Ostrowianie przyjechali na spotkanie z Elżbietą Witek

Udostępnij
Tweet

Ponad 300 osób zgromadziło się w auli Uniwersytetu Kaliskiego by spotkać się z byłą marszałek sejmu Elżbietą Witek z Prawa i Sprawiedliwości. Wśród zgromadzonych byli ostrowianie i mieszkańcy powiatu ostrowskiego.

Jedna z głównych postaci Prawa i Sprawiedliwości Elżbieta Witek zapewniała, że działacze tej partii organizują objazd, „bo jesteśmy jak w latach `70 Radio Wolna Europa i mówimy prawdę”.

– Od listopada minął miesiąc czasu i widzimy demolowanie Państwa. W tej chwili istnieje tylko jeden przekaz. Przekaz władzy. Pod koniec kampanii przeciwnicy polityczni zaczęli się pojawiać w białych koszulach i mieli przypięte czerwone serduszka. To miała być uśmiechnięta Polska, a co zastaliśmy? Te serduszka to są zgniłe, robaczywe serduszka. W czasie kampanii założyli maski, pod przykrywką gestów potrafili wielu Polaków oszukać. Przychodzą ludzie, bo coś im zabrano. Mają jeden przekaz i nie wiedzą jak wygląda prawda. – rozpoczęła Elżbieta Witek.

– Czy pamiętacie państwo tą deklarację: jak tylko przejmę władzę, następnego dnia wszystko się zmieni. 100 dni i 100 postulatów. Z tej setki szukamy co zostało spełnione. Pamiętacie ich obietnice? Za PiS-u podniesiono kwotę wolną od podatku do 30 tysięcy złotych. Oni obiecywali podniesienie kwoty do 60 tysięcy. Nawet o tym nie mówią. Kredyt 2% na mieszkanie. Młoda małżeństwa ruszyły na zakup. Oni obiecywali 0%. Nie dość, że nie mamy 0% to mamy -0. Ludzie, którzy podpisali umowy z deweloperami, musieli wpłacać wielotysięczne zadatki. Bank powiedział, że nie ma gwarancji Państwa i kredytu nie dostaniecie. Młodzi ludzie nie wiedzieli, że nie płacą podatku. Nie interesowali się tym. Przeciwnicy zaproponowali studentom akademik za złotówkę. Ktoś słyszał o takim? No nie. Benzyna miała być po ile? Miała być po 5,13. Teraz dochodzi do 7 zł. Aaa to miała być przenośnia… Nauczyciele mieli dostać nie mniej niż 1500 zł do podstawy? Dostali to? Figę z makiem dostali. Rolnicy dostali na granicy? Nie dostali. – wyliczała Elżbieta Witek.

CZYTAJ  Kierowcy już byli myślami na długim weekendzie?

– Polska powinna być krainą mlekiem i miodem płynącą. Mamy morze, jeziora, lasy, złoża, uzdolnionych ludzi. Jeśli rodzice i nauczyciele potrafią znaleźć i rozwinąć talent u młodego człowieka, wówczas wszyscy się o niego zabijają. Ale mamy fatalne położenie geopolityczne. Po jednej stronie Rosja, po drugiej Niemcy, a po środku Tusk.

Często słyszymy: dlaczego nie potraficie dotrzeć do młodych ludzi. Te roczniki, które teraz poszły po raz pierwszy do wyborów, przez lata naszych rządów nie interesowały się rządzeniem. Muszą się przekonać na własnej skórze jak tamci rządzą, inaczej ich nie przekonamy. Młodzi ludzie teraz siedzą w smartfonach na portalach społecznościowych, a nie spotykają się na żywo.

W dalszej części wymieniała szereg inwestycji strategicznych, które są niekorzystnie odbierane przez
Niemcy czy Francję.

– Jak można 15-letniej dziewczynce pozwolić kupić pigułkę dzień po, bez badania i konsultacji lekarskiej? Nad tym obecnie pracuje rząd. – mówiła zaniepokojona Witek.

Ja uczyłem 27 lat w szkole. Jak słyszę te pomysły, to powiem wam jedno. Nie można się zgadzać, żeby podcinać skrzydła naszym dzieciom. Oni chcą wypuszczać ze szkół ćwierć analfabetów. Dzieci, które się nauczą „na szparagi”, „na truskawki”, „opieki nad starszymi ludźmi”. Widziałam wiele bilbordów o pracy w Niemczech za 2 tysiące euro. Tak to się zaczyna.

– Oni zgodzili się na nielegalnych imigrantów. Będą ich setki tysięcy. Ta władza realizuje to czego oczekuje od nich Berlin i Bruksela.

Wśród pytań od publiczności pojawiła się kwestia nielegalnych migrantów. – Jak już państwo powrócicie do władzy, to co zrobicie z tymi ludźmi? Bo ja mam pomysł, żeby ich zapakować do wagonów i wywieźć. – Dokładnie tak – odpowiedziała Elżbieta Witek. Australia nie ma tego problemu, bo jest wyspą i wysyłają takich ludzi na jedną z wysp. Trzeba ich deportować tam skąd przyjechali.

CZYTAJ  Cztery osoby jechały autem. Jedna była nieprzytomna

Jedna z kobiet pochwaliła rząd PiS-u za działania na rzecz osób niepełnosprawnych i ich bliskich. Elżbieta Witek wyraziła marzenie by ta wypowiedź została wyemitowana na antenie TVN-u.

Radny z Ostrowa Wlkp. Lech Witoń chciał dowiedzieć się kiedy PiS uruchomi młodzieżówki partii. W odpowiedzi usłyszał, że takie już funkcjonują.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

219 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jarek
3 miesięcy temu

Z tego co widać na zdjęciach większość raczej emeryci. Szkoda że pani witek nie powiedziała że jak na razie Duduś wszystko vetuje niestety i zamiast współpracować z rządem to przestępców wypuszcza na wolność

W Wacka was DT zrobil
odpowiada  Jarek
3 miesięcy temu

NIC nie zawetowal, bo nie mial co. JAKIE USTAWY przegłosowali ? Renty wdowie? A może 60 tys. Kwota Wolna? A moze zwolnienie z ZUS ? Za to zgodzili się na igrantów i oddali Prokuraturę UE.

kuba
3 miesięcy temu

po samych ryj. .. widać pisiorów

POdły dziadu
odpowiada  kuba
3 miesięcy temu

A chamstwo u ciebie . Mamusia nauczyła ?

krotoszynianin
3 miesięcy temu

widze sama ,,młodziez,,😁😁 ROBIMY REASUMPCJA SPOTKANIA, bo za malo mlodych🤣🤣

Marcin Łopian
3 miesięcy temu

Ah ta młodzież, jaka skupiona🤣🤣🤣

sympatyczny romek
odpowiada  Marcin Łopian
3 miesięcy temu

Z uwagą słucha wytycznych KC PiS.

True
3 miesięcy temu

Lemingi głosujące na KO nabrały sie na przyklejone serduszka i puste obietnice tusska. Imigranci nas zaleją a placic za nich będziemy wszyscy. CPK, elektrownie atomowe pewnie zostaną anulowane a Polacy będą jezdzic na szparagi, niemcom tylki wycierac. Orlen, LOT pójdą na sprzedaż a Polska zostanie jeszcze w większym stopniu montownią firm zachodnich.

Nikt
odpowiada  True
3 miesięcy temu

I to zasłużony słuchacz radia Maryja i reżimowego byłego tvp

Antoni
odpowiada  True
3 miesięcy temu

Aż ciężko uwierzyć, że można w miarę poprawne zdania składać, mając takie siano w głowie jak ty.

sympatyczny romek
odpowiada  True
3 miesięcy temu

Nie podniecaj się, od dawna Polacy jadą do Niemiec do pracy, tam się dorabiają. Ty jako pracodawca ile płacisz pracownikowi, grosze. Dlaczego nie wspominasz ile PiS wpakował w Ostrołękę i zburzono, miały być wybudowane trzy promy, gdzie pływają, widziałeś samochód Izera? Słyszałeś że sprzedano 30% Lotosu za grosze.

You
3 miesięcy temu

Są jak „wolna Europa ” i mówią prawdę….
Nie można pis owców za te kłamstwa skazać? .przecież to nawet szaleństwem nie można nazwać, takie osoby reprezentują nas w Sejmie?

Tylko PRAWDA
odpowiada  You
3 miesięcy temu

Nie można . Bo PRAWDĘ mówią.

ojciec
3 miesięcy temu

Kolejne nawiedzone „bezmóżdża”. Mnóstwo „inteligencji” – sala pękała w szwach.

Antoni
odpowiada  ojciec
3 miesięcy temu

Przy wyjściu ustawiała się kolejka po obiecanego pomidora, jajko w skorupce i 20zł na bilet.

Wirew
3 miesięcy temu

to ta Pani w sejmnie uczyła nas jak się liczy głosy, aby PIS miała ustawe ? ciekawe . Ta ta niby Maląg bujala się z kartonowymi czekami po OSP . ciekawa obcja . Te stare ramole na widowni to ma byc obcja sukcesu PIS i RP ?

Piołun
3 miesięcy temu

Na twarzach widać niespełnioną tęsknotę za IQ

Dario
3 miesięcy temu

A czy pani Witek powiedziała kiedy będzie o męża dbała? Kiedy Macierewicz odda 83 miliony? Kiedy oddadzą 70 miliony za wybory? Kiedy o. Tadeusz odda pieniędzy (oo 300 milionów dostał). Czy p. Witek powiedziała ile zarobił p. Prezes TVP (zarobił ponad 4 miliony)?

219
0
Napisz co o tym sądziszx