OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski
Wypadek przy Galerii Ostrovia. Sprawca pijany

Wypadek przy Galerii Ostrovia. Sprawca pijany

O godzinie 22 przy galerii Ostrovia doszło do wypadku dwóch aut osobowych. Mężczyzna w wieku około 35-40 lat kierując oplem zafirą z impetem wjechał w tył volkswagena.

Zderzenie miało miejsce przed sygnalizacją świetlną. Mocno opóźniona reakcja sprawcy wynikała ze stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie pomiarowe wskazało prawie 2 promile.

Poszkodowany z volkswagena został zabrany do szpitala, ale tam nie stwierdzono poważniejszych obrażeń ciała.

Opel był na tablicach rejestracyjnych z powiatu kaliskiego.

Kary za jazdę w stanie po użyciu alkoholu

Zgodnie z art. 87 Kodeksu wykroczeń (k.w.), za prowadzenie pojazdu mechanicznego po użyciu alkoholu bądź środków o podobnym działaniu, grozi:

  1. grzywna nie niższa niż 2500 zł (maksymalna to 30 tys. zł) lub areszt do 30 dni,
  2. zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat,
  3. 15 punktów karnych.

Kary za jazdę w stanie nietrzeźwości w 2023 roku

Zgodnie z prawem, za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, grozi:

  1. pozbawienie wolności do lat 3,
  2. zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat,
  3. kara pieniężna od 5000 zł do 60 000 zł (na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej),
  4. 15 punktów karnych.

Gwoli wyjaśnienia, grzywna naliczana jest w zależności od sytuacji majątkowej sprawcy. Sąd wymierza ją w wysokości od 10 do 540 stawek dziennych, gdzie 1 stawka dzienna wynosi nie mniej niż 10 zł, nie więcej niż 2000 zł.

Masz newsa? Poinformuj nas! Prześlij zdjęcie lub wideo. Twórz portal ostrow24.tv
CZYTAJ  Kobieta zmarła nagle na targowisku
29 komentarzy
Agata
2 lat temu

Oj tam . Oj tam zaraz pijok . A może brał wódke jako afrodyzjak bo mu się proszek z rogu nosorożca skończył.

Monia
2 lat temu

Auto na poczet ofiar w wypadkach.

Jan
2 lat temu

Do pierdla natychmiast!

29
0
Napisz co o tym sądziszx
×