Myślał, że schowa majątek przepisując na rodzinę

Udostępnij
Tweet

Sąd Apelacyjny w Łodzi nie uwzględnił apelacji obrońców i utrzymał w mocy wnioskowany przez prokuratora przepadek nieruchomości o wartości około miliona złotych zakupionych ze środków pochodzących z przestępstwa.

W grudnia 2020 roku Prokuratura Okręgowa w Ostrowie Wielkopolskim skierowała do Sądu Okręgowego w Kaliszu akt oskarżenia przeciwko 47 letniemu przedsiębiorcy rolnemu z powiatu kaliskiego, któremu zarzucono dopuszczenie się w okresie pomiędzy 2006 a 2016 rokiem łącznie 25 przestępstw polegających na wprowadzeniu w błąd co do zamiaru uregulowania zobowiązań wobec kontrahentów dostarczających do jego przedsiębiorstwa rolnego pasze dla trzody chlewnej, a także przedłożenie nierzetelnych oświadczeń celem uzyskania środków z kredytów i wyłudzenie w wyniku czego w/w uzyskał korzyść majątkową w łącznej wysokości 1.394.596,31 zł.

Wobec znacznego zadłużenia oskarżonego komornik sądowy zajął należące do 47 latka gospodarstwo rolne i wystawił je na licytacji. Gospodarstwo to zostało nabyte przez kuzyna i żonę oskarżonego, za środki pochodzące z wyżej opisanych przestępstw. Osobom tym prokurator zarzucił udział w tzw. „praniu brudnych pieniędzy” to jest utrudnianiu ustalenia pochodzenia pieniędzy pochodzących z przestępstwa, oraz dokonał zabezpieczenia na nieruchomości.

Podkreślić należy, że zgodnie z treścią przepisów art. 299 § 7 k.k. na które powołał się prokurator w razie skazania za przestępstwo prania „brudnych pieniędzy”, orzekany jest przepadek przedmiotów pochodzących nie tylko bezpośrednio albo pośrednio z przestępstwa, a także korzyści z tego przestępstwa lub ich równowartość, chociażby nie stanowiły one własności sprawcy.

Sąd Apelacyjny w Łodzi nie tylko podtrzymał orzeczony wyrok przez Sąd Okręgowy w Kaliszu dotyczący przepadku łącznie 5 działek gruntu – składających się na gospodarstwo rolne o łącznej wartości około 1 mln złotych, ale prawomocnie orzekł wobec 47 latka karę 2 lat i 5 miesięcy pozbawienia wolności, a wobec pozostałych oskarżonych kary pozbawiania wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

33 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Wójt Gminy Chłopska Dupa
7 miesięcy temu

W systemie pańszczyźnianym szlachcic miał pełną władzę nad chłopem. Mógł poddanego bić, torturować, skazać na śmierć, pozbawić domu. Ale nie był w stanie wymóc na nim efektywnej pracy. Niewolnicze realia sprawiły, że polscy chłopi – przodkowie przytłaczającej większości dzisiejszych Polaków – do perfekcji opanowali sztukę kombinowania, cwaniactwa i oszustw wszelakich na szkodę ojczyzny.
Do tego doszło wymordowanie polskiej inteligencji przez Niemców i Sowietów, i mamy to co mamy – brak inteligencji i jakiejkolwiek moralności wśród chłopstwa współczesnej polski.

edek
odpowiada  Wójt Gminy Chłopska Dupa
7 miesięcy temu

ale wtedy nie bylo kamer i jak taki szlachcic zapuscil sie w las samotnie.. mogl juz nie wrocic

reas
odpowiada  Wójt Gminy Chłopska Dupa
7 miesięcy temu

Się ciesz, że masz co żryć. Bo gdyby nie chłopi, to co bys wpieprzał? Kit z okna?

From123wstyd!!!
odpowiada  reas
7 miesięcy temu

Będzie problem, w nowych oknach nie ma kitu ha,ha, czyli głód!

Działkowiec matełusz
7 miesięcy temu

Amator!
Bo na żonę to trzeba umieć przepisać.

Mateusz M.
odpowiada  Działkowiec matełusz
7 miesięcy temu

Potwierdzam, potrzeba praktyki i sprytu.

Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
7 miesięcy temu

Siódme przykazanie zabrania zabierania lub zatrzymywania niesłusznie dobra bliźniego i wyrządzani a bliźniemu krzywdy w jakikolwiek sposób dotyczącej jego dóbr. Nakazuje sprawiedliwość i miłość w zarządzaniu dobrami materialnymi i owocami pracy ludzkiej.
Z uwagi na wspólne dobro wymaga ono powszechnego poszanowania przeznaczenia dóbr
i prawa do własności prywatnej. Życie chrześcijańskie stara się dobra tego świata ukierunkować na Boga i miłość braterską. Dlaczego zatem ta menda co niedzielę uczestniczyła w Mszy świętej i to w pierwszej ławce którą dzieliła pospołu z innymi chłopami hochsztaplerami ?

Olo
7 miesięcy temu

To tak politycy przykład idzie z góry tylko nie którzy są bezkarni taka mała różnica

Andrzej
7 miesięcy temu

Ciekawe czy tak będzie z tłustymi kotami.

Zyczliwy
7 miesięcy temu

A ci z góry mogą bo w Polsce jest bezprawie chronione prawem

MarianoItaliano
7 miesięcy temu

Mateusz Pinokio tak zrobił i udało sie.

Do paki go
7 miesięcy temu

Jak mawia przysłowie. Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie! Naczytał się złodziej o premierze i innych naszych drogich przywódcach!

KOD
odpowiada  Do paki go
7 miesięcy temu

mówisz o Przenośni Obłudników ?

Piołun
7 miesięcy temu

Mateusz znowu ???

jurgo
7 miesięcy temu

Ło panie co łoni się nakradną, to głowa mało

33
0
Napisz co o tym sądziszx