Oddali hołd bohaterom

Udostępnij
Tweet

Cześć i chwała Bohaterom Powstania Warszawskiego! Punktualnie o godzinie 17 w całym kraju zawyły syreny, a Polacy zatrzymali się w godzinę „W”, by okazać pamięć i szacunek.

Ostrowianie także pamiętali. Hołd i cześć oddaliśmy pod tablicą poświęconą poległym ostrowianom w Powstaniu Warszawskim, mieszczącą się na ścianie Kościoła św. Antoniego Padewskiego. Złożyliśmy wiązanki kwiatów i zapaliliśmy znicze.

W naszym mieście tego dnia odwiedzamy również grób Wincentego Juliana Broniwoja – Orlińskiego – uczestnika warszawskiego zrywu. Ten emocjonalnie związany z Ostrowem mecenas kultury spoczął na Starym Cmentarzu.

Bardzo dziękuję ostrowskim harcerzom za zorganizowanie dzisiejszych obchodów upamiętniających 79. rocznicę Powstania Warszawskiego. Bardzo dziękuję wszystkim za obecność i oddanie hołdu poległym.

Podczas uroczystości przyszła ulewa, która wystawiła na próbę uczestników spotkania.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  W hali arena przeprowadzono chrzest
Subskrybuj
Powiadom o
18 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jan
11 miesięcy temu

„Bracia🤮”Ukraińcy uwielbiali w tym powstaniu mordować głównie dzieci i kobiety, mieli wprawę po Wołyniu

Zulus
11 miesięcy temu

Złota wara to jest koleś,kiedy w koncygo jakaś choroba weźmie bo już nie mogę na tą ware patrzeć

Trobek
11 miesięcy temu

mniej ludzi niz marszu warszawie gdzie malag ??? wstyd chory kraj

Baron
odpowiada  Trobek
11 miesięcy temu

może faktycznie jesteś chory.

Polak mały
11 miesięcy temu

Krótkie syreny były. Nie straszmy naszych gości ze wschodu. Czas wracać do siebie bracia…..

Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
11 miesięcy temu

Powstanie warszawskie, czy było niepotrzebną rzeźnią ?
W historii każdego narodu znajdą się momenty chlubne i tragiczne. Tych drugich też nie trzeba przemilczać – wręcz przeciwnie, trzeba o nich pamiętać i wyciągać wnioski. Niedobrze jest jednak, jeśli klęskę próbuje się zmienić po latach w „moralne zwycięstwo”, a jej sprawców stawia się jako wzór do naśladowania. A niestety mamy taki przykład w historii najnowszej – jest to powstanie warszawskie, po dwóch miesiącach zakończone klęską i rzezią mieszkańców i bojowców z różnych ugrupowań politycznych. Współcześni określają ten zryw jako potrzebny i uzasadniony. Najwyraźniej nie pamiętają o powiedzeniu – fałszywa historia jest mistrzynią fałszywej polityki.
Po latach trzeba przynajmniej powiedzieć, że powstanie warszawskie było dla Polski katastrofą i okrutnym  błędem jej sprawców. Szanując odwagę i bohaterstwo powstańców jak również ofiarę ludności cywilnej, racjonalne myślenie każe potępić przywódców – Komorowskiego, Okulickiego, Chruściela i wielu im podobnych. Ludzie ci mają w Polsce ulice i pomniki, a powinni  trafić na śmietnik historii. Ich decyzja o powstaniu doprowadziła do wielu tysięcy ludzkich dramatów, mierzonych utratą życia, zdrowia lub majątku (cała trójka przywódców wojnę przeżyła, a jakże). Pamiętajmy powstanie, ale takie jakim było – niepotrzebną rzeźnią w polskiej stolicy. Za naiwność Bora czy Montera na czele z chłopskim premierem Stanisławem Mikołajczykiem zapłaciła Polska – ceną była zrównana z ziemią stolica i życie wielu dziesiątek tysięcy ludzi.

Do Koziej brody
odpowiada  Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
11 miesięcy temu

I tak by była zburzona bo niemcy i tak szykowali się do obrony a już obowiązywał zakaz wyjazdów i mężczyzn brano do budowy umocnień. Mieli do wyboru – czekać i zginąć albo walczyć bo już czekali 5 lat. Takie są fakty a ciebie po prostu historii uczono na szkole partyjnej w Moskwie.

Józwa Butrym
odpowiada  Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
11 miesięcy temu

Niestety, to prawda. Młodych, światłych i mądrych nam wybili, a na ich miejsce przyszedł komunistyczny motłoch, który zaczął Polską rządzić. I to wszystko za przyzwoleniem Zachodu.

Nikodem
11 miesięcy temu

I tak trzymać lewa..a mówi po co to powstanie było kacapy czekali aż wybiją szwaby Polaków i czekali a potem mówili że wyzwolili Warszawę ? wyzwolili z czego? jak tam szwabów już nie było wysadzili spalili i pojechali , to nie było żadne wyzwolenie.

Obserwator sceny politycznej
11 miesięcy temu

Żadnych radnych z PO, żadnych z Przyjaznego Miasta…

Groszek
odpowiada  Obserwator sceny politycznej
11 miesięcy temu

przestań kłamać drozyzna wysokie rachunki przed PiS idzie oczy nie widzicie

Adam
odpowiada  Obserwator sceny politycznej
11 miesięcy temu

w ogóle radnych nie widać ale może to takie zdjęcia wybrano w urzędzie

Błażej
11 miesięcy temu

Beci nie ma na zdjęciach. Toż to szok

Xena
11 miesięcy temu

A przedstawicielki komunistycznej SLD na foteczkach zabraklo? Nie to święto?

Elektor
odpowiada  Xena
11 miesięcy temu

To ich święto. Sowieci wzywali do powstania, chcieli aby Warszawa się wykrwawila i dopięli swego. Obecnie szefostwo UKR404 też by pewnie chciało żebyśmy się włączyli do zadymy bo juz ledwo zipią. I przy PiS u władzy może to się niestety stać.

Jurek
odpowiada  Elektor
11 miesięcy temu

Może tak być.

Zulus
odpowiada  Xena
11 miesięcy temu

Przecież Wara jest

123trry
odpowiada  Xena
11 miesięcy temu

gdzie pis

18
0
Napisz co o tym sądziszx