Myślał, że schowa majątek przepisując na rodzinę

Udostępnij
Tweet

Sąd Apelacyjny w Łodzi nie uwzględnił apelacji obrońców i utrzymał w mocy wnioskowany przez prokuratora przepadek nieruchomości o wartości około miliona złotych zakupionych ze środków pochodzących z przestępstwa.

W grudnia 2020 roku Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim skierowała do Sądu Okręgowego w Kaliszu akt oskarżenia przeciwko 47 letniemu przedsiębiorcy rolnemu z powiatu kaliskiego, któremu zarzucono dopuszczenie się w okresie pomiędzy 2006 a 2016 rokiem łącznie 25 przestępstw polegających na wprowadzeniu w błąd co do zamiaru uregulowania zobowiązań wobec kontrahentów dostarczających do jego przedsiębiorstwa rolnego pasze dla trzody chlewnej, a także przedłożenie nierzetelnych oświadczeń celem uzyskania środków z kredytów i wyłudzenie w wyniku czego w/w uzyskał korzyść majątkową w łącznej wysokości 1.394.596,31 zł.

Wobec znacznego zadłużenia oskarżonego komornik sądowy zajął należące do 47 latka gospodarstwo rolne i wystawił je na licytacji. Gospodarstwo to zostało nabyte przez kuzyna i żonę oskarżonego, za środki pochodzące z wyżej opisanych przestępstw. Osobom tym prokurator zarzucił udział w tzw. „praniu brudnych pieniędzy” to jest utrudnianiu ustalenia pochodzenia pieniędzy pochodzących z przestępstwa, oraz dokonał zabezpieczenia na nieruchomości.

Podkreślić należy, że zgodnie z treścią przepisów art. 299 § 7 k.k. na które powołał się prokurator w razie skazania za przestępstwo prania „brudnych pieniędzy”, orzekany jest przepadek przedmiotów pochodzących nie tylko bezpośrednio albo pośrednio z przestępstwa, a także korzyści z tego przestępstwa lub ich równowartość, chociażby nie stanowiły one własności sprawcy.

Sąd Apelacyjny w Łodzi nie tylko podtrzymał orzeczony wyrok przez Sąd Okręgowy w Kaliszu dotyczący przepadku łącznie 5 działek gruntu – składających się na gospodarstwo rolne o łącznej wartości około 1 mln złotych, ale prawomocnie orzekł wobec 47 latka karę 2 lat i 5 miesięcy pozbawienia wolności, a wobec pozostałych oskarżonych kary pozbawiania wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

33 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Prawdak
7 miesięcy temu

Morawiecki tak zrobił i jakoś przeszło. Kiedy ta jego miała się dorobić 120 mln w majątku ?

Do paki go!
odpowiada  Prawdak
7 miesięcy temu

Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie! I nie dla psa kiełbasa! Nie porównuj ludzi PiS, ludzi wielkiego formatu poświęcających wszystko dla Ojczyzny z jakimś drobnym krętaczem!

Diaboli Incarnatus
7 miesięcy temu

Od Mateusza „pinokia” Morawieckiego się nauczył, rząd pokazuje że można w ch*ja walić to debile PiSdzielscy podchwytują pomysły pryncypałów

Pinokio
7 miesięcy temu

Morawieckiemu się UDAŁO

NN
7 miesięcy temu

I jak tu się dorobić nie znasz Z niepodzielisz się z Z to siedzisz Zoro nie umorzy🤣🤣🤣

mesjasz
7 miesięcy temu

prosze mamy 21 wiek i mamy rolnik-kxxota ktory zna prawo karne, bankowe itp., i prawidlowo bo kmxxt poszoł do prokuratora i następnie zgodnie z prawem wyląduje w pudle i do tego w towarzystwie rodziny . Gratulacje dla prokuratora – tam kxxot rolnik ma miejsce. szkoda ze tak długo to trwa aby tego p.s rolnika wsadzić do pudła . gratulacje dla Policji i Prokuratora

Ostrowianka
7 miesięcy temu

Panie rolniku długi przechodzą na rodzinę ,a z żoną to albo rozwód i zniesienie współwłasności a w tym przypadku zostaje notariusz i forma zapisu lub testamentu i długi nie przechodzą na żonę ,niestety przechodzą na rodzinę czyli dzieci ,pazerność zgubiła rolnika .koniec języka za przewodnika ,dobrze też poczytać chociażby wszech dostępnemu internecie .a nie wiesz człowieku że jak bierzesz kredyty a szczególnie na wsi to przyjdą i sprawdzą i będą kłopotów .

Gracek
7 miesięcy temu

Rolnicy to przekręt. Dotacje i audi I bmw kupują za to. Od dopłat zobaczcie jakie mają fury . Kiedyś stary rower I polonez

Zuza
odpowiada  Gracek
7 miesięcy temu

Wydzierżaw sobie pole ( jeżeli nie posiadasz własnego), pobaw się w rolnika . Latem troszkę popracujesz , zimą będziesz leżał przed tv z piwkiem w ręce ( bo przecież zimą rolnik nic nie ma do roboty), jeszcze agencja wypłaci ci kasę żebyś mógł sobie kupić fajne autko . Jak już troszeczkę się ogarniesz w temacie to wtedy napisz komentarz. Powodzenia

Daria
odpowiada  Zuza
7 miesięcy temu

Maja Super fury i to po 5na podwórku. Musi to być dobry biznes .

.,.,
odpowiada  Zuza
7 miesięcy temu

dla mnie obornkk smkierdzi wiec odpada

Konfederata
7 miesięcy temu

Pytanie, dlaczego Sądy Ziobrowe nie orzekają przepadek mienia przestępcą PiSowskim z ich działalności przestępczej.?

Kris
odpowiada  Konfederata
7 miesięcy temu

Nie ma takich sądów

Kryt
7 miesięcy temu

45000 na miesiąc ładnie to wycenili. Gdzie można tyle zarobić.Lepiej ukraść.Gratulacje wysoki sądzie.ŚMIECH !!!!!!!!!

VATeusz z Moraw
7 miesięcy temu

Ja tam przepisuje wszystko na mają niewolnicę i żaden sąd czy komornik się nie czepia

Ostrowianka
odpowiada  VATeusz z Moraw
7 miesięcy temu

Żeby się nie zdziwił ,bo nie jeden tak mówił a potem żona i kochanka dostała wszystko a tobie ,😉

33
0
Napisz co o tym sądziszx