Seniorzy byli zachwyceni – Senioralia 2023

Udostępnij
Tweet

Tegoroczne Senioralia organizowane przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ponownie odbyły się w hali Arena. Mieszkańcy powiatu ostrowskiego mieli powody do zadowolenia.

Dla seniorów z powiatu ostrowskiego przygotowano szereg atrakcji. Na początku minister Marlena Maląg przedstawiła szereg korzyści wdrażanych przez Prawo i Sprawiedliwość dla polskich seniorów.

– Zależy nam na tym aby państwu podziękować, bo to naszym obowiązkiem jest aby podziękować naszym drogim, kochanym seniorom w ramach solidarności międzypokoleniowej, w ramach odpowiedzialności za to co państwo każdego dnia robiliście, robicie dla drugiego człowieka. Bo to właśnie dzięki naszym kochanym, drogim seniorom dzisiaj żyjemy w wolnej, niepodległej ojczyźnie. To państwo wychowaliście pokolenia młodych Polaków, którzy miłość do ojczyzny mają w swoim sercu i to musimy pielęgnować, a państwu jesteśmy zobowiązani za to dziękować – mówiła Marlena Maląg, Minister Rodziny i Polityki Społecznej.

– Chcę podsumować co przez ostatnie 8 lat w polityce senioralnej zostało wdrożone, co zostało przygotowane i również przygotowanie planów na następne lata, a myślę, że sporo w tym zakresie zostało zrobione. To przede wszystkim bezpieczna przyszłość polskich rodzin, Bezpieczna przyszłość z dziećmi, bezpieczna przyszłość naszych drogich kochanych seniorów, którzy dzisiaj tutaj są z nami. Oparliśmy przede wszystkim tą stabilną sytuację na takich dwóch filarach silnych filarach: wsparciu finansowym aby jesień życia była stabilna pod względem finansowym, ale także pod względem aktywności osób starszych – wspominała Marlena Maląg.

– Jeżeli chodzi o waloryzację rent i emerytur dzisiaj już tych waloryzacji nie mamy groszowych i nie mamy się czego wstydzić. Oczywiście zawsze może być lepiej i takie działania będziemy podejmować. Wielokrotnie kiedy słuchamy wypowiedzi różnych osób różnych polityków słyszymy, że to rozdawnictwo, że powinniśmy wstrzymać wypłatę 13. i 14. emerytury. My już najróżniejsze rzeczy słyszeliśmy, ale czy wyobrażacie sobie państwo abyście tych środków nie mieli? Przecież wielokrotnie państwo idziecie za te pieniążki kupujecie leki czy też inne niezbędne produkty, które są potrzebne w domu, a więc te pieniądze trafiają na rynek, a więc są tak naprawdę programami społeczno-gospodarczym i takie programy są potrzebne i takie programy musimy realizować – mówiła Marlena Maląg, minister Rodziny i Polityki Społecznej.

– Państwo nie chcecie przebywać tylko w domach, aby być zamkniętym, żeby tylko z samym sobą przebywać, ale właśnie tworzenie domów, klubów seniora. Na terenie całego kraju działa dzisiaj blisko 1200 domów i klubów seniora. Niespełna 100 było w roku 2015. Jest potrzeba aby ich powstawało jeszcze więcej na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego czy powiatu.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

130 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
becks'a
1 miesiąc temu

Rząd wybijał w pandemi emerytów jak kaczki na polowaniu a im więcej wybijał tym emeryci bardziej na nich głosowali. Jak to jest możliwe? Ano za 100zl miesięcznie. Malaga na pytanie gdzie się podziało 250 000 Polaków stwierdziła że o niczym nie wie. Można bardziej upaść jako człowiek? Można ją nazwać jeszcze człowiekiem?

shame
2 miesięcy temu

Spęd wstydu.

From123wstyd!!!
2 miesięcy temu

Sprzedać się za kawę i ciastko, żenada!!!!

ZenekErotoman
2 miesięcy temu

Przyszlosc naszego narodu, wyborcy pisu, emeryci i rencisci, wyznawcy rydzyka oni beda tworzyc filar naszej silnej spolecznosci. Miska ryzu dla mlodych niech robia na nas.

Wiem z pewnego źródła
2 miesięcy temu

Wyznawcy sekty obleźli maląga jak muchy wiadomo co aż śpiewająca pani Celińska zapytała czy ona im nie przeszkadza? 🙂 Dziadkom i malągowi głupio się zrobiło, zmyli się wtedy jak niepyszni na swoje grzędy z przygotowaną wałówą, a pani Celińska mogła pośpiewać. Dla sekciarzy maląg to guru, udane łby heheheh

Andrzej.
2 miesięcy temu

A niech się bawią, co mają robić.

LANOS
2 miesięcy temu

oj widzę na foto głodnych z Wysocka Małego – szanowni emeryci nawet jak PIS wygra to i Wasza stara emerytura, nawet dwie,- nie pozwolą na zapłacenie rachunków i utrzymanie domu a nie mówiac o zatankowaniu auta pod korek ,po mimo,, ze auto mało pali . Wierni PZPR, SOLIDARNOSC, PIS i tak dziady. A Wasze slogany o lepszych dniach dla wnuków to slogany PRL i RP -takie same. wiec co zostaje ? – stara marynara i nadzieja w BOGU.

130
0
Napisz co o tym sądziszx