Koncepcja obiektu po dawnym przedszkolu

Władze Ostrowa Wielkopolskiego mają pomysł na zagospodarowanie dawnego budynku przedszkola „Calineczka” przy ulicy Wolności. Mają tam powstać mieszkania chronione. Jest już nawet wstępny projekt inwestycji. Powstanie w sumie 26 mieszkań i lokale usługowe. Mieszkania będą dedykowane osobom starszym, które znalazły się w trudnej sytuacji mieszkaniowej i finansowej. Miasto na inwestycje chce pozyskać dofinansowanie zewnętrzne.

Projekt inwestycji zapowiada się bardzo atrakcyjnie. W centrum miasta mają powstać mieszkania – kawalerki o powierzchni do 35 m2 każde. Budynek będzie miał dwa główne wejścia. Gotowa jest koncepcja architektoniczna. Budynek przejdzie gruntowny remont. Wymienione będą wszystkie instalacje, okna, drzwi. Powstaną nowe ścianki działowe. W budynku pojawi się winda. Obiekt dostosowany będzie do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

– Przygotowujemy projekt rewitalizacji byłego budynku po przedszkolu Calineczka. Obiekt jest bardzo piękny, bogaty historycznie, zlokalizowany w pięknym miejscu, bo w ścisłym centrum naszego miasta. Od pięciu lat stoi pusty, dlatego warto go wykorzystać, stąd pomysł na powstanie w nim mieszkań chronionych. Chcemy na tę inwestycję pozyskać pieniądze z Banku Gospodarstwa Krajowego – podkreśla Mikołaj Kostka, z-ca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Na parterze powstanie 8 mieszkań, kolejnych 10 będzie na I piętrze i 8 na poddaszu. Tam też ma powstać taras wypoczynkowy dla lokatorów. Swój wygląd zmieni także teren wokół budynku. Powstaną miejsca parkingowe i mała architektura.

– Każde mieszkanie będzie miało pokój dzienny z aneksem kuchennym, łazienką i miejscem do spania i dodatkowo piwnice. Zaprojektowane są też lokale usługowe. Przydziałem mieszkań zajmie się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – mówi Paweł Wożniak, prezes Ostrowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Ostrowie Wielkopolskim.

Miasto otrzymało już wstępną promesę z Banku Gospodarstwa Krajowego na bezzwrotne dofinansowanie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w przyszłym roku powinna ruszyć inwestycja.

CZYTAJ  Skradli elektroodpady, ale nagrał ich monitoring
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

20 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jony
8 miesięcy temu

Na remont przedszkola nie było kasy !!!! Postawili nowe które ciagle jest remontowane przy ruchliwej ulicy, hałas, smród spalin. Teraz będą mieszkania dla swoich za cudze pieniądze. BRAWO urząd miasta Ostrowa Wlkp. Przyjazny ostrów :):):) hip hip hura.

Krystian
8 miesięcy temu

Kalisz ma uniwersytet, a Ostrów kolejne mieszkania dla emerytów…

Kalisz idzie w potęgę,a Ostrów w dziady…

Jacuś
odpowiada  Krystian
8 miesięcy temu

Krystian, to główny elektorat królowej. Dziwisz się, że ma gdzieś ludzi pracy, a przymila się emerytom?

miki
odpowiada  Krystian
8 miesięcy temu

Ranking najbogatszych samorządów pisma Wspólnota!
Konin na 6 miejscu.
Kalisz na miejscu 15
Ostrów na… 118. (tak sto osiemnaste)
Dziękuję dobranoc.

Karaluch
8 miesięcy temu

Będą mieli blisko do kasyna;) budować wyposażyć na glanc i dopłacać do rachunków, dać na taksówkę bo szlachta nie chadza piechotą, no i wnioski w mopsie za nich wypełnić.

20
0
Napisz co o tym sądziszx