Uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja (ZDJĘCIA)

Dziś, w południe, uczczono 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jako Polacy możemy być zawsze i niezmiennie dumni – była to pierwsza w Europie i druga na świecie spisana konstytucja.

Na pamiątkę tego przełomowego wydarzenia część uroczystości odbyła się w Konkatedrze, gdzie odprawiono Mszę Świętą w intencji Ojczyzny i Miasta, a następnie złożono kwiaty pod pomnikiem Kardynała Mieczysława Halki – Ledóchowskiego.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Z maczetą napadli na dom
Subskrybuj
Powiadom o

17 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
aga
11 miesięcy temu

hipokryzja lvl master
od 3 lat PISuary mają konstytucję za nic w sumie dla nich to wartość ma papieru toaletowego a tu wielkie obchody konstytucji
nie ogarniam ich hipokryzji

Gimbo
odpowiada  aga
11 miesięcy temu

Pajacu to nie jest Święto Konstytucji Aleksandra Kwaśniewskiego a z 1791 roku I podaj Mi Parchaty w którym artykule została złamana Olka Konstytucja

Dj ZIzio
odpowiada  Gimbo
11 miesięcy temu

A gdzie jest Pajacu widzisz coś napisane o konstytucji Kwaśniewskiego ? Bo jakoś nic nie widzę ? A Konstytucja została przez PIS już tyle razy złamana że jak miał by to ktoś tu napisać to by zabrakło miejsca.

Jurek
odpowiada  aga
11 miesięcy temu

Fakt.

Kleber
11 miesięcy temu

Tak ważne to święto gdy panoszą sie po kraju wschodnie nacje a Ruskie onuce machają szabelką

Edek
11 miesięcy temu

Ciekawe te obchody w kościólkowej oprawie))
Bareja by miał gotowy scenariusz.
Nie mają klechy ani za grosz wstydu a rządzący ostrówkiem powagi

Stef
odpowiada  Edek
11 miesięcy temu

Z twoją główką wszystko w porządku, jaki Bareja, jakie klechy. Może pochodzisz od tych, którzy nie pozwalali świętować 3 maja i wieszać flagi. Takich homosowietikusów jak się okazuje, jest jeszcze trochę w naszej ojczyźnie.

Gimbo
11 miesięcy temu

Święto 3 Maja jest Świętem tylko Polaków i Polek z pod znaku Orła białego i biało czerwonej Flagi a nie jakieś wymyślonej przez Komunistów z Brukseli niebieskiej Szmaty W tym Dniu nie powinni świętować Komuniści Lewacy i Liberałowie po też jak kiedyś z Targowicy sprzedali Polskę Sowietom tak jak dziś chcą tego aby Polska była podporządkowana Niemcom jak to chce tego Tusk Biedroń Belka Ochojska Miller i inni Ochlapusy

Elektor
odpowiada  Gimbo
11 miesięcy temu

Nie zapominaj o pisowskich gangusach ciągnących nas wraz z wymienionymi przez Ciebie do UE i ich ówczesnym herszcie nieżyjącym już niestety L. Kaczyńskim, który z uśmiechem podpisał Traktat Lizboński likwidując suwerenność państwa polskiego. Obecnie pisowcy również gorliwie popierają i wykonują wszelkie unijne pomysły. Tylko na użytek swoich (no przyznać trzeba niezbyt lotnych) wyborców gdaczą coś i stękają w swojej gadzinówce tvpis o jakiejś tam obronie naszych interesów. A robią całkiem co innego.

Gimbo
odpowiada  Elektor
11 miesięcy temu

Nie wiem co Traktat Lizboński ale nie osądzaj kogoś co nie może się już bronić i wiesz dobrze że tam czyja Władza takie prawo Mój Kraj to Rzeczpospolita Polska a nie Pis tak jak nie TVPiS a TVP INFO

Elektor
odpowiada  Gimbo
11 miesięcy temu

Szanowny panie, życia prywatnego nie osądzam, nie mam żadnego prawa ku temu ani ochoty zresztą, bo niby po co. Każdy swoje niesie…nikomu lekko nie jest za bardzo. Ale L. Kaczyński to postać historyczna! Bardzo ważna, prezydent! Jako taki podlega ocenie jak każda inna historyczna osobistość. Do kołchozu unijnego ten człowiek nas ciągnął, ściśle współpracował z żymianami (wstrzymał ekshumacje w Jedwabnem kiedy na jaw zaczęły wychodzić niewygodne dla żymian fakty) Traktat podpisał, dla mnie w żaden sposób nie jest to postać pozytywna. Jeden z najważniejszych autorów likwidacji suwerenności Polski.

Obywatel
odpowiada  Gimbo
11 miesięcy temu

Święta Prawda. 3 Maja to Święto Matki Boskiej Królowej Polski ale wielu sprzedawczyków-współczesnych targowiczan próbuje się załapać. Prawdziwi Patrioci zapamiętają was !

sebazajefajny
odpowiada  Obywatel
11 miesięcy temu

Jeżeli jest królowa, po co prezydent. Czekam aż ta królowa wygłosi expose w TVP PiS.

Adam
odpowiada  Gimbo
11 miesięcy temu

Wydaje mi się że mało wiesz . Nie musisz korzystać z unijnych projektów , ale przypuszczam że musiał byś fruwać jak gołębica bi gdzie się nie obejrzysz judaszu i parobku komunistycznej odnowy to stąpasz po wydanych pieniążkach UE . I to dzięki Uni masz troszkę zrobione w tym kraju dotacje unijne się skończyły to co robią to są resztki i jeśli dalej ta kreatura polskości będzie rządzić krajem to upadniemy jak niegdyś za jakiegoś mości króla , który Rzeczpospolitą doprowadził do upadku . Owszem sprzedaliśmy się Niemcom ale dlaczego wiec ten dobrotliwy rząd od siedmiu lat nie odbudowywuje gospodarki fabryk ? Nie mam nic nędzarze jesteśmy i tylko skomlic potraficie a do roboty lewaki i sprawy Polski w swojecrece a nie cymbałów macie w rządzie co nic nie potrafią . Cała UE to nasza wspólnota wiec trzeba się trzymać jej a nie myśleć o Ameryce , Ona daleko i za chwile dupsko wypnie bo chce tylko nachapac się przez wojnę u ukrów .

Gimbo
odpowiada  Adam
11 miesięcy temu

A co ma Gościu wspólnego dzisiejsze czasy do tych z przed 232 lat gdzie My Polacy pierwsi w Europe utworzyliśmy Konstytucje co dała każdemu prawo do godnego życia ale znalazły się tacy jak w dzisiejszej w Platformie co nie mogły tego znieść że Chłop równy Szlachcicu i Ciesz się Gościu że nie żyjesz np Korei Płn albo w Rosji i nie zapomnij gdyby taki wpis twój dostał się w ręce Cenzora za czasów PRL to już by u Ciebie byli Zomowcy ale widać po Wpisie że chwalisz Czasy Radziecko polskie

Jurek
odpowiada  Gimbo
11 miesięcy temu

Tylko, Konstytucji trzeba przestrzegać.

spostrzegawczy
11 miesięcy temu

Konstytucja 3-Maja przetrwała zamach sprzedawczyków z Targowicy, Rosjan którzy na polecenie Papieża mieli zrobić porządek. Niestety najnowszą zeszmacono w czym brał udział obecny Prezydent RP. Przydał by się Tadeusz Kościuszko. Dziękuję za uwagę. Kto się nie zgadza to lupka.

17
0
Napisz co o tym sądziszx