Ruszy nabór do szkół średnich

W dniach od 15 maja do 16 czerwca 2023 r. odbędzie się rekrutacja do szkół średnich. Wnioski o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej składane będą drogą elektroniczną, a oryginały dokumentów na późniejszym etapie w danej szkole. KOLEJNOŚĆ ZGŁASZANIA NIE MA ZNACZENIA, WAŻNE SĄ: PUNKTACJA I PREFERENCJE WYBORU UCZNIA.

Pełna oferta szkół prowadzonych przez Powiat Ostrowski została opublikowana w sieci już na początku marca. Od tamtego czasu młodzież mogła zapoznać się dostępnymi profilami i kierunkami kształcenia w liceach, technikach i branżowych szkołach I stopnia. Ósmoklasiści mieli także możliwość osobistego odwiedzenia powiatowych szkół w ramach „Drzwi Otwartych”, które odbywały się w marcu. Teraz nadszedł czas, aby dokonać wyboru. Do tego celu służy strona internetowa: https://nabor.pcss.pl/ostrow, do której można dotrzeć również odwiedzając stronę powiatu: www.powiat-ostrowski.pli zakładkę: Edukacja.

Nabór prowadzony za pomocą systemu elektronicznego umożliwia dostęp do wielu niezbędnych informacji, takich jak: opisy poszczególnych profili kształcenia, z określeniem przedmiotów rozszerzonych i dostępnych języków obcych, a także (w zakładce „dokumenty”) harmonogram rekrutacji i instrukcja jak postępować „krok po kroku”, aby dostać się do wymarzonej szkoły.

Od 15 maja do 16 czerwca 2023r. (do godz. 15:00) na stronie naboru dostępny będzie wniosek o przyjęcie do szkoły, który w tym terminie należy on-line wypełnić i wysłać (załączając równocześnie skan wydrukowanego wniosku z odręcznym podpisem). We wniosku warto wymienić jak najwięcej klas, którymi uczeń jest zainteresowany. W dalszej kolejności absolwent po otrzymaniu świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty będzie musiał wspomniany wniosek elektroniczny uzupełnić wpisując oceny i załączając skany tych dokumentów. Elektroniczny wniosek należy uzupełnić do 10 lipca 2023r. (do godz. 15:00). Na tym etapie wszystko odbywa się elektronicznie, nie jest konieczna wizyta w szkole, ale w razie wątpliwości pracownicy szkoły mogą udzielić informacji lub pomocy. Po spełnieniu wszystkich powyższych warunków system na podstawie określonej przez ucznia listy preferowanych kierunków oraz liczby uzyskanych punktów automatycznie dokona przydziału do konkretnej klasy. Zgodnie z harmonogramem rekrutacji w dniu 17 lipca 2023r. (o godz. 12:00) szkoły ogłoszą listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych. Następnie kandydaci zakwalifikowani będą mieli czas do 21 lipca, aby złożyć oryginały dokumentów w konkretnej szkole i tym samym potwierdzić wolę przyjęcia do niej. Ostateczne informacje o przyjęciach do szkół zostaną ogłoszone 24 lipca 2023r.

CZYTAJ  Ruszyły prace na dawnym PKS-ie. Wiemy co tam się dzieje

Co ciekawe na stronie naboru zaznaczając opcję dostępu do danych przez internet uczeń będzie mógł na bieżąco śledzić postępy rekrutacji. Będzie można sprawdzić ilu kandydatów zgłosiło się do poszczególnych klas. Będą to informacje aktualizowane na bieżąco, dlatego należy je traktować jako dane orientacyjne. Uczniowie znajdą tu także informacje o wynikach naboru!

W 2023 roku podobnie jak w roku ubiegłym o przyjęcie do szkół średnich ubiegać się ok. 2.300 uczniów szkół podstawowych z terenu Powiatu Ostrowskiego, młodzież z rocznika 2008 i 2009. Samorząd powiatowy przygotował dla nich miejsce w 69 oddziałach (klasach) w 10 placówkach. Należy się spodziewać, iż o możliwość nauki w szkołach dla których Powiat Ostrowski jest organem prowadzącym, jak co roku, będą aplikować również uczniowie spoza tego terenu.

Uczniowie z Ukrainy, którzy ukończyli w Polsce szkołę podstawową i chcą od 1 września 2023 roku kontynuować naukę, mają możliwość wzięcia udziału w rekrutacji wraz z polskimi uczniami (te same zasady i terminy). Natomiast uczniowie z Ukrainy, którzy będą ubiegali się o przyjęcie do szkoły na podstawie świadectwa ukraińskiego, powinni zgłosić się bezpośrednio do wybranej szkoły. O ich przyjęciu będzie decydował dyrektor szkoły w miarę posiadanych wolnych miejsc.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Były uczeń
1 rok temu

3 LO za czasów Pani Dyrektor Rudnickiej to było coś. Dzisiaj bez znaczenia, wybrać pierwszą z brzegu szkołę bo nie ma różnicy.

Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
1 rok temu

A ja pytam dlaczego nie eksponuje się włodarza szkół wszelakich i całego powiatu ostrowskiego. Przecież to capo di tutti capi.

2
0
Napisz co o tym sądziszx