Miliarder związany z Ostrowem inwestuje w Kaliszu

Udostępnij
Tweet

Miliarder związany z Ostrowem Wielkopolskim postanowił zainwestować w nowy hotel w centrum Kalisza. Nowy, ale w okazałym, mającym swoją historię budynku. Przebudowa właśnie się rozpoczęła. Inwestorem jest pochodzący spod Ostrowa Wielkopolskiego jeden z najbogatszych Polaków.

Mowa o obiekcie przy ul. Parczewskiego 9a. Dojrzali kaliszanie doskonale pamiętają, że znajdował się tu niegdyś Dom Partii – siedziba komitetu PZPR, od miejskiego przez powiatowy po wojewódzki. Socrealistyczny budynek powstał w 1952 roku, w miejscu dawnej synagogi zburzonej przez Niemcy w czasie II wojny światowej.

Następnie służył bankom, najpierw BZ WBK, a później swoją placówkę otworzył tutaj bank Santander.

Obiekt niedawno został ogrodzony. Z tablicy informacyjnej wynika, że rozpoczęła się przebudowa obiektu wraz ze zmianą sposobu użytkowania na budynek usługowy – hotel. Lokalizacja trzeba przyznać jest doskonała, tuż przy zrewitalizowanych plantach i przy skwerze Rozmarek, blisko Głównego Rynku.

Inwestorem jest firma AP Marchewka Investment zajmująca się nieruchomościami i Zandar Kowalczykowski spółka komandytowa.

Pierwszy podmiot to spółka należąca do Pawła Marchewki, pochodzącego z Ostrowa Wlkp. a od lat działającego głównie we Wrocławiu, jednego z najbogatszych Polaków i założyciela Techlandu – producenta gier komputerowych. Jego majątek wyceniany jest na 8,6 mld złotych. W najnowszym rankingu „Wprost” 50-letni Paweł Marchewka znajduje się na piątym miejscu najbardziej majętnych Polaków.

Roboty mają zakończyć się w październiku 2024 roku. Wiadomo, że elewacja ma pozostać niezmieniona, to wymóg konserwatorski.

źródło: faktykaliskie.info

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Rolnik stracił rękę
Subskrybuj
Powiadom o
54 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dorota
8 miesięcy temu

Dla Ostrowa też by było lepiej jakby Kalisz został miastem wojewódzkim bo Poznań daje ochłapy.

54
0
Napisz co o tym sądziszx