Tłum Świadków Jehowy będzie w Ostrowie

Udostępnij
Tweet

3MK Arena Ostrów miejscem dużego kongresu Świadków Jehowy po 15 latach. Jeden z największych organizatorów kongresów na świecie, wybrał Ostrów Wielkopolski na miejsce trzydniowego zgromadzenia, tym razem pod hasłem „Okazujcie cierpliwość’!”.

Przed rokiem 2019, w letnich miesiącach hotele i restauracje w większych miastach Wielkopolski wypełniały się Świadkami Jehowy, którzy przyjeżdżali na doroczne kongresy do Kalisza czy Poznania. W roku 2020 pandemia spowodowała przerwanie tej tradycji w Wielkopolsce, ponieważ Świadkowie Jehowy odwołali na całym świecie wszystkie swoje zgromadzenia z bezpośrednim udziałem obecnych, zastępując je programem dostępnym w Internecie w ponad 500 językach. W dniach 7-9 lipca odbył się już kongres w Poznaniu, a począwszy od 21 lipca 2023, Świadkowie Jehowy przywrócą tę tradycję również w Ostrowie Wielkopolskim, do którego wracają po 15 latach!

„Chociaż bardzo ceniliśmy sobie komfort i jakość naszych wirtualnych kongresów, nic nie zastąpi przebywania razem w licznej grupie” — powiedział Jerzy Rachut, rzecznik Świadków Jehowy w regionie wielkopolskim. „Wprawdzie dzięki naszym wirtualnym kongresom program w bezpieczny sposób odbierały miliony osób na całym świecie, to już wyczekujemy radości wynikającej ze spotkań z naszymi przyjaciółmi na tych dużych zgromadzeniach. Cieszymy się również z powrotu do organizacji kongresów w Ostrowie Wielkopolskim. To pierwszy kongres w tym mieście po 15 latach nieobecności”.

Co ciekawe, w 2023 roku na całym świecie odbędzie się około 6000 kongresów pod wspólnym hasłem „,Okazujcie cierpliwość’!”. W Polsce zaplanowano 29 takich wydarzeń w 19 miastach w tym jedno w Ostrowie Wielkopolskim. Do 2008 roku, Świadkowie Jehowy organizowali kongresy na Stadionie Miejskim w Ostrowie, później przenieśli się do Kalisza a w tym roku zawitają do nowej 3MK Arena Ostrów. Od piątku do niedzieli, podczas sześciu sesji programu, będzie można poznać chrześcijańską cechę jaką jest cierpliwość i na podstawie przykładów biblijnych dowiedzieć się, jak można ją przejawiać obecnie. W sobotę tuż po porannej sesji odbędzie się chrzest, natomiast podczas sesji popołudniowej zarówno w sobotę, jak i niedzielę uczestnicy będą mogli zobaczyć przygotowany wcześniej dwuczęściowy pełnometrażowy materiał filmowy.

CZYTAJ  Dziś pojazdy militarne na Rynku

„Cierpliwość to piękna cecha, którą wszyscy chrześcijanie pragną okazywać na co dzień” — powiedział Jerzy Rachut. „Pomimo naszych dobrych intencji zachowywanie cierpliwości w obliczu licznych życiowych trudności może być codziennym wyzwaniem. Spędzenie trzech dni na zgłębianiu różnych aspektów tej cechy będzie dla nas wszystkich wyjątkowo przydatne”.

Świadkowie Jehowy od ponad 100 lat organizują kongresy na stadionach, w halach, w centrach kongresowych i arenach na całym świecie. Po wznowieniu zebrań w lokalnych zborach i publicznej działalności w 2022 roku, w lipcu 2023 roku — po raz pierwszy od zniesienia ograniczeń związanych z pandemią — zgromadzą się oni na o wiele większych regionalnych wydarzeniach na całym świecie.

Warto pamiętać, że kongresy Świadków Jehowy to wydarzenia otwarte dla każdego, podczas których nie przeprowadza się zbiórek pieniędzy. Informacje dotyczące programu oraz innych dat i lokalizacji kongresów można znaleźć w oficjalnym serwisie internetowym Świadków Jehowy JW.ORG w sekcji O NAS.

W 239 krajach świata jest prawie 9 milionów Świadków Jehowy. W Polsce początki działalności Świadków Jehowy sięgają 1891 roku, a obecnie są oni trzecią co do wielkości grupą wyznaniową z liczbą ponad 117 tysięcy wyznawców.

Zdjęcie:
JW.org

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
89 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
poznan
11 miesięcy temu

w osttowie to są jednak fajne te imprezy xd albo disco polo albo to. Jaki grajdoł takie eventy 😀

Uve
11 miesięcy temu

Proponuję na ten czas odkręcić wszystkie klamki, szkoda ich!

Katolik bez kościoła
11 miesięcy temu

Od Średniowiecza nic się nie zmieniło w tz kościele katolickim. Jak dawniej handlowali odpustami tak dalej to robią tylko pod innymi nazwami. Dlatego jako katolik nie trawię tej grupy obłudnikow. A z Bogiem rozmawiam w samotności.

Katolik bez kościoła
11 miesięcy temu

Jeszcze trochę będzie tak jak na zachodzie.Koscioly pustkami będą świecić zamknięte na cztery spusty.

Katolik bez kościoła
11 miesięcy temu

Ziemia na Cmentarzach jest własnością wszystkich Polaków. Tylko sekta tz kapłanów katolickich uzurpuje sobie prawo pobierania lichwy (pieniędzy ) od każdego biednego czy bogatego. Pan Jezus w grobie się przewraca widząc to z góry.

Proboszcz
odpowiada  Katolik bez kościoła
11 miesięcy temu

A kto ci pada.. e obetnie gałąż nad Twoim pomnikiem i za co ? Lub utrzyma brame na cmentarzu w należytej formie? Lub wywiezie śmieci po 1 listopada z koszy i za co idioto? Myslenie nie boli tęczowa zarazo!

Katolik bez kościoła
odpowiada  Proboszcz
11 miesięcy temu

Pobieracie olbrzymie tz dotacje od złodzieji Rządowych. Są to pieniądze wierzących i nie wierzących. Katolików i innych wyznawców wiary. Za każdą posługę macie chory cennik. Zwalniani jesteście z podatków. Zagwarantowane macie państwie emerytury. Zwracane macie nieruchomosci, które pozniej sprzedajecie na wolnym rynku. A Ty bezczelnie piszesz o zapłacie za wywóz śmieci. Wstydu nie masz zarazo w habicie.

Dociekliwy
odpowiada  Katolik bez kościoła
11 miesięcy temu

Piękna riposta.

Biskup piec, co poszedł się piec.
odpowiada  Proboszcz
11 miesięcy temu

A na nekropoliach komunalnych należących do miast, kto takie rzeczy robi?

Samurai
11 miesięcy temu

Każdy człowiek powinnien mieć prawo do wiary obojętnie jakiej a innych to powinno H obchodzić dlatego są wojny i rozłamy

89
0
Napisz co o tym sądziszx