Wiadomo kim był zmarły motocyklista

Powracamy do tematu strasznego w skutkach wypadku, do którego doszło w czwartkowy wieczór na ulicy Wylotowej w Ostrowie Wielkopolskim. Po godzinie 19 zderzył się tam motocykl z samochodem osobowym. Obrażenia kierowcy jednośladu okazały się zbyt poważne i reanimacja została przerwana.

Wypadek miał miejsce na wysokości wjazdu do jednej z firm. Ulica Wylotowa miała być bezkolizyjnym korytarzem łączącym największe osiedle Ostrowa z obwodnicą.  Postanowiono jednak zrobić dwa wyjątki, które pochłonęły już dwa ludzkie życia i przyczyniły się do kilku kolejnych cierpień. Chodzi o wjazdy do dwóch firm, które okoliczni mieszkańcy wykorzystują do skrętów w lewo na tzw. drogi dojazdowe biegnące wzdłuż ulicy Wylotowej. Dzięki nim szybciej dojeżdżają do swoich domów lub innych firm. Nie muszą jechać do wysokości wiatraków, gdzie na rondzie mogliby bezkolizyjnie zawrócić.

Tak też było wczoraj kiedy mężczyzna kierując BMW skręcał na wysokości jednej z tych firm w lewo. Wstępne ustalenia wskazują, że mogło dojść do zajechania drogi motocykliście. W tym miejscu przypominamy, że każdy kierowca skręcając w lewo powinien się upewnić czy nie jest wyprzedzany, ponieważ zmienia pas ruchu. Kwestią do ustalenia przez biegłego sądowego jest prędkość motocykla triumph i jej wpływ na zdarzenie.

Dalszy ciąg artykułu pod zdjęciami

Na motocyklu siedział niespełna 20-letni strażak OSP z jednostki Strzyżew. Był utalentowanym zawodnikiem w klubie tenisa stołowego. Motocykl, którym jechał był zarejestrowany z pojemnością silnika co najmniej 250 ccm.

Rodzinie składamy szczere wyrazy współczucia.

Motocyklista zginął na ul. Wylotowej- aktualizacja

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Pożar szklarni
Subskrybuj
Powiadom o

92 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
....
10 miesięcy temu

. Ilu z Was mogło być na ich miejscu, ile razy przekraczaliście granice zdrowego rozsądku? Nie jesteście nieśmiertelni, a każda wasza decyzja odbija się na życiu kogoś innego. Spójrzcie na płaczących rodziców! Czy warto było tak ryzykować? Ile razy przekraczaliście prędkość? Przyjrzyjcie się tym łzom. Wasze decyzje zawsze odbijają się na czyimś życiu. Ta śmierć to wypadek, zbiór niefortunnych decyzji podejmowanych wcześniej, nie tylko w dniu wypadku 

Marek Juszczak
10 miesięcy temu

zakazać motocykli! D***le na dwóch kółkach!!!

zet
10 miesięcy temu

Czy projektując takie rozwiązanie na tej ulicy chciano zwiększyć bezpieczeństwo?
Czym się kierowano nie robiąc chociaż jednego, normalnego skrzyżowania z lewoskrętem, a zrobiono 2 wyjątki i teraz są tego skutki. Albo na całej długości jest zakaz skrętu, albo nie. Ale wtedy musi być to wszystko dobrze oznakowane i bezpieczne. Słyszałem że tam są kolejki zawracających i każdy skręcający ma obawę, czy ktoś jadący za nim odpowiednio zareaguje.
Zarządca drogi powinien ograniczyć do minimum możliwość powstawania zagrożeń.

Piotr Lee
odpowiada  zet
10 miesięcy temu

zarządca drogi to powinien zapewnić dojazd do posesji..a nie zmuszać mieszkańców i klientów zakładów przy ulicy Wylotowej i Majorka nawracanie na wysokości ronda obwodnicy..bo krok dalej w absurdach będzie nawracanie w Antoninie..

Paweł
odpowiada  Piotr Lee
10 miesięcy temu

Dlatego powstaje pytanie, dlaczego zastosowano takie rozwiązanie, potem zrobiono wyjątki, a to stwarza niebezpieczne sytuacje. Poza tym, nie wszędzie dojedziemy po linii prostej, najkrócej. Są między innymi ulice jednokierunkowe, które zawsze komuś utrudniają dojazd.

Mariusz
10 miesięcy temu

Dwudziestolatek kierował motocyklem o pojemności 250 cm3 – na to proszę zwrócić uwagę. Wbrew pozorom, to ważne.

Le
10 miesięcy temu

Jadąc na motocyklu trzeba mieć świadomość, że nie mamy ochrony, że kierowca może nas nie widzieć, przed każdym skrzyżowaniem trzeba zwolnić, przed każdym wyprzedzaniem być pewnym, że kierowca nas widział…. Tego w głowie nie ma 20 latek niestety 😞

92
0
Napisz co o tym sądziszx