To oni włamywali się do domów

W minionym tygodniu ostrzeszowscy policjanci we współpracy z funkcjonariuszami m.in. z Ostrowa Wlkp. zatrzymali sprawców włamań do domów. Przyczynkiem do działań służb było pozyskanie informacji o dwóch włamaniach do budynków jednorodzinnych. Zdarzenia miały miejsce na terenie gm. Ostrzeszów oraz gm. Czajków, a sprawcy zostali zatrzymani.

Do pierwszego włamania doszło 28 września br. w miejscowości Ostrzeszów-Pustkowie pomiędzy godziną 6:30-14:30. Nieznani sprawcy wykorzystując nieobecność domowników poprzez wybicie szyby, a następnie otwarcie okna w pomieszczeniu łazienki, weszli do wnętrza budynku skąd dokonali kradzieży biżuterii oraz pieniędzy.

Kolejne włamanie miało miejsce następnego dnia, tj. 29 września br. na terenie gm. Czajków. Działanie sprawców było podobne. Do wnętrza budynku jednorodzinnego weszli oni po uprzednim wyłamaniu okna do pomieszczenia piwnicznego. Po penetracji pomieszczeń dokonali oni kradzieży aparatu fotograficznego oraz złotej biżuterii powodując łączne straty w kwocie ok. 5 tysięcy złotych.

W toku podjętych przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego czynności ustalono, że w obydwóch przypadkach sprawcy poruszali się pojazdem marki Opel koloru srebrnego.

W związku ze zdarzeniami wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim podjęto czynności operacyjne, które pozwoliły na „namierzenie” sprawców. Jak się okazało mężczyźni po dokonanym włamaniu na terenie gm. Czajków oddalili się pojazdem w kierunku województwa łódzkiego. Z uwagi na dynamiczność sytuacji o udzielenie wsparcia funkcjonariuszom ostrzeszowskiej komendy zwrócono się do Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie. Policjanci z wieruszowskiej komendy, po kontakcie telefonicznym z funkcjonariuszami prowadzącymi działania operacyjne, skierowali się nieoznakowanym radiowozem w rejon drogi relacji Lututów-Wieluń. Podczas patrolu na terenie nieogrodzonej i niezamieszkałej posesji zauważyli zaparkowany pojazd marki Opel o czym niezwłocznie powiadomili zmierzających w ich stronę ostrzeszowskich kryminalnych. Po chwili na posesji pojawiło się dwóch mężczyzn zmierzających w stronę zaparkowanego pojazdu marki Opel. Ostrzeszowscy i wieruszowscy policjanci skierowali się w ich stronę wzywając jednocześnie do zatrzymania się. Jeden z mężczyzn pozostał na miejscu natomiast drugi podjął próbę ucieczki, nie reagując na polecenia wydawane przez biegnącego z nim policjanta. Mężczyzna zatrzymał się dopiero po oddanych przez funkcjonariuszy strzałach ostrzegawczych w powietrze.

CZYTAJ  Skradli elektroodpady, ale nagrał ich monitoring

Sprawcami włamań okazali się 39-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego oraz 33-letni mieszkaniec Wrocławia. W toku przeszukania pojazdu, którym poruszali się mężczyźni, w jego wnętrzu ujawniono skradzione przedmioty. Jeden ze sprawców był także poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia do Aresztu Śledczego celem odbycia kary pozbawienia wolności.

Mężczyźni zostali zatrzymani i umieszczeni w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora, na wniosek którego na poniedziałkowym posiedzeniu aresztowym wobec sprawców sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

29 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ostrowianka
6 miesięcy temu

Bez mózgowca,muły widać że ćwiczone tylko jednego najważniejszego nieużywany i nie ćwiczony ,może w pace użyje tylko do czego będzie miał czas pomyśleć o który chodzi .

Piotr
6 miesięcy temu

Obciąć ręce i puścić wolno

........
6 miesięcy temu

łapy poupi…dalać i się skończy gangsterka jak d..py nie bedzie miał jak podetrzeć

Macanos
6 miesięcy temu

Zgadzam się z biegłym . Jakie mamy sądy każdy widzi .

biegły
6 miesięcy temu

nic wielkiego im nie zrobią ,znani policji od lat z dużą kartoteką cały czas na wolności .

Kradzione nie tuczy
odpowiada  biegły
6 miesięcy temu

Widocznie wcześniej mieli zawiasy, teraz pewnie pójdą siedzieć. Sąd też patrzy na przeszłość kryminalną. Kara nie będzie mała. Minimum roczek odsiadki wyłapią.

tttt
6 miesięcy temu

pokazac te mordy zlodziejskie !

Tylko polskie Pyry
odpowiada  tttt
6 miesięcy temu

Widzimy ich w TVP i TVN obozuja na wiejskiej, niestety nie ma na nich bata bo narod oglupiony i sklucony

Romek
6 miesięcy temu

ciekawe jakie były podstawy do strzału ostrzegawczego? Broń jest środkiem ostatecznym z środków przymusu bezpośredniego— brak kondycji funkcjonariusza.

Cnx
odpowiada  Romek
6 miesięcy temu

W stanach broń często używają.
Może jak by u nas też tak było bandyci 2 razy by się zastanowili

Gwidon
odpowiada  Romek
6 miesięcy temu

Jesteś tego typu człowiek który na wszystkim się zna . Nie masz racji .

Macanos
odpowiada  Gwidon
6 miesięcy temu

Romek drąży bo boi się żeby w niego nie strzelali gdy pracuje .

Szybki
odpowiada  Macanos
6 miesięcy temu

Hahaha 🤣 Dobre. 👍😂

Takie życie
odpowiada  Romek
6 miesięcy temu

Złapany? Złapany! Po co drążysz?

MSWiA
odpowiada  Romek
6 miesięcy temu

Oddanie strzału ostrzegawczego nie traktuje się jako użycie broni. Użycie broni jest wtedy gdy zostanie oddany strzał w cel.

29
0
Napisz co o tym sądziszx