Czy opublikowaliście już TO na facebooku?

Udostępnij
Tweet

Od kilkudziesięciu godzin można zauważyć wysyp oświadczeń publikowanych przez poszczególnych znajomych w serwisie facebook. Czy ma to jakiekolwiek uzasadnienie?

Każdy kto ma przyzwoitą pamięć powinien pamiętać, że podobne akcje miały miejsce już 2020 roku i 2017 także. Polegają one na wklejeniu oświadczenia, a jeżeli nie to Facebook „będzie mógł” korzystać z twoich zdjęć i filmów w niewiadomy sposób.

Jeszcze za czasów Naszej Klasy pojawiła się funkcja „śledzika”, czyli obecnej tablicy na facebooku. Polscy internauci nie polubili jej, chociaż działała bardzo podobnie do facebooka. Wtedy wklejano tajemniczy kod na usunięcie „śledzika”:

„5P13RD4L4J-5L3D21U” – po rozszyfrowaniu cyferek, które przypominają litery pojawi się wulgarne hasło „sp…..-śledziu”. Wielu internautów publikowało ten wpis, nie wiedząc że robią z siebie pośmiewisko.

Czy osoby, które do tej pory publikowały oświadczenia zastanowiły się jakie to ma faktyczne znaczenie? Czy może codziennie rano pracownicy facebooka spotykają się i wpadają na wykorzystanie zdjęcia Iksińskiego z Ostrowa Wielkopolskiego. Wtedy ktoś z zebranych podnosi rękę i mówi:

„Zaraz, zaraz! Trzeba najpierw sprawdzić, czy ma na swojej tablicy ma wklejone oświadczenie! Bo jak tak, to kaplica, nic nie możemy wykorzystać! Jak wkleił to niestety, ale nie możemy wykorzystać. Musimy znaleźć inną osobę, której wizerunek wykorzystamy.

Podsumowując jest to forma dobrze znanych „łańcuszków”, które początkowo miały formę „wyślij ten tekst do 10 osób, bo inaczej spotka cię nieszczęście”.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Ściął latarnię przy samej galerii. Znamy okoliczności (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Darek
7 miesięcy temu

Odkąd usunąłem konto na Facebooku pół roku temu tak naprawdę przekonałem się ilu mam znajomych i uwierzcie mi ta liczba zmalała praktycznie o 80%pomimo tego że te osoby mają mój numer telefonu tak praktycznie zamilkły za co jestem im bardzo wdzięczny bo same się tak naprawdę wyeliminowały z mojego grona znajomych i chwała im za to👍👍👍z dala od takich fałszywych znajomości.

Ciocia Jadzia
7 miesięcy temu

Kto normalny korzysta z jeszcze z tego dziadostwa?

Marian
7 miesięcy temu

Muszę miesc facebooka inaczej się uduszę xd baby do garów

Andrzej
7 miesięcy temu

Niestety większość ciemnogrodu i oczywiście pan redaktor nie wie, że korzystając z serwisu akceptuję się jego regulamin – co też większość z osób zrobiła klikając “akceptuję” bo coś wyskoczyło. Jedyną skuteczną metodą na nieużywanie przez Facebooka naszych zdjęć, znaną nawet przez naszych pradziadów, jest przysłowiowa “szklanka wody zamiast”

Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
7 miesięcy temu

Ale jak nie wyrazić zgody, kiedy wtedy nie opublikują postu w stylu:
-to mój piękny dom,
-to mój drogi samiochód,
-to moje wspaniałe dziecko,
-to moja cycata żona w kąpieli.
A na końcu:
-to moja piękna goła dupa.
I tyle na ten temat.

Ostrow
7 miesięcy temu

NIE WIERZ W FJSBYKA BO I TAK CIE OSZUKA

24
0
Napisz co o tym sądziszx