Ptasia grypa zaatakowała. Mnóstwo ptaków unicestwionych

Po długiej przerwie powraca temat ptasiej grypy. Tym razem za sprawą ogniska tej zakaźnej choroby, które zostało wykryte w gospodarstwie na terenie wsi Skrzebowa (gm. Raszków). Zagazowano 21 tysięcy kaczek.

Co ciekawe, chorobę wykryto w stadzie liczącym 5 tysięcy kaczek. Ponieważ właściciel posiadał jeszcze kaczki w dwóch innych lokalizacjach, dlatego służby nakazały zagazowanie wszystkich zwierząt. Tak po prostu, prewencyjnie. Łącznie zabito 21 tysięcy sztuk drobiu.

Teraz będą wyznaczone strefy – 3 km zapowietrzona – oraz 10 km zagrożona. Hodowcy będą musieli przestrzegać specjalnych wymogów sanitarnych.

Wielkopolskie służby weterynaryjne w 2024 roku wykryły ogniska choroby także w powiatach konińskim, szamotulskim czy międzychodzkim.
Podejrzewa się, że ogniska tworzą migrujące ptaki, które roznoszą ptasią grypę, ale nie mają typowych objawów chorobowych.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zażądali 4500 dokumentów od OZC
Subskrybuj
Powiadom o

44 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mirek
1 miesiąc temu

NIE BYŁO NIE MA I NIE BĘDZIE POLSKIEGO RZĄDU, KTÓRY BRDZIE STAŁ ZA SWOIMI WYBORCAMI.LICZA SIE STOŁKI I KASA.TUSK jak wszyscy wiemy to posłaniec Niemiec i unii i w duuupie ma polakow- kolesi i sponsorów nie skrzywdzi puki będzie miał z tego korzysci

ZSL
1 miesiąc temu

to choroba to u tego rolnika co z swym ukochanym teściem wykończył cukrownie w Zdunach ?

Starszy mieszkanec
odpowiada  ZSL
1 miesiąc temu

Wpierw wykończyli zakład usług budowlanych w Pogrzybowie i ciagli wszelkie profity z PZPR i ZSL tak powstało to gospodarstwo , ludzie to wszystko pamiętają .

44
0
Napisz co o tym sądziszx