Oddali hołd bohaterom

Udostępnij
Tweet

Cześć i chwała Bohaterom Powstania Warszawskiego! Punktualnie o godzinie 17 w całym kraju zawyły syreny, a Polacy zatrzymali się w godzinę „W”, by okazać pamięć i szacunek.

Ostrowianie także pamiętali. Hołd i cześć oddaliśmy pod tablicą poświęconą poległym ostrowianom w Powstaniu Warszawskim, mieszczącą się na ścianie Kościoła św. Antoniego Padewskiego. Złożyliśmy wiązanki kwiatów i zapaliliśmy znicze.

W naszym mieście tego dnia odwiedzamy również grób Wincentego Juliana Broniwoja – Orlińskiego – uczestnika warszawskiego zrywu. Ten emocjonalnie związany z Ostrowem mecenas kultury spoczął na Starym Cmentarzu.

Bardzo dziękuję ostrowskim harcerzom za zorganizowanie dzisiejszych obchodów upamiętniających 79. rocznicę Powstania Warszawskiego. Bardzo dziękuję wszystkim za obecność i oddanie hołdu poległym.

Podczas uroczystości przyszła ulewa, która wystawiła na próbę uczestników spotkania.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Ostrowa
Subskrybuj
Powiadom o

18 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jan
6 miesięcy temu

„Bracia🤮”Ukraińcy uwielbiali w tym powstaniu mordować głównie dzieci i kobiety, mieli wprawę po Wołyniu

Zulus
6 miesięcy temu

Złota wara to jest koleś,kiedy w koncygo jakaś choroba weźmie bo już nie mogę na tą ware patrzeć

Trobek
6 miesięcy temu

mniej ludzi niz marszu warszawie gdzie malag ??? wstyd chory kraj

Baron
odpowiada  Trobek
6 miesięcy temu

może faktycznie jesteś chory.

Polak mały
6 miesięcy temu

Krótkie syreny były. Nie straszmy naszych gości ze wschodu. Czas wracać do siebie bracia…..

Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
6 miesięcy temu

Powstanie warszawskie, czy było niepotrzebną rzeźnią ?
W historii każdego narodu znajdą się momenty chlubne i tragiczne. Tych drugich też nie trzeba przemilczać – wręcz przeciwnie, trzeba o nich pamiętać i wyciągać wnioski. Niedobrze jest jednak, jeśli klęskę próbuje się zmienić po latach w „moralne zwycięstwo”, a jej sprawców stawia się jako wzór do naśladowania. A niestety mamy taki przykład w historii najnowszej – jest to powstanie warszawskie, po dwóch miesiącach zakończone klęską i rzezią mieszkańców i bojowców z różnych ugrupowań politycznych. Współcześni określają ten zryw jako potrzebny i uzasadniony. Najwyraźniej nie pamiętają o powiedzeniu – fałszywa historia jest mistrzynią fałszywej polityki.
Po latach trzeba przynajmniej powiedzieć, że powstanie warszawskie było dla Polski katastrofą i okrutnym  błędem jej sprawców. Szanując odwagę i bohaterstwo powstańców jak również ofiarę ludności cywilnej, racjonalne myślenie każe potępić przywódców – Komorowskiego, Okulickiego, Chruściela i wielu im podobnych. Ludzie ci mają w Polsce ulice i pomniki, a powinni  trafić na śmietnik historii. Ich decyzja o powstaniu doprowadziła do wielu tysięcy ludzkich dramatów, mierzonych utratą życia, zdrowia lub majątku (cała trójka przywódców wojnę przeżyła, a jakże). Pamiętajmy powstanie, ale takie jakim było – niepotrzebną rzeźnią w polskiej stolicy. Za naiwność Bora czy Montera na czele z chłopskim premierem Stanisławem Mikołajczykiem zapłaciła Polska – ceną była zrównana z ziemią stolica i życie wielu dziesiątek tysięcy ludzi.

Do Koziej brody
odpowiada  Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
6 miesięcy temu

I tak by była zburzona bo niemcy i tak szykowali się do obrony a już obowiązywał zakaz wyjazdów i mężczyzn brano do budowy umocnień. Mieli do wyboru – czekać i zginąć albo walczyć bo już czekali 5 lat. Takie są fakty a ciebie po prostu historii uczono na szkole partyjnej w Moskwie.

Józwa Butrym
odpowiada  Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
6 miesięcy temu

Niestety, to prawda. Młodych, światłych i mądrych nam wybili, a na ich miejsce przyszedł komunistyczny motłoch, który zaczął Polską rządzić. I to wszystko za przyzwoleniem Zachodu.

Nikodem
6 miesięcy temu

I tak trzymać lewa..a mówi po co to powstanie było kacapy czekali aż wybiją szwaby Polaków i czekali a potem mówili że wyzwolili Warszawę ? wyzwolili z czego? jak tam szwabów już nie było wysadzili spalili i pojechali , to nie było żadne wyzwolenie.

Obserwator sceny politycznej
6 miesięcy temu

Żadnych radnych z PO, żadnych z Przyjaznego Miasta…

Groszek
odpowiada  Obserwator sceny politycznej
6 miesięcy temu

przestań kłamać drozyzna wysokie rachunki przed PiS idzie oczy nie widzicie

Adam
odpowiada  Obserwator sceny politycznej
6 miesięcy temu

w ogóle radnych nie widać ale może to takie zdjęcia wybrano w urzędzie

Błażej
6 miesięcy temu

Beci nie ma na zdjęciach. Toż to szok

Xena
6 miesięcy temu

A przedstawicielki komunistycznej SLD na foteczkach zabraklo? Nie to święto?

Elektor
odpowiada  Xena
6 miesięcy temu

To ich święto. Sowieci wzywali do powstania, chcieli aby Warszawa się wykrwawila i dopięli swego. Obecnie szefostwo UKR404 też by pewnie chciało żebyśmy się włączyli do zadymy bo juz ledwo zipią. I przy PiS u władzy może to się niestety stać.

Jurek
odpowiada  Elektor
6 miesięcy temu

Może tak być.

Zulus
odpowiada  Xena
6 miesięcy temu

Przecież Wara jest

123trry
odpowiada  Xena
6 miesięcy temu

gdzie pis

18
0
Napisz co o tym sądziszx