17-latek nie żyje. Był ciągnięty przez około kilometr (aktualizacja)

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie poszukują świadków wypadku drogowego, do którego doszło 24 stycznia 2024 r. ok. godz. 07.15 w Cielczy na przejściu dla pieszych przy ul. Poznańskiej w kierunku Jarocina ( na wysokości przystanku autobusowego).

Podczas zdarzenia kierujący samochodem osobowym Seat Alhambra na pasie drogi w kierunku Jarocina potrącił pieszego przechodzącego przez jezdnię. W wyniku uderzenia pieszy upadł na przeciwległy pas drogi prowadzący do centrum Cielczy, a następnie w nieustalony sposób, nieustalonym pojazdem został przeciągnięty ok. 1500 metrów w kierunku Poznania. Jego ciało znaleziono na wysokości ul. Polnej.

Osoby, które były świadkami zdarzenia i widziały dokładnie jego przebieg, mają jakąkolwiek wiedzę o drugim uczestniku zdarzenia, który oddalił się z miejsca, posiadają informacje mogące przyczynić się do ustalenia drugiego pojazdu i jego kierowcy proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Jarocinie pod nr tel. 47 77 55200 (całodobowo) lub osobiście w KPP Jarocin, ul. Bohaterów Jarocina 15.

O kontakt proszeni są również kierowcy, którzy w tym dniu w godz. 7.00 – 7.30 przejeżdżali ul. Poznańską w Cielczy, a swoich pojazdach mają zamontowane rejestratory.

Szczególnie o kontakt proszone są osoby podróżujące samochodami Volkswagen Passat Kombi koloru ciemnoniebieskiego i Volkswagen Golf. Oba pojazdy w czasie zbliżonym do wypadku, w którym zginął 17-letni mężczyzna, przemieszczały się w kierunku Mieszkowa!!!

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Strażacy świętowali w Ostrowie
Subskrybuj
Powiadom o

22 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Sokrates
3 miesięcy temu

Po polsku prosimy

Cudok
3 miesięcy temu

Jest przejście dla pieszych i pojazdy muszą się zatrzymać .

miejscowy
odpowiada  Cudok
3 miesięcy temu

Z całym szacunkiem-muszą to fizyka,pieszy zatrzyma się w miejscu-i może poczytamy prawo o ruchu drogowym? Dz.U.2023.1047 t.j.Akt obowiązujący
Wersja od: 1 stycznia 2024 r. do: 31 maja 2024 r.
Art. 14.  [Zakazy dotyczące pieszych]
Zabrania się:
1) wchodzenia na jezdnię lub drogę dla rowerów:
a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
b) spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;
2) przechodzenia przez jezdnię lub drogę dla rowerów w miejscu o ograniczonej widoczności drogi;
3) zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię, drogę dla rowerów lub torowisko;
4) przebiegania przez jezdnię lub drogę dla rowerów;
5) chodzenia po torowisku;
6) wchodzenia na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub opuszczanie ich rozpoczęto;
7) przechodzenia przez jezdnię lub drogę dla rowerów w miejscu, w którym urządzenie zabezpieczające lub przeszkoda oddzielają drogę dla pieszych lub drogę dla pieszych i rowerów od jezdni lub drogi dla rowerów, bez względu na to, po której stronie jezdni one się znajdują;
8) korzystania z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego podczas wchodzenia lub przechodzenia przez jezdnię, drogę dla rowerów lub torowisko, w tym również podczas wchodzenia lub przechodzenia przez przejście dla pieszych – w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, drodze dla rowerów, torowisku lub przejściu dla pieszych. Uwaga Pomijam zdarzenie gdzie zginął młody człowiek,czy to przez kierowce czy własne myślenie że jestem widziany,nie mnie osądzać a śledczym .Sam bym nie chciał dostać wiadomości takiej o swoich dzieciach …Ale włącz myślenie i odblaski bo spotkałem się z tym że auto ma światła ,ale to nie oczy połączone z hamulcem..to że widzisz nie oznacza że jesteś widzianym i pochwalam osoby które wchodzą jak widzą że auto sie zatrzymało!

22
0
Napisz co o tym sądziszx