Ważny remont na ostrowskim dworcu

Udostępnij
Tweet

Dworzec kolejowy w Ostrowie Wielkopolskim doczekał się pożądanej inwestycji w postaci modernizacji przejścia podziemnego, a także zadaszenia nad peronami. Całość prac ma kosztować 5 milionów złotych.

Remont głównego budynku dworca odbył się 12 lat temu i pochłonął 7 milionów złotych. Od tamtego czasu nikt nie wstydzi wejść do budynku by odebrać gości lub poczekać na pociąg. Udało się rozwiązać problem bezdomnych, dzięki aktywnej pracy ochroniarzy. Dzięki temu wszystko jest zadbane i nie cuchnie.

Co innego w poczekalni Centrum Przesiadkowego, które powstało cztery lata temu, a toalety wołają o pomstę do nieba.

Na etapie projektowania zapewne stwierdzono, że społeczeństwo składa się tylko z wychowanych ludzi i wandale nie będą się w nim wyżywać. Niestety życie zweryfikowało te marzenia i pokazało, że toalety są jednymi z najgorszych w całym Ostrowie. Choć został rozstrzygnięty przetarg na utrzymanie czystości, to w jego remach nie są usuwane bazgroły ze ścian, naprawiana infrastruktura czy zapewniane mydło i papier toaletowy. To wszystko mogłoby funkcjonować, gdyby przebudowano toalety na styl wandaloodporny lub wprowadzono inne systemy.

Wracając do ostrowskiego dworca kolejowego. Poza zmianą estetyki przejścia podziemnego oraz zadaszenia nad peronem pierwszym, zostanie wymieniona infrastruktura towarzysząca i zasilanie systemów pasażerskich. Wymieniona zostaje również izolacja na torowisku.

Po modernizacji pierwszego peronu, budowlańcy przeniosą się na drugi i później trzeci. Prace zakończą się do końca roku.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  To oni włamywali się do domów
Subskrybuj
Powiadom o

72 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jajacek
10 dni temu

A dla niepełnosprawnych żadnego ułatwienia przejścia z peronu 3 na zewnątrz dworca?

Do Zenek
15 dni temu

Właśnie dlatego napisałem ci o mentalności bo do ciebie nigdy nie dotrze jak jest w cywilizowanych krajach i tacy jak ty zawsze będą aspołeczni i będą krytykować to co innym odpowiada. A mogę podać ci wiele przykładów ilu ludzi sztuki i kultury jeździ właśnie pociągami bo tam mogą w spokoju poczytać książkę,sami o tym mówią (dla ciebie widocznie to byłby szczyt geniuszu). Zresztą komu ja to tłumaczę,nie dotrze – nie ten poziom…

Ola
16 dni temu

Może pani M., która tak przecież dba o „kochanych seniorów” i matki z dziećmi zainteresuje się brakiem wind na naszym dworcu.

Zenek
16 dni temu

Kto teraz jeździ pociągiem? Chyba same buractwo i biedota..

Do Zenek
odpowiada  Zenek
16 dni temu

Czyli ty…😁✌️

Do Zenek
odpowiada  Zenek
16 dni temu

Poczytaj sobie synek o kolejach Japońskich,a szczególnie Tokijskich. Koleje Tokijskie dziennie przewożą ponad milion pasażerów i popularne jest tam hasło „Bogaty to nie ten którego stać na samochód tylko ten którego stać na podróż koleją”. Chodzi oczywiście o bogactwo mentalne, do którego ty nigdy nie dorośniesz. Ps. Główny dworzec w Tokio ma 50 peronów i 250 wyjść. My nigdy do tego nie dojdziemy, między innymi dzięki ludziom o twojej mentalności.

Zenek
odpowiada  Do Zenek
16 dni temu

Co mnie obchodzą japońskie koleje kołku? W Polsce koleją jeżdżą śmierdzące kmioty z pipidówek gdzie nawet furmanka nie jeździ i patusy bez kasy ha ha ha

Do Zenek
odpowiada  Zenek
15 dni temu

Już twoja wypowiedź świadczy o tym jakie masz pojęcie i kim jesteś. Właśnie tak jak ludzi nazywasz – to ty jesteś tym kmiotem wywodzącym się z patologii. Nie pozdrawiam.

Ostrowianka
odpowiada  Do Zenek
13 dni temu

I tam ludzie uczeni są szacunku do rzeczy i ludzi ,pokłon to okazanie szacunku i do drugiego i do rzeczy ,a tu wszystko zdemolowane i skoro jest jak widać kamera to czemu widzieć że tak bazgroły robi nie zostanie zatrzymany i płaci za głupotę .,a nie znowu ludzie będą robić za sponsorów chuliganòw .

Ola
odpowiada  Zenek
16 dni temu

Byś się zdziwił.

babcia
odpowiada  Zenek
16 dni temu

Obyś się nie zdziwił.

........
odpowiada  Zenek
16 dni temu

Ale z ciebie ciemnota…

Do .....
odpowiada  ........
16 dni temu

Oj,i to jeszcze jaka…

Basia
16 dni temu

Dlaczego w Ostrowie nie ma wind przy wejściach na perony? Wstyd

Obiektywny
16 dni temu

Co do toalet w centrum przesiadkowym to wystarczyło by zrobić płatną toaletę, natomiast co do wind dla niepełnosprawnych to racja,PLK mogło by się postarać… W Ostrowie w ogóle jest wiele barier architektonicznych a PKP mogło by się porozumieć z miastem,skoro pani prezydent chwali się tyloma inwestycjami a tutaj nic się nie robi dla tych ludzi… Z drugiej strony skoro PKP wprowadza pociągi z windami to dlaczego nie zainwestują przy tej okazji i nie zrobią wind? Odpowiadam – bo liczy się tylko kasa,po co inwestować w remont np. 15 milionów jak można tylko 5… Poza tym proszę zobaczyć ile jest pomieszczeń do wynajęcia na dworcu. Dlaczego? Bo PKP chce za dużo!!! To jest firma – moloch niereformowalna,wystarczy wpuścić prywatną konkurencję i byśmy zobaczyli jak można działać bez prezesów, naczelników, dyrektorów i kierowników. Nawet bankomatu już na dworcu nie ma,bank się wycofał bo za dużo chcieli kasy za wynajem. Błędy popełniono po 1999 roku rozbijając kolej na spółki ,teraz słyszy się tylko zarząd, rady nadzorcze itp. Głośno było ostatnio o fałszywych alarmach,a prawda jest taka że od 2017-2023 miała odbyć się modernizacja systemów radio-alarm z analogowych na cyfrowe,jedyne co zrobiono to rozdano premie między prezesów,po kontroli NIK wyszło szydło z worka i mają to zwrócić (!!!) . Jedynym wyjściem jest konsolidacja kolei i rozwalenie tych spółek i zarządów które tylko doją nic nie robiąc.

Gimbo
odpowiada  Obiektywny
16 dni temu

Wiwindowały Cene Firmy którzy mieli Zamontować

Misi
16 dni temu

A gdzie windy????

Jacek
17 dni temu

LEWACKA III RP zlikwidowała węzęł kolejowy Ostrów Wlkp. Obecnie to tylko prowincjonalny przystanek.

Kryt
odpowiada  Jacek
16 dni temu

Coś mi się wydaje że Ty zawsze będziesz niezadowolony bez względu na to kto jest u steru władzy.Twoje motto to „Gadać to fszyscy umią a robić Nina kumu” a sam masz dwie lewe ręce do pracy – nieudaczniku życiowy!

........
odpowiada  Jacek
16 dni temu

Jacuśu kochany, jak nie masz wiedzy, pojęcia, to nie zabieraj głosu !
Przystanek , to jest w Kaliszu na trasie Ostrów – Sieradz, od ponad 130 lat !!
A w Ostrowie jest od 150 lat węzeł, krzyżowanie się szlaków kolejowych i nikt tego nie zlikwidował !

Jacek
odpowiada  ........
16 dni temu

To jest czas przeszły. Obecnie jest rok 2023.

Do Jacek
odpowiada  Jacek
16 dni temu

Właśnie,a twoja mentalność pozostała na etapie Boryny,Kargula i innych ciemnot 19 wiecznych… W cywilizowanych krajach właśnie stawia się na kolej. Z twoją mentalnością będziemy tkwić w ciemnocie bez względu na wszystkie rządy.I właśnie mamy rok 2023 i część społeczeństwa roszczeniowego cofającego się w rozwoju.

kier
odpowiada  Jacek
16 dni temu

Ty naprawdę d..ny jesteś….

........
odpowiada  Jacek
16 dni temu

Jacusiu kochany , kiedy ostatnio byłeś na dworcu, kiedy spojrzałeś na aktualny rozkład jazdy ? Nie masz pojęcia i piszesz bzdury ! Już Tobie wyjaśniam: Przystanki kolejowe to są na jednej trasie np w : Antoninie, Przygodzicach, Nowych Skalmierzycach i ..w Kaliszu. W Ostrowie dolej jest węzeł, czyli krzyżowanie się kilku kierunków .

Do .....
odpowiada  ........
16 dni temu

Zgadza się.Ostrow jest stacją przesiadkową i to w kilku kierunkach.

......
odpowiada  Do .....
16 dni temu

Jacuś tak wie swoje !

72
0
Napisz co o tym sądziszx