Pies zachorował. Pozbył się go w lesie

Udostępnij
Tweet

Kolejna taka historia w naszym regionie. Pies z przyjaciela domu, po tym gdy zachorował, stał się zbędnym balastem. Znaleziono go w lesie przywiązanego do drzewa.

Tym razem pies został znaleziony w lesie koło podkaliskich Brzezin. Natrafiła na niego osoba nie mieszkająca w Polsce.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 10 lutego w miejscowości Fajum w gminie Brzeziny. Przypadkowa osoba przechadzająca się tamtejszymi lasami, zauważyła przywiązanego psa do drzewa. Od razu postanowiła zawiadomić DIOZ, Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt – gdzie zwierzę otrzymało należytą opiekę. Jak się później okazało – piesek jest poważnie chory.

– Niestety jest to piesek zmagający się długo z chorobą, która nigdy nie była leczona. Choruje na poważną chorobę polegającą na ciągłym powstawaniu i otwieraniu się ran na skórze – proces leczenia jest u takich psów dłuższy niż zazwyczaj – do końca życia będzie na to chorował i brał lekarstwa – mówi pracownik DIOZ, Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt.

– To jest szczyt okrucieństwa. Takie przypadki niestety były, są i będą. W momencie, kiedy nie zmieni się prawo i zwierzę nie będzie chipowane do konkretnego właściciela to później szukanie oprawcy takiego czynu jest bardzo utrudnione. Jednak nie poprzestaniemy i będziemy go szukać. – mówi pracownik DIOZ, Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt.
Pies ma około 5 lat i rasy mieszanej. Obecnie czeka go dosyć długa rehabilitacja i leczenie, po czym będzie oddany do adopcji.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Niemowlę zamknięte w aucie. Ratowali je strażacy
Subskrybuj
Powiadom o

26 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zosia
11 dni temu

Co za ludzie, pewnie co niedziela do kosciolka i rączki zlozone, bestia nie człowiek , są za małe kary, za takie czyny,a powinien być najpierw wypałowany, a później wyrok.

Potwór to zrobił
11 dni temu

Wprowadzić przymus czipowania.

Paweł
11 dni temu

Kur…co za de***. No ręce opadają. Ciesz się, że Cię nie dopadłem zwyrolu

Realista.
12 dni temu

W taki sposób powinno się karać nie zwierzęta a ludzi! W tym konkretnym przypadku mam na myśli takie indywiduum jak nasz kochany łukaszek wirusek świrusek franklinusek antyszczep płaskoziemca i ruska onuca i człowiek sprzyjający plugawej rosji i negatywnie nastawiony do naszych braci z Ukrainy. Tacy jak on pchają nas do wojny i źle przez nich skończymy. Mam nadzieję, że doczekam dnia kiedy takie pluskwiaki jak on i jemu podobni będą wisieć w lasach.

26
0
Napisz co o tym sądziszx