu dojechać do lekarza, a dzieci i młodzież do szkoły czy na zajęcia dodatkowe.

10. BEZPIECZEŃSTWO – DOPOSAŻENIE OSP – nasza gmina jest tak rozległa, że to strażacy są pierwszymi strażnikami bezpieczeństwa mieszkańców. Aby byli skuteczni musimy dbać nie tylko o flotę samochodową, ale także sprzęt i środki ochrony osobistej.

11. MIEJSCA SPOTKAŃ DLA SENIORÓW – w dzisiejszych czasach Dzienny Dom Seniora i kluby seniora to nie luksus, a konieczność. Wykorzystamy do tego celu m.in. sale wiejskie.

12. GMINNA KARTA KRWIODAWCÓW – czas docenić tych, którzy dzielą się z innymi najcenniejszym darem, jaki można podarować człowiekowi. Gmina Ostrów Wielkopolski ma wielu krwiodawców i należy im się podziękowanie w formie Gminnej Karty Krwiodawcy.

13. NIC O WAS BEZ WAS – stawiam na dialog z mieszkańcami – chcemy konsultować sprawy, które dotyczą mieszkańców oraz wzmocnić rolę sołtysa i Rady Sołeckiej.

14. TERENY INWESTYCYJNE – przygotujemy plan zagospodarowania przestrzennego gminy i stworzymy tereny inwestycyjne, bo nowe firmy to nowe miejsca pracy dla naszych mieszkańców.

15. STOP ZALEWANIU WSI – CZAS NA RETENCJĘ – poprawimy sytuację poszukując środkó1) zewnętrznych na nowoczesne rozwiązania w tym zakresie.

16. WSPÓŁPRACA Z ORGANIZACJAMI SPOŁECZNYMI – wiemy jak to zrobić, bo mój komitet, to społecznicy, a nie urzędnicy – oni najlepiej wiedzą, jak taka współpraca na zasadach partnerstwa powinna się odbywać.

17. ZADBAMY O ZIELEŃ I NASZE PARKI – stworzymy strefy wypoczynku, które będą także sprzyjały integracji mieszkańców.

18. REFORMA GOSPODARKI KOMUNALNEJ – nowoczesna i oszczędna gospodarka komunalna, to tańsze śmieci, woda oraz inne usługi.

19. POZYSKIWANIE ŚRODKÓW ZEWNĘTRZNYCH – stworzymy referat, który będzie zajmował się pozyskiwaniem środków zewnętrznych, aby jak najbardziej efektywnie wykorzystać możliwości jakie stwarza nowa perspektywa unijna. Ważna jest także gospodarka finansowa gminy, tak by Gminę było stać na zabezpieczenie wkładów własnych do projektów, które będziemy chcieli realizować. W tej chwili Gmina balansuje na granicy ustawowych wskaźników.

Zwieńczeniem konferencji prasowej było wspólne posadzenie drzewa. Podobne drzewa zostaną posadzone w każdej z miejscowości gminy.

– Wspólne sadzenie drzew to także zacieśnianie więzi sąsiedzkich, rozmowa o potrzebach i możliwościach dalszego działania – dodaje Piotr Walkowski. – Posadzone drzewa i krzewy stają się więc symbolem zmiany otaczającej przestrzeni.

CZYTAJ  Mieszkańcy skarżą się na remont mostu

Okręg nr 1
Sołectwa: Chruszczyny, Daniszyn, Mazury, Onęber, Warszty
Piotr Niśkiewicz – zawodowy strażak, działacz społeczny LZS Błysk Daniszyn, OSP Daniszyn, komendant gminny ZOSP RP, członek PCK

Okręg nr 2
Sołectwa: Cegły, Łąkociny, Radziwiłłów
Zenon Janas – Wieloletni sołtys i radny gminy

Okręg nr 3
Sołectwa: Lamki, Zalesie, Świeligów
Grzegorz Kurkiewicz – prezes OSP Lamki, aktywny społecznik, przedsiębiorca

Okręg nr 4
Sołectwo Zacharzew
Dawid Goss – działacz społeczny, członek rady sołeckiej, naczelnik OSP Świeligów, Przedsiębiorca

Okręg nr 5
Sołectwo Gorzyce Wielkie
Marcin Nowak– nauczyciel, pedagog, dyrygent, organizator życia artystycznego w naszej gminie

Okręg nr 6
Sołectwo Gorzyce Wielkie
Maria Faliszewska – prowadzi własną działalność gospodarczą, liderka lokalnego klubu 555 w Ostrowie Wielkopolskim.

Okręg nr 7
Sołectwo Topola Mała
Przemysław Wala – rolnik, społecznik, sołtys

Okręg nr 8
Sołectwa: Nowe Kamienice, Smardowskie Olendry, Wysocko Wielkie, Sadowie
Ryszard Dymny – Sołtys Wysocka Wielkiego lider miejscowy który od lat z powodzeniem rozwija tę miejscowość i współpracuje z organizacjami, przedsiębiorca

Okręg nr 9
Sołectwo Wtórek (Wtórek, Kąkolewo, Trąba)
Ryszard Ryfa – wieloletni sołtys i radny gminy Ostrów od 25 lat

Okręg nr 10
Sołectwo Czekanów (Czekanów, Bagatela)
Piotr Daniłkiewicz – oddany strażak i prawdziwy społecznik

Okręg nr 11
Sołectwa: Lewków, Michałków
Bartosz Sudolski – student, działacz społeczny, strażak

Okręg nr 12
Sołectwa: Będzieszyn, Gutów, Kwiatków, Młynów, Słaborowice
Marcin Gołembiowski – sołtys, prowadzi własne gospodarstwo rolne

Okręg nr 13
Sołectwa: Franklinów (Franklinów, Stary Staw), Karski, Kołątajew, Lewkowiec, Lewków Osiedle
Marian Waliszewski – radny gminny dwóch kadencji, wiceprezes gminnego ZOSP, przedsiębiorca

Okręg nr 14
Sołectwa: Biniew, Górzenko, Górzno, Szczury
Anna Demska – wspólnie z rodzicami prowadzi rodzinną firmę, społeczniczka która wspiera wiele inicjatyw lokalnych

Okręg nr 15
Sołectwa: Borowiec, Sobótka
Małgorzata Grzelak – Przewodnicząca KGW, działaczka OSP

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

108 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Lewków sercem z Tobą
1 miesiąc temu

Waluś jest dostępny dla zwykłych ludzi i to się ceni widać że ma pomysł i świetnie się w tym odnajduje. Powodzenia Piotrek

Daniszynianka
1 miesiąc temu

Pan Walkowski ma sporo do zaoferowania, a konkurencja aby krytykuje i papuguje pomysły. Na zebraniu w Daniszynie aby krytyka była, zadnych konkretów. Nie chcemy takiej gminy jaką funduje nam Pan Pryczak. Chcemy gminy normalnej i przyjaznej.

ww
1 miesiąc temu

Jaki ojciec taki syn
Wcześniej był świniak wyborczy na wszelkiego typu imprezach jak dożynki, festyny itp. A teraz Torty wyborcze na dniach kobiet, dniu seniora, itp. A co zrobił dla nas ojciec?? obsiadł stanowisko, pobierał dietę, i nic więcej nie pamiętam… czyli nic lub mikroskopijne zasługi dla gminy/ miasta dlatego aby odciąć dynastie od finansowania z czystym sumieniem zagłosuje na Pryczaka 🙂

Nie dla WALKOWSKIEGO
1 miesiąc temu

NIE, NIE, NIE czas odpocząć od Walkowskich !!!

Ksiądz Tischner
1 miesiąc temu

Gówno prawda. Chxxa ma to zaoferowania ! Liczy się tylko kasa i władza na stanowisku wójta.

Obserwator
1 miesiąc temu

Fajny chłopak ale by zarządzać tak dużą gminą i na dodatek jeszcze tak specyficzną (obwarzanek Ostrowa) trzeba coś więcej niż bycie fajnym…całkowity brak doświadczenia w zarządzaniu (przewodniczący rady powiatu to żadne doświadczenie, pilnuje porządku na sesji). Grupa kandydatów na radnych…najstarszy radny wiekiem, następny zamieszany w sprawę łąki na lotnisku i nie rozliczonych losów z dożynek, następny ….no cóż na sesji gdyby nie lista obecności to można by pomyśleć że go nie ma, pozostali chyba są potrzebni tylko po to by szło zarejestrować komitet i kandydata na wójta, na zdjęciu wyglądają jak poseł Gowin który głosował za ale się nie cieszył…do tego jeszcze te zupełnie niepotrzebne dwukrotne skręty w stronę PiSu i zawieszenie za to w PSLu, myślę że jak nie zostanie wójtem to się nic złego (dla niego) nie stanie…albo mu tata pracę w ARiMRze załatwi albo „cudownie” wróci do rady powiatu. za 10 lat znów będzie okazja.

Mieszkańcy W.W
1 miesiąc temu

prośba do pana.Kwietnia zrób No panie cos z tym oświetleniem na ulicy .

ostrowiak.
1 miesiąc temu

Bla, bla, bla, zrobi wszystko za nasze podatki czyli okradnie nasze portfele. Obłuda, Obłuda, Obłuda.

belfer
1 miesiąc temu

złożone rączki to oni wszyscy mają wytrenowane do perfekcji!

Gracha
1 miesiąc temu

To jakiś żart. Sam wszedł do samorządu przez manipulację, plakaty były z gębą Ojca, a na listach junior. Zgromadził w swojej ekipie ludzi, niemających pojęcia o prawie i działalności samorządu gminnego. Nie dajcie się po raz kolejny oszukać.

108
0
Napisz co o tym sądziszx