Postawią radnemu złoty posąg?

Do rady gminy Ostrów Wielkopolski wpłynął wniosek o postawienie olbrzymiego, złotego posągu jednego z radnych. Powodem ma być szereg zasług dla gminy. Radni będą głosować co zrobić z wnioskiem jednego z mieszkańców.

Treść petycji:
Działając na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 11 lipca 2014r. o petycjach (Dz.U. 2018 poz. 870) w interesie publicznym przedkładam petycję w sprawie podjęcia działań w celu pozyskania gruntów, zabezpieczenia środków finansowych i przystąpienia do realizacji budowy pomnika Pana Henryka Kwietnia, jako jednego z najbardziej zasłużonych i skutecznych radnych w 50-letniej historii Gminy Ostrów Wielkopolski.

Kwestia podejmowania uchwał w sprawie wznoszenia pomników przez samorząd gminny została uregulowana w art. 18 ust. 2 pkt. 13 Ustawy o samorządzie gminnym. Uważam, że podjęcie tego działania jest zasadne, gdyż pozwoli zachować trwałą pamięć dla kolejnych pokoleń o jego dokonaniach na rzecz swojej miejscowości i gminy. W dzisiejszych czasach coraz szybciej zapominamy o tym, żeby w przestrzeni publicznej budować pamięć o ludziach, którzy swoim działaniem w sposób znaczący zapisali się w naszej historii. Pamiętamy tylko o wielkich bohaterach, a nie o ludziach, którzy całe swoje życie poświęcili pracy na rzecz lokalnej społeczności. Nie tylko takie osoby jak Lech Wałęsą zasługują na pomnik postawiony za życia, ale również Pan Henryk Kwiecień.

W relacjach wielu mieszkańców naszej Gminy Ostrów Wielkopolski, radny Henryk Kwiecień to złoty człowiek, jako wnioskodawca, zdaję sobie sprawę, że budowa pomnika wykonanego ze złota może przekraczać możliwości finansowe Gminy, a sam Narodowy Bank Polski może nie dysponować niezbędną ilością tego kruszcu, wymaganą do jego budowy. Dlatego też sensownym sposobem wykonania tego pomnika może być wykonanie odlewu z brązu lub mosiądzu, dzięki czemu realizacja niniejszej petycji nie będzie wiązała się z nadmiernymi wydatkami budżetowymi, a jednocześnie zapewni jego realizację w godnej formie. Podczas realizacji tego pomnika nie należy kierować się minimalizmem, ograniczając się do samego popiersia, tylko wykonać rzeźbę całej sylwetki.

CZYTAJ  Nie żyje uczennica

Bardzo ważną kwestią jest również jego lokalizacja. Moim zdaniem powinien być on zlokalizowany w Wysocku Wielkim na ulicy Pruślińskiej, która dzięki staraniom pana Henryka Kwietnia stała się główną arterią łączącą tą wieś z miastem Ostrowem Wielkopolskim. Lokalizacja tego pomnika bezpośrednio przy wjeździe na ulicę Pruślińską od strony miasta będzie dodatkowo podkreślała jego dokonania, jednocześnie bliska lokalizacja węzła komunikacyjnego przy drodze ekspresowej Sil bardzo ułatwi dojazd pod ten pomnik autokarom z wycieczkami szkolnymi, czyniąc go ważnym punktem na szlakach turystycznych prowadzących przez południową Wielkopolskę. Za taką lokalizacją przemawia także geograficzne ukształtowanie terenu, gdyż miejsce to jest otoczone pagórkami i wzniesieniami od strony wschodniej, południowej i zachodniej. Dlatego też nisko wschodzące i zachodzące słońce, nie będzie generowało w ciągu roku niebezpieczeństwa oślepienia kierowców przez jego blask odbijający się od rzeźby.

Dlatego też niezwykle ważnym zadaniem dla gminy wynikającym z niniejszej petycji jest pozyskanie gruntów w tym miejscu, na którym byłoby możliwe wzniesienie tego niezwykle ważnego i potrzebnego pomnika.

Zgodnie z art. 8 ustawy o petycjach, proszę o umieszczenie niniejszej petycji na stronie internetowej urzędu. Zgodnie z art. 4. ust 3. nie wyrażam zgody na ujawnienie moich danych osobowych.”

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

123 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Złotnik
1 miesiąc temu

Pomnik z gipsu o tektury + „op*olić go farbą wodoodporną w kolorze ZŁOTYM. Oszczędnie,ale elegancko.

Ostrowianka
1 miesiąc temu

Co za ŻENADA!

Jak to Polacy
1 miesiąc temu

Bezsens pomników, za te kwoty można wyremontować sale, obiekty, utworzyć skwerki itp, następnie nazwać imieniem zasłużonego który miał z daną dziedziną wiele wspólnego, pamiętam kiedy Jan Paweł ll przestrzegał przed stawianiem mu pomników, podobnie Maria Kaczyńska mówiła kiedyś że pomniki to zimne glazy, natomiast domy pomocy czy hospicja nazwane nazwiskiem dobroczyncow to co innego, jednak Polacy nie słuchają, musi być rozmach

PRAWDA
1 miesiąc temu

tutaj takie pytanie dla H>Kwietnia – zstanów się nad kolegami jakich masz . Przed wyborami zawsze sa tacy kumple

Jola
1 miesiąc temu

Szczepionka jednak działa i to mnie cieszy

Mirek
1 miesiąc temu

Sam niech sobie zrobi ze swoich pieniędzy co on zrobił dla Ostrowa #klimek do dymisji

jola
1 miesiąc temu

Tak,brawo henia na prezydenta polski a wojta sylwiusza z gm zelazkow na premiera i nareszcie mamy prawdziwy wymarzony rzad

szlachta
2 miesięcy temu

siedem stron komentarzy i nikt nie odczytał wyśmiewczych intencji autora. Jedni zdegustowani, inni uradowani pomysłem, a nikt nie zastanawiał się na bezsensem samej petycji i koniecznością jej głosowania i prawem autora do robienia jaj. Jesteście jak Zombi.

mariano
odpowiada  szlachta
1 miesiąc temu

Widocznie czytać komentarzy nie potrafisz ze zrozumieniem … ( :

Ostrowianka
2 miesięcy temu

Jeszcze nie czas na wpisy z 1 kwietnia ( miesiąc ) PRIMA APRIL .

JórekOgurek
2 miesięcy temu

Typowa akcja rodem z PGRu! Ale niech się komuszy ZSL, pod wodzą Kosiniaka, co to wieś jedynie zza szyby samochodowej widział, tłucze z POyebusami!

123
0
Napisz co o tym sądziszx