Znamy lokalizację kolejnego nowoczesnego fotoradaru

Udostępnij
Tweet

Nowoczesne fotoradary pojawiają się na mapie Polski jak grzyby po deszczu. „Szczęśliwie” kiedyś rządzący wystraszyli się opinii publicznej, która zarzucała władzy że najważniejsze jest zarabianie na mandatach – i od tamtego czasu fotoradary są w oklejone żółtą folią. Zniknęły również uprawnienia dla straży gminnych, które ukrywały fotoradary w śmietnikach.

Nowoczesne fotoradary potrafią jednak zaskoczyć dzięki sztucznej inteligencji, która potrafi śledzić 30 aut jednocześnie i wykrywać szereg wykroczeń. Tego typu egzemplarz został postawiony na trasie Kalisz – Sieradz – popularna trasa do drogi S8.

Mesta Fusion RN poradzi sobie w każdych warunkach pogodowych. Wykrywa pojazdy już w odległości nawet 200 metrów od urządzenia, zatem nie wystarczy, ze przyhamujesz przed samym urządzeniem.

Nazwa fotoradar właściwie nie pasuje do tego urządzenia. Opisywany sprzęt automatycznie rozpoznaje tablice rejestracyjne wszystkich pojazdów przejeżdżających w pobliżu miejsca instalacji, oprócz zdjęć urządzenie jest w stanie rejestrować także wideo, co więcej, dane mogą być wymieniane z centralą w czasie rzeczywistym.

Takie fotoradary funkcjonują już w Ostrowie Wlkp., Niedźwiedziu, Szczurach, czy w podkaliskim Russowie przy DK25. Obecnie jest uruchamiany w Słomkowie Mokrym na trasie DK12 między Kaliszem a Sieradzem. Dotychczas stał tam fotoradar starszej generacji, ale drogowcy zamontowali już jego najnowszy model, na razie jeszcze przykryty folią, ale wkrótce zacznie pracować.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Tłumy w Amfiteatrze (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
tttt
11 miesięcy temu

pislandia

stop piractwu na drogach
11 miesięcy temu

nie chodzi jedynie o prędkość, a też właśnie o bezmózgie zachowania niektórych kieroFców przez ktore giną całe rodziny w pojazdach. stop piractwu

lollo
11 miesięcy temu

i bardzo dobrze, bo ułańska fantazja ponosi wielu „kierowców” i są bardzo niebezpieczni

AntyBLITZ
11 miesięcy temu

Obwiązać łańcuchem…pociągnąć TIRem lub traktorem i…spokój…..

jhuyg
11 miesięcy temu

jaka inwigilacja, wystarczy jeździć przepisowo, takie to naprawdę trudne ?

Mariusz
odpowiada  jhuyg
11 miesięcy temu

Ale do tego potrzebne są przejrzyste i przede wszystkim logiczne przepisy. A u nas? Znaków nastawiali tylko dlatego, że znajomy wujka ma firmę, drukującą tablice. Prosta droga, żadnych przeszkód, a tu ograniczenie do 30! Albo znaki, które wzajemnie sobie przeczą. A ograniczenia prędkości zawsze są ze sporym zapasem – dają 30 przed zakrętem, choć spokojnie i bezpiecznie można w niego wejść z prędkością nawet dwukrotnie wyższą. I dlatego kierowcy nie szanują przepisów. Fakt – ich wina. Ale czy TYLKO ich?

bc
odpowiada  Mariusz
11 miesięcy temu

Zapomniałeś napisać, że znaki są też często ustawiane za późno – droga z dozwoloną prędkością 90 km/h i nagle znak ograniczenia do 40 km/h niewidoczny wcześniej.
I albo wciskasz hamulec powodując zagrożenie, albo wpadasz na radiowóz, który zawsze stoi właśnie za takim znakiem, tez niewidoczny wcześniej, a nigdy 100 czy 200 metrów dalej.

Mfdsa
11 miesięcy temu

Inwigilacja na maxa niedługo nic nie zrobicie bez wiedzy wielkiego brata,nawet będzie wiedział kiedy sracie, będzie wiedział o was wszystko,potrzeba jeszcze więcej kamer , montujcue je wszędzie nawet na głowie,

Janek
11 miesięcy temu

Permanentnej inwigilacji następny poziom. Po co komu rejestrowanie nr rejestracyjnych w czasie rzeczywistym? Kolejna maszyna do zarabiania pieniędzy, a przy okazji do śledzenia nienaruszających prędkości obywateli.

Kibic
odpowiada  Janek
11 miesięcy temu

Niech zarabiają na głupocie ludzkiej. Brawo Policja

Trobek
11 miesięcy temu

czemu nie Sieroszewice ???

Tylko Hołownia
11 miesięcy temu

***** ***, ** i konfe

12
0
Napisz co o tym sądziszx