Kto startuje do Sejmu i Senatu i gdzie można zagłosować?

Udostępnij
Tweet

Już w niedzielę każdy dorosły obywatel ma prawo oddać głos w wyborach do Sejmu i Senatu. W okręgu kalisko-ostrowsko-leszczyńskim (nr 36) zarejestrowanych zostało 7 komitetów. Na każdej liście mogło się znaleźć 24 kandydatów. Będą oni walczyć o 12 mandatów do Sejmu.

Należy odpowiedzieć sobie na pytanie ilu z nas poświęciło chociaż kilka minut na zapoznanie się z dokonaniami poszczególnych kandydatów? Nawet jeśli popieramy daną listę/partię, to może warto poszukać w wyszukiwarkach internetowych osób, które chcą trafić do Sejmu i być na utrzymaniu z Waszych pieniędzy? W tym celu przedstawiamy Wam pełne listy kandydatów. Pochodzą one z oficjalnej strony PKW.gov.pl i są przygotowane w sposób alfabetyczny według kolejności komitetów. Warto pamiętać, że to nie jest tak, że z automatu wchodzi osoba startująca z pierwszego miejsca. Mandat do Sejmu mogą uzyskać kandydaci, których komitet zdobędzie odpowiednio dużo głosów, a później poszczególni kandydaci z listy.

Poniżej prezentujemy wyszukiwarkę obwodów do głosowania. Wpisując swój adres dowiecie się gdzie możecie pójść zagłosować. Lokale zostaną otwarte o godzinie 7 a zamknięte o godzinie 21.

WYBORY DO SEJMU

WYBORY DO SENATU

Na stronie: https://wybory.gov.pl/sejmsenat2023/pl/obwodowe/wyszukiwarka?obszar=301700

wpisując np. „Rynek 1 Ostrów Wielkopolski” pod mapką pojawi się adres komisji, w której możecie oddać głos

Przypominamy o trwającej ciszy wyborczej. Komentarze są wyłączone.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Okropna woda w Antoninie. Sanepid w akcji