Szkoła szykuje się do nadania patrona

Zespół Szkół Technicznych do tej pory nie miał swojego patrona. Placówka edukacyjna powstała 61 lat temu z inicjatywy Waldemara Gostomczyka, który przez kolejne wiele lat piastował funkcję dyrektora szkoły. Po jego śmierci podjęto decyzję o upamiętnieniu jego zasłużonej postaci.

Uroczystość odbędzie się 5 września br.

– Obchody tego ważnego dla nas dnia zaczniemy od mszy świętej w kościele pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Nasi znamienici goście zostaną zaproszeni na cześć oficjalną do Ostrowskiego Centrum Kultury, a następnie w budynku Zespołu Szkół Technicznych nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej ku czci naszego patrona.

Podwoje szkoły zostaną otworzone dla wszystkich chcących pozwiedzać, powspominać i przeżyć to szczególne wydarzenie. Do kontaktu w sprawie nadania ZST imienia Waldemara Gostomczyka utworzyliśmy dla Państwa specjalny adres mailowy: [email protected]

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Tajemnicza śmierć 37-latki
Subskrybuj
Powiadom o

8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
bartek
10 miesięcy temu

Za dyrektora Gostomczyka wszyscy mieli sie dobrze, wszystkim pomogl nikogo nie wyrzucil i nikt uczciwy nie powie ze mial zle . za p a p i e r o s y gonil w przerwe wszyscy spacerowali wzdluz korytarza nauczyciele pilnowali porzadku -dyscyplina nikomu nie zaszkodzila a pomogla w dalszym zyciu.

Harry z tybetu
10 miesięcy temu

Litwinke niech dają na patrona he he

Kazek
10 miesięcy temu

Gochu owszem dyrektorem przez kilka dekad był, ale nie był założycielem szkoły. Przed nim było chyba dwóch innych dyrektorów.

Jan
odpowiada  Kazek
10 miesięcy temu

Ale to on kierował budową tej szkoły będąc dyrektorem. Przedtem szkoła działała w innych lokalizacjach.

AbsolwentWyborowy
10 miesięcy temu

Władek Poprawa na patrona!

X2
odpowiada  AbsolwentWyborowy
10 miesięcy temu

Żeś przypomniał postać:-)

Bolo
odpowiada  AbsolwentWyborowy
10 miesięcy temu

Prędzej Kaziu Mostowski!

Ozzy
odpowiada  Bolo
10 miesięcy temu

Był zajebisty… Dwója z dwoma minusami to był jego ulubiony stopień

8
0
Napisz co o tym sądziszx