Seniorzy byli zachwyceni – Senioralia 2023

Udostępnij
Tweet

Tegoroczne Senioralia organizowane przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej ponownie odbyły się w hali Arena. Mieszkańcy powiatu ostrowskiego mieli powody do zadowolenia.

Dla seniorów z powiatu ostrowskiego przygotowano szereg atrakcji. Na początku minister Marlena Maląg przedstawiła szereg korzyści wdrażanych przez Prawo i Sprawiedliwość dla polskich seniorów.

– Zależy nam na tym aby państwu podziękować, bo to naszym obowiązkiem jest aby podziękować naszym drogim, kochanym seniorom w ramach solidarności międzypokoleniowej, w ramach odpowiedzialności za to co państwo każdego dnia robiliście, robicie dla drugiego człowieka. Bo to właśnie dzięki naszym kochanym, drogim seniorom dzisiaj żyjemy w wolnej, niepodległej ojczyźnie. To państwo wychowaliście pokolenia młodych Polaków, którzy miłość do ojczyzny mają w swoim sercu i to musimy pielęgnować, a państwu jesteśmy zobowiązani za to dziękować – mówiła Marlena Maląg, Minister Rodziny i Polityki Społecznej.

– Chcę podsumować co przez ostatnie 8 lat w polityce senioralnej zostało wdrożone, co zostało przygotowane i również przygotowanie planów na następne lata, a myślę, że sporo w tym zakresie zostało zrobione. To przede wszystkim bezpieczna przyszłość polskich rodzin, Bezpieczna przyszłość z dziećmi, bezpieczna przyszłość naszych drogich kochanych seniorów, którzy dzisiaj tutaj są z nami. Oparliśmy przede wszystkim tą stabilną sytuację na takich dwóch filarach silnych filarach: wsparciu finansowym aby jesień życia była stabilna pod względem finansowym, ale także pod względem aktywności osób starszych – wspominała Marlena Maląg.

– Jeżeli chodzi o waloryzację rent i emerytur dzisiaj już tych waloryzacji nie mamy groszowych i nie mamy się czego wstydzić. Oczywiście zawsze może być lepiej i takie działania będziemy podejmować. Wielokrotnie kiedy słuchamy wypowiedzi różnych osób różnych polityków słyszymy, że to rozdawnictwo, że powinniśmy wstrzymać wypłatę 13. i 14. emerytury. My już najróżniejsze rzeczy słyszeliśmy, ale czy wyobrażacie sobie państwo abyście tych środków nie mieli? Przecież wielokrotnie państwo idziecie za te pieniążki kupujecie leki czy też inne niezbędne produkty, które są potrzebne w domu, a więc te pieniądze trafiają na rynek, a więc są tak naprawdę programami społeczno-gospodarczym i takie programy są potrzebne i takie programy musimy realizować – mówiła Marlena Maląg, minister Rodziny i Polityki Społecznej.

– Państwo nie chcecie przebywać tylko w domach, aby być zamkniętym, żeby tylko z samym sobą przebywać, ale właśnie tworzenie domów, klubów seniora. Na terenie całego kraju działa dzisiaj blisko 1200 domów i klubów seniora. Niespełna 100 było w roku 2015. Jest potrzeba aby ich powstawało jeszcze więcej na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego czy powiatu.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

130 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
developer
4 miesięcy temu

Camel trophy impreza PIS a przy stołach czerwonoskórzy.

ew
4 miesięcy temu

Ciekawe kto wiedział o tej imprezie, bo ja nie. Gdzie były na ten temat informacje. czy znowu zaproszeni byli tylko wyborcy PIS-u.

Meg
4 miesięcy temu

Kiełbasa wyborcza za nasze pieniądze – rzygać się che!!!

Ulik
4 miesięcy temu

Obawiam się, że teraz jak otworzę lodówkę to mi Malągowa z Mikołajczykiem wyskoczą. Wszędzie ich pełno i to za nasze pieniądze.

Ostrowianka
4 miesięcy temu

Jedli ,popili ,zatańczyli za własną kasę i na dodatek narobili punktów,ale ściema z siarą ,a seniorzy wiedzieli co tam robili i jako kto na tych Senioraliach2023,😶

po
4 miesięcy temu

Jestem emerytem,przez wiele let pracowałem po kilkanaście godzin dziennie.Mam wysoką emeryturę i w związku z tym nie zasługuję na 14,ale nie życzę sobie żeby z moich podatków p. Malągowa robiła imprezy dla kogokolwiek.Jak już koniecznie chciała się wykazać mogła dać tym ludziom gotówkę do ręki,ale to by było mało spektakularne.Współczuję naszym dzieciom i wnukom,którzy będą musieli za to zapłacić.

))))))
4 miesięcy temu

Tak wszyscy na PiS ale wiecie że czerwony Ostrów na swoich glosuje

Gugus
4 miesięcy temu

I tak prawie połowa która tutaj nienawidzi PiS i tak pójdzie na nich głosować więc… po co to wszystko…?

rrrrrr
4 miesięcy temu

jak sie przyjrzysz to zobaczysz na foto glodnych żebraków z twojej wioski-gminie . kupieni za Judaszowe srebrniki

ola
4 miesięcy temu

Piękną przyszłość swoim wnukom szykujecie Sprzedani za miskę ryzu.Wstyd

Marian
odpowiada  ola
4 miesięcy temu

W dupie mamy wnuki i ich rodziców. Liczymy się my i to co jest teraz.

IKSINSKI
odpowiada  Marian
4 miesięcy temu

Wnuki też będą miały Cię w dupie

True
odpowiada  ola
4 miesięcy temu

Za miske ryzu będziesz wyslany do szwabowni tak ci koalcija ubywatelska wynagrodzi

130
0
Napisz co o tym sądziszx