Jeden ze zmarłych policjantów pochodził z sąsiedniego powiatu

Udostępnij
Tweet

Dziś poinformowano o śmierci dwóch policjantów, którzy zostali trafieni w głowę przez Maksymiliana F. Do zdarzenia doszło podczas przewożenia do policyjnej izby dla osób zatrzymanych.

Maksymilian F. w piątek został zatrzymany przez policję. Był poszukiwany do odbycia kary pół roku pozbawienia wolności za oszustwo. Po przekazaniu go innym policjantom z pionu kryminalnego, w nieoznakowanym radiowozie prawdopodobnie wyciągnął rewolwer czarnoprochowy i strzelił w głowy obu funkcjonariuszy. Nazajutrz został zatrzymany. Decyzją sądu, trafił do aresztu na trzy miesiące.

Niestety, w poniedziałek policja przekazała tragiczne informacje o śmierci obu policjantów, których stan od początku był krytyczny. Jeden z nich pochodził z Oleśnicy, a ostatnio mieszkał niedaleko tego miasta.

* * *

Dzisiaj w wyniku obrażeń zadanych z rąk przestępcy, który nie wahał się zaatakować policjantów, odszedł od nas asp. szt. Daniel Łuczyński, asp. szt. Ireneusz Michalak funkcjonariusze Komisariatu Policji Wrocław-Fabryczna. Niestety Daniel i Ireneusz wypełnili tym samym do końca słowa roty policyjnego ślubowania…

W szeregi Policji wstąpili 19 i 26 lat temu, zawsze byli otwarci na potrzeby innych, dzieląc się swoim doświadczeniem oraz wiedzą z młodszymi kolegami. W swoim stanowczo zbyt wcześnie zakończonym życiu dali się poznać jako ciepli, uśmiechnięci, życzliwi i uczynni Koledzy. Na zawsze w naszych sercach pozostaną pomocni i gotowi poświęcić każdemu swój czas.

Daniel i Ireneusz odeszli od nas pozostawiając w rozpaczy rodzinę i przyjaciół oraz wszystkich, którzy z nimi pracowali, w głębokim żalu. Całej rodzinie, bliskim, przyjaciołom i znajomym Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk i Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusz Wesołowski, a także Komendant Miejski Policji we Wrocławiu mł. insp. Rafał Siczek oraz kierownictwo wraz z policjantami i pracownikami Policji składają wyrazy żalu i głębokiego współczucia. Niełatwo w takiej sytuacji znaleźć słowa otuchy.

Policja

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

41 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Konfederata
2 miesięcy temu

Pisowska Policja to aparat bezprawia, arogancji i dyletanctwa. Natychmiast wylac na pysk wszystkich komendantów, szeregowych policjantów łamiacych prawo. Bez prawa do emerytury!!! Kryminaliści nie mogą cieszyć się za nasze pieniądze wysokimi emeryturami. Nastąpi oczyszczenie tego matecznika zła kierowanego przez mafię PISOWSKA!!!!

wir
2 miesięcy temu

pluć im w pysk za to co robili z ludzmi na legalnych protestach….. nie jest mi ich żal ani ich rodzin…..czy ich rodzinom żal było tych starszych ludzi których za maseczki scigali? no nie! a niektórzy mieli zakaz pracy i mandaty im dawano… kij im w dupe za nas wszystkich ja ich nie żałuje, za to mają płacone…

Łunia
odpowiada  wir
2 miesięcy temu

lecz sie Ty zje………….pełowski

Ostatnio edytowany 2 miesięcy temu by Łunia
BlackDead
2 miesięcy temu

Ogólnie milicja tez katuje i dobija oraz poniża normalka

Anatol
2 miesięcy temu

Więcej ginie uczciwych obywateli z rąk Policji i natychmiast tuszują sprawę. Nie ma co litować się nad Policji. Nue zasługują na to.

*****-***
2 miesięcy temu

byli tacy życzliwi , że nawet go nie przeszukali ….

Darek
2 miesięcy temu

Pojechali po gościa do domu i nawet go nie przeszukali po omacku a ten dobrze wiedząc o tym że Ci się pojawią skoro sam do aresztu na odsiadkę się nie zgłosił dobrze się przygotował,policja polska wpadkę za wpadką ostatnio zalicza no ale patrząc na to jakie teraz tam ciotki przyjmują to nie ma co się dziwić 😏

Do Darek
odpowiada  Darek
2 miesięcy temu

Może go nie przeszukali bo nie widzieli granatnika i myśleli że jest bezbronny…😁 To tak w żartach ale tak naprawdę to masz rację, kiedyś policjanci mieli jakiś respekt a teraz to są cioty z którymi się nikt nie liczy, zwłaszcza po „polowaniach” na ludzi bez maseczek. Karma wraca.

Nikodem
2 miesięcy temu

Zaufali przekrętowi i przypłacili życiem ( resztę życia ten śmieć będzie na naszym utrzymaniu kiedyś takich po prostu zabijano a teraz taki śmieć żyje żre i sra )

Darek
2 miesięcy temu

No sami sobie winni…. buta i arogancja procentuje. Okazuje sie ze z tym pasażerem odczyniali swoje modły, dochodza słuchy ze niby w kiełczowie go aresztowali a pod adresem w kiełczowie jak donosi gazeta nic o tym nie wiedzą i nie znają gościa. Gość co ich odnalazł mowił ze siedzieli z przodu a tu policja informuje ze jeden siedzial z nim….. podobno bez kajdanek go transportowali he dobre rutyna ich zjadła i nieuctwo!!!!

PiS Policja
2 miesięcy temu

Jak ja słyszę doświadczeni Policjanci !!! Jak i wszyscy z nich !!! To mnie H..j szczela !!! Mało wyszkoleni !!! Mało rozgarnięci !! i bez mózgu i tyle w temacie, sami sobie winni.  A latem w ciemnych okularach szpanują co to nie oni, (Słoneczny Patrol) Smiechu warte. Pisowska Policja.

MS
2 miesięcy temu

system szkolenia leży niestety.

41
0
Napisz co o tym sądziszx