Rozdadzą rośliny podczas Majostaszków

Udostępnij
Tweet

MajOSTaszki nie mogłyby się odbyć bez ostrowskich, edukacyjnych akcji ekologicznych! Zapraszamy do odwiedzenia stoisk “Drzewka za butelki” i “Kwiaty za elektroodpady”, a także stoiska Zakładu Oczyszczania i Gospodarki Odpadami “MZO” z zabawami i gadżetami dla najmłodszych oraz stoiska Nadleśnictwa Taczanów.

Do udziału w akcji zapraszamy wszystkich mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego, którzy wezmą udział w majOSTaszkach na terenie ośrodka Piaski – Szczygliczce w Ostrowie Wielkopolskim w niedzielę, 7 maja.

Drzewka za butelki
Ideą akcji „Drzewka za butelki” jest aktywne dbanie o środowisko naturalne poprzez zbieranie niepotrzebnych i zaśmiecających otoczenie plastikowych butelek PET. Aby wziąć udział w akcji „Drzewka za butelki” należy zebrać minimum 10 zgniecionych plastikowych butelek PET (o pojemności minimum 1 l) i dostarczyć je na stoisko Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. W zamian za zebrane butelki, które trafią do recyklingu, uczestnicy akcji otrzymają sadzonki drzew (jeden uczestnik otrzymuje maksymalnie dwie sadzonki drzewka ozdobnego).

Kwiaty za elektroodpady
Z kolei w zamian za przyniesiony ZUŻYTY drobny sprzęt elektryczny, elektroniczny czy drobne AGD mieszkańcy otrzymają sadzonki kwiatów sezonowych.

Na stoisku MZO będzie można oddać baterie i stare płyty CD. Dla wszystkich, którzy przyniosą odpady spółka MZO przygotowała upominki. Stoisko edukacyjne wystawi również Nadleśnictwo Taczanów. Stoiska będą dostępne w niedzielę, 7 maja, w godzinach od 14 do 17.

W niedzielę, 7 maja, o godzinie 14:00 na Piaskach – Szczygliczce pojawi się również Witold Czuksanow. To spotkanie w ramach akcji „Polska w kwiatach”.

Dodatkowo w niedzielę, 7 maja, odbędzie się XIII Konkurs majOSTaszkowy “O środowisko dbamy, więc baterie i płyty zbieramy!” pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Beaty Klimek. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na scenie głównej około godziny 17:00.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kleber
1 rok temu

A przytulasek od maskotki tez będzie?

Pogoda
1 rok temu

Wolę te kwiaty, od Masek co rozdawali, za darmo nawet nie zabrałem.

Damian
1 rok temu

Te majostaszki były dużo bezpieczniejsze kiedy odbywały się w parku miejskim,na piaskach gdzie do wody blisko po alkoholu tam nie jeden pokazuje jaki to z niego macho a potem czytamy o utonięciach😏

Lubię trawniki
1 rok temu

Czy kosiarka elektryczna się nada?

Ozesek
1 rok temu

A kiedy pumptrack i skatepark?

5
0
Napisz co o tym sądziszx