Odholowują porzucone auta

Udostępnij
Tweet

Straż Miejska w Ostrowie Wielkopolskim korzysta z uprawnień do usuwania porzuconych aut. Te często zajmowały miejsca parkingowe i szpeciły krajobraz miasta. Pierwsze dwa auta zostały odholowane.

Ostrowski urząd podpisał umowę z firmą pomocy drogowej Domański, której zadaniem jest zabieranie wskazanych przez straż miejską pojazdów. Zanim jednak do tego dojdzie, każdy podejrzany samochód musi przejść procedurą. W jej ramach strażnicy próbują dotrzeć do właściciela i poinformować go o zamiarze odholowania. Jeśli właściciel pojazdu odnajdzie się po czasie, poniesie koszt odholowania auta.

Władze Kalisza taką akcję rozpoczęły już w 2019 roku i przewidywały, że na ulicach może być nawet 100 porzuconych aut. Usuwane są pojazdy niesprawne lub nieużytkowane przez miesiące, które zajmują miejsca parkingowe. Przypadki, w których można je usunąć, określa ustawodawca.

Jeśli uważacie, że gdzieś zalegają pojazdy, możecie je wskazać opisując pojazd oraz miejsce w komentarzu lub dzwoniąc bezpośrednio na straż miejską: 62 738 89 40.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

44 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ostrowianka
7 miesięcy temu

Przecież ma blachy,🤔

Włodek
7 miesięcy temu

Na gimnazjalnej pod kwiaciarnia Biały opel Zafira stoi ciągle na chodniku proszę o interwencję

44
0
Napisz co o tym sądziszx