Uciekał policjantom. Wiemy dlaczego

Udostępnij
Tweet

Policjanci prewencji zatrzymali poszukiwanego 30-letniego mężczyznę, który na widok oznakowanego radiowozu zaczął uciekać.

Policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego z Wydziału Prewencji, 25 maja, około godziny 22:30 patrolowali ulicę Kościuszki w Ostrowie Wlkp. W pewnym momencie w rejonie parku im. Adama Mickiewicza zauważyli mężczyznę, który na widok oznakowanego radiowozu zaczął uciekać. Mundurowi ruszyli za nim w pościg pieszy. Mimo wydanych przez uprawnionego funkcjonariusza poleceń do zatrzymania się, 30-latek uciekał dalej. Jednak policjanci byli szybsi. Uciekinier po chwili został obezwładniony, zatrzymany i umieszczony w radiowozie. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach szybko wyszło na jaw co było powodem takiego zachowania.

Mężczyzna, w policyjnych systemach figurował jako osoba poszukiwana, podejrzana o kradzieże sklepowe.

30-letni ostrowianin został przewieziony do komendy, gdzie trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci ustalili, że wartość skradzionego mienia to ponad 2 tysiące złotych. Zebrany przez policjantów materiał dowodowy, pozwolił postawić 30-latkowi zarzuty kradzieży. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu karnego przestępstwo takie zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo, mężczyzna został ukarany mandatem w kwocie 500 zł w związku z niestosowaniem się do poleceń wydawanych przez policjanta.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  To oni włamywali się do domów
Subskrybuj
Powiadom o

7 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkaniec Ostrów
4 miesięcy temu

Do tej pory nie siedział bo był poszukiwany po sprawie ani nie zapłaci,ani nie będzie siedział.

Sobieski
4 miesięcy temu

On nie nakradl, tylko odebral czesc tego, czego nakradly Polakom niemieckie sklepy.

Z.....
4 miesięcy temu

Ten złodziej to na bank jest inwalidą że nie s….dolił

AsaSyn
odpowiada  Z.....
4 miesięcy temu

Coś prawdy w tym stwierdzeniu jest bo zaiste zatrzymany wykazuje oznaki niedorozwoju umysłowego, więc możliwe, że posiada jakąś grupę inwalidzką.

Arek
4 miesięcy temu

Policja dobrze się spisała. Ale gdzie dalej logika nakradl za ponad 2 tyś powinien dopracować pod nadzorem za darmo i oddać 20 tyś Zamykanie w więzieniu i jakieś dorywcze prace i to nawet na 5 lat to niewyobrażalne koszty dla podatników które wielokrotnie przewyższają to co ukradł

Ciekawski Pan
odpowiada  Arek
4 miesięcy temu

Nie no bez jaj, po co wypisujecie takie głupoty? Przecież jest wyraźnie napisane, że został osadzony w areszcie i ma postawione zarzuty (grozi mu do 5 lat), czyli każdy rozumny człowiek wie, że żaden wyrok jeszcze nie zapadł bo ta sprawa dopiero trafi do sądu gdzie oskarżony zostanie osądzony zgodnie z obowiązującym prawem. Na chwilę obecną jest tylko i wyłącznie oskarżonym!
Nie uczyli was czytać ze zrozumieniem?

Maciej
odpowiada  Ciekawski Pan
4 miesięcy temu

No ale po coś go zatrzymali. Chyba nie po to żeby sąd go zaraz wypuścił. Kolega Arek ma rację, durne jest to prawo. A do Ciebie kolego mam pytanie , po co czytać ze zrozumieniem skoro nie myśli się logicznie?

7
0
Napisz co o tym sądziszx