Barierki niezgody

Udostępnij
Tweet

Mieszkanka bloku przy ulicy Paderewskiego 31 w Ostrowie Wielkopolskim poprosiła o zwrócenie uwagi na postawione barierki, które w razie sytuacji kryzysowej mogą opóźnić akcję ratunkową.

– Ostrowska spółdzielnia mieszkaniowa założyła nam blokady po obu stronach bloku. Blokady są tak usytuowane, że nie przejedzie żadne (!) auto. Najbardziej niepokojące jest to, że nie przejedzie karetka pogotowia czy straż pożarna. Jak wiadomo przy takich akcjach liczą się czasami sekundy. A administracja ostrowskiej spółdzielni mieszkaniowej, właśnie przez takie działanie utrudniła pracę tak ważnym służbom. A my możemy pozostać bez ratunku. Administracja tłumaczy, że można wypożyczyć od nich klucz do blokad. Każdy logicznie myślący człowiek wie, że nie będzie na to czasu, gdy ktoś będzie umierał lub, gdy będzie się paliło, nie wspominając już, że w nocy spółdzielnia jest zamknięta. – pisze jedna z mieszkanek.

Administracja osiedla „Wschód” Ostrowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej przekonuje, że barierki postawiono ponieważ taka była wola większości mieszkańców, którzy uczestniczyli w jednym ze spotkań. Argumentowano, że ich postawienie jest konieczne ponieważ kurierzy wjeżdżali pod same klatki, rozjeżdżając okoliczną zieleń. Ruch busów zagrażał także bezpieczeństwu przechodniów.

Autorzy pomysłu być może nie zdali sobie sprawy, że w razie pożaru mieszkania każda sekunda ma znaczenie. Zanim strażacy usuną konstrukcję minie trochę czasu. W tym czasie nie podjedzie ani wóz gaśniczy czy podnośnik. Przedstawiciele administracji osiedla uważają, że zespół pogotowia ratunkowego nie musi podjeżdżać pod klatkę i może przewieźć pacjenta na noszach lub wózku.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

79 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Nes
10 miesięcy temu

PZ sptzqtaj po oliku gowna

Obywatel
1 rok temu

Jak można będąc Prezesem taką głupotę popełnić i pleść i słuchać dziwacznych opowieści mieszkańców, kompletny brak rozsądku. A z innej beczki :niech się spółdzielnia zastanowi jak obsadza rośliny przy blokach że do roweru zapiętego nie można dojść, obok siatka co kaleczy i niszczy ubrania, chyba,że Prezes chce sam płacić odszkodowania za idiotyczne decyzję.

Twoja Stara
1 rok temu

No nie chcieliśmy żeby usuwali nam wszystkie rzeczy do zabawy

Opel Astra
1 rok temu

Nie podoba się bo wszystko wycinają

Rrr
1 rok temu

Prawda jest taka, że straż pożarna podjeżdża pod te bloki w porywach raz na pięć lat, karetka może raz na kwartał za to kurierzy niemal codziennie

zaw
odpowiada  Rrr
1 rok temu

no i co z tego??? heloł 21 wiek taki mamy klimat

Twoja Stara
odpowiada  zaw
1 rok temu

Zamkni morde

Obywatel
odpowiada  Rrr
1 rok temu

Właśnie co z tego kurier przeszkadza? naucz się tolerancji i szacunku do pracy innych o pamiętaj żyjesz raz więc sobie i innym je ułatwiaj i zastanów się dobrze bo mogą po ciebie nie zdążyć przez te barierki.

nowa
odpowiada  Obywatel
1 rok temu

otóż to …szacunku troche i ludzkosci a nie zawiści…ciekawi mnie komu dexxl ktory chcial barierek zazdrości? kurierowi roboty – to niech sie zatrudni czy sąsiadom zamówień – to nie dusic kazdy grosz tylko sobie tracic kase … ja lubię i będę zamawiać paczki 4 razy dziennie ile hajsu mi na nie starczy a sąsiadom cxxjj do tego..i glovo sobie zamówie nawet z maka o 3 w nocy i 4 razy w dzien dla mnie i dla mojej kochanej bogatej rodzinki. mamy i zamowimy kuriera 5 razy dziennie a glovo na sniadanie obiad kolacje i jeszcze raz dla naszego pupila zamówienie glovo tez przywiezie buhahahah lubie i bede robila co chce a innych mam w dupceee mojej zgrabnej

bartek
1 rok temu

Chwala Spoldzielni -bez barierek parkowali wszedzie

zaw
odpowiada  bartek
1 rok temu

no chyba ty i puknij sie w głowe. nikt tam nie parkowal dupkuu

Anonim
1 rok temu

Senior z 4 pietra nie ma co robic to uprzykrza pozostałym mieszkańcom życie. Dziadek ma tak nudne życie, że potrafi non stop przesiadywać w oknie i notować każde wydarzenie które ma miejsce na osiedlu.
PS: Jak się ktoś w nocy potłucze np jadąc na rowerze to spółdzielnia będzie miała ciepło 🙂

Ostatnio edytowany 1 rok temu by Anonim
krach
odpowiada  Anonim
1 rok temu

no pierdziel stary niech sie zajmi soba i swoja piedzaca dupaaaaaaaaaaa

79
0
Napisz co o tym sądziszx