Ptasia grypa zaatakowała. Mnóstwo ptaków unicestwionych

Po długiej przerwie powraca temat ptasiej grypy. Tym razem za sprawą ogniska tej zakaźnej choroby, które zostało wykryte w gospodarstwie na terenie wsi Skrzebowa (gm. Raszków). Zagazowano 21 tysięcy kaczek.

Co ciekawe, chorobę wykryto w stadzie liczącym 5 tysięcy kaczek. Ponieważ właściciel posiadał jeszcze kaczki w dwóch innych lokalizacjach, dlatego służby nakazały zagazowanie wszystkich zwierząt. Tak po prostu, prewencyjnie. Łącznie zabito 21 tysięcy sztuk drobiu.

Teraz będą wyznaczone strefy – 3 km zapowietrzona – oraz 10 km zagrożona. Hodowcy będą musieli przestrzegać specjalnych wymogów sanitarnych.

Wielkopolskie służby weterynaryjne w 2024 roku wykryły ogniska choroby także w powiatach konińskim, szamotulskim czy międzychodzkim.
Podejrzewa się, że ogniska tworzą migrujące ptaki, które roznoszą ptasią grypę, ale nie mają typowych objawów chorobowych.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Staranował ogrodzenie posesji
Subskrybuj
Powiadom o

44 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mirek
1 miesiąc temu

NIE BYŁO NIE MA I NIE BĘDZIE POLSKIEGO RZĄDU, KTÓRY BRDZIE STAŁ ZA SWOIMI WYBORCAMI.LICZA SIE STOŁKI I KASA.TUSK jak wszyscy wiemy to posłaniec Niemiec i unii i w duuupie ma polakow- kolesi i sponsorów nie skrzywdzi puki będzie miał z tego korzysci

ZSL
1 miesiąc temu

to choroba to u tego rolnika co z swym ukochanym teściem wykończył cukrownie w Zdunach ?

Starszy mieszkanec
odpowiada  ZSL
1 miesiąc temu

Wpierw wykończyli zakład usług budowlanych w Pogrzybowie i ciagli wszelkie profity z PZPR i ZSL tak powstało to gospodarstwo , ludzie to wszystko pamiętają .

44
0
Napisz co o tym sądziszx