Biskup: Chrześcijanin nie może nie pracować i żyć na koszt innych

Udostępnij
Tweet

Biskup kaliski Damian Bryl podczas XXXI Ogólnopolskiej Pielgrzymki Robotników zorganizowanej w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odniósł się do pracy. Powiedział w kazaniu, że Chrześcijanin nie może nie pracować i żyć na koszt innych. Wśród zgromadzonych była obecna minister Marlena Maląg oraz prezydencki minister Andrzej Dera.

Przed mszą odczytano list od prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego. Biskup Bryl w kazaniu powiedział, że praca to jedyne narzędzie do walki przeciwko ubóstwu i sposób na osiągnięcie godnych warunków życia. Zwrócił się też do osób niepracujących, mówiąc, że „chrześcijanin nie może żyć na koszt innych”, a lenistwo szkodzi ludzkiemu bytowaniu.

Biskup Bryl dodał, że potępianym wyjściem jest także odrzucenie pracy, a wręcz stwierdził, że niepracowanie czy życie na koszt innych jest „niechrześcijańskie”.

– Wszyscy są nakłaniani przez apostoła Pawła do wzięcia sobie za punkt honoru, aby pracować własnymi rękami tak, by nie potrzebować nikogo i praktykować solidarność również materialną, dzieląc się owocami pracy z tymi, którzy znajdują się w potrzebie – oświadczył. Wprost powiedział, że lenistwo szkodzi ludzkiemu bytowaniu.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

61 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
AxL
1 rok temu

Ale się Dera spasł na posadce. 🙁

M43
odpowiada  AxL
1 rok temu

Ciekawi mnie bardzo czy po wyborach z równą zaciekłością Rejtana, będzie bronił także nowego rządu, tak jak czyni to obecnie, chociaż przecież reprezentuje kancelarię prezydenta R.P. która z rządem nie powinna mieć nic wspólnego i powinien być bardziej powściągliwy.

Ostatnio edytowany 1 rok temu by M43
On
odpowiada  AxL
1 rok temu

A gdy pojawi się w Ostrowie to nie poznaje dawnych znajomych … Może się wstydzi, że łatwiej go przeskoczyć niż obejść?!

Beata
1 rok temu

No to wszystkich polityków cały nasz rząd …DO ROBOTY…bo nic nie robią i żerują na obywatelach

Pan
1 rok temu

Ma rację. Kto nie pracuje przeważnie nie wrzuca nic na ofiarę a więc pożytek z niego żaden z punktu widzenia Kościoła Katolickiego.

Ostrów
1 rok temu

Młodych wiernych tu nie widać tylko sami emeryci …patologia do pracy się nie wybiera .. To ostatnie wydechy kościoła w Polsce…tak kościół dokonał samozaaorania !!!

Jurek
odpowiada  Ostrów
1 rok temu

Jak ma takich pasterzy.

kit
1 rok temu

A to Marlence dowalił, nie dość że nie pracuje to jeszcze na koszt innych żyje. 😏

spostrzegawczy
1 rok temu

Pracuś się odezwał, od sprzedawania ludowi bajek. Patrzę na zdjęcia obecnych, smutne twarze robotników.

Ostrów
odpowiada  spostrzegawczy
1 rok temu

Emerytów raczej… młodych tam z gromnicą szukać

Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
1 rok temu

A jeszcze nie tak dawno kościół twierdził, że wszelakie uciechy cielesne nie przystają. Owszem wyjątkowo można byłoby, ale tylko w celu prokreacji. Na przestrzeni dekady zmieniono ten pogląd aby dzietność zwiększyć. A kościół milczał w tej materii. Patologia ruszyła zatem w chocholi taniec. Orgazmów kilka i następne pięćset jest jak banku. Statystyki jednako bezlitosne są i nagle następuje zmiana frontu. Można by to ująć w ten sposób, że przekaz biskupa przy udziale tam obecnych sprzedajnych sług małego kurdupla idzie w kierunku odwrotnym jaki preferowali za złotego cielca którego otrzymali od rządzących. Teraz nagle głoszą, oczywiście w podtekście, aby nie rozmnażać jak szkodniki wszelakie i szkód na polach gospodarzy swoich ukradkiem nie czynić. Jak również aby pracowali od rana do nocy, w trudzie i pocie czoła, chcąc dawną bezczynność i zaślepienie diabelskim orgazmem wynagrodzić…
Nie trzeba jednako sięgać do myślenia maluczkich. Trzeba zło które powoduje to myślenie powoduje wyciąć jak raka. Wtedy może Polska z kolan powstanie.
Nocy wolnej od złodziejów życzę.

Konfederata
1 rok temu

Hipokryzja czarnych pingwinow sięgnęła bruku. Sami żerują na podatnikach a do tego współpracują z przestępcami z Nowogrodzkiej (siedziba pisdowcow). Jako katolik bez kościoła całkowicie odszedłem od tej grupy oraz potępia.

Ewa
1 rok temu

A dlaczego w kościele przemawiaja politycy PIS – okropne to – przez to Nie chodzę do kościoła

Elektor
odpowiada  Ewa
1 rok temu

Księża to wspólnicy ich gangu, stąd ścisła współpraca.

Mieszko
1 rok temu

No i niezmordowany pan Wójt (na pierwszym zdjęciu),na bank ze 2 promile minimum!!!🤣🤣🤣

61
0
Napisz co o tym sądziszx