Dożynki! Wójt i przewodniczący zatrzymani po pijaku

W niedzielę doszło do zatrzymania dwóch samorządowców, którzy pod dużym wpływem alkoholu postanowili wsiąść do aut i kierować nimi. Jeden z nich spowodował nawet kolizję, a drugi pozdrawiał policjantów.

Akcja rozpoczęła się o 19:10 kiedy policjanci z Kępna zatrzymali w Łęce Opatowskiej na ul. Rakowieckiej do kontroli samochód osobowy marki Fiat, którym kierował 54-letni mieszkaniec Opatowa. – Podczas przeprowadzonej kontroli drogowej okazało się, że kierujący jest w stanie nietrzeźwym. Badania alkomatem wskazało prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu – powiedział Radiu SUD mł. asp. Filip Ślęk z Zespołu Prasowego KPP Kępno. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratora, który za popełnione przestępstwo postawi mu zarzuty.

Nieoficjalnie wiadomo, że zatrzymanym kierowcą jest Adam K. wójt Gminy Łęka Opatowska. Tego samego wieczoru o 22:50 w Kępnie na ul. Staszica zatrzymano innego nietrzeźwego samorządowca.

– Kierujący pojazdem marki Volkswagen uderzył w inny zaparkowany pojazd. Po przybyciu na miejsce zdarzenia okazało się, że kierujący 63-letni mieszkaniec Kierzna jest nietrzeźwy. W wydychanym powietrzu miał ponad 3 promile alkoholu – poinformował mł. asp. Ślęk.

Zatrzymany, to Eugeniusz P. przewodniczący Rady Miasta i Gminy Kępna. Mężczyzna przebywa aktualnie w policyjnym areszcie i czeka na odpowiednie zarzuty.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Nowe fakty w sprawie reanimowanej 18-latki
Subskrybuj
Powiadom o

18 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
olek
6 miesięcy temu

za komuny jak milicja obywtelska zatrzymała pijanego kacyka partyjnego,to milicjant wylatywał z robłoty,na zbity pysk

Śmiechu Warte
6 miesięcy temu

Śmiało mogą teraz startować w wyborach na wójta Żelazkowa – „swoje chłopy” 🤣

Lech
6 miesięcy temu

Hmmmm, jakby tak pomyśleć to można by już założyć Zakon Samorządowców Pijących imienia niejakiego Sylwiusza . Potencjalnych kandydatów ci u nas dostatek i zakon liczną grupą stać się może. Kto wie, możę poniewczasie imię „Sylwiusz” wśród błogosławionych znaleźć się może. I Wyobraźmy sobie modły o wstawiennictwo do wstawionego…

Gerard
odpowiada  Lech
6 miesięcy temu

Sylwiusz to dobry człowiek. A to że lubi sobie wypić, to no ,, kto nie ma pokus ” ??? Niech pierwszy rzuci kamieniem.

18
0
Napisz co o tym sądziszx