Dziś gruzowisko, a jeszcze niedawno chluba Ostrowa (WIDEO)

Po 150 latach od powstania z ostrowskiego browaru została dosłownie kupa gruzu. Zgodnie z planem firma wyburzająca zrównała obiekt niemalże z ziemią. Teraz rozpocznie się wywożenie zarówno złomu ze zbrojeń oraz gruzu z terenu rozbiórki.

Sama decyzja o likwidacji browaru wstrząsnęła mieszkańcami Ostrowa Wielkopolskiego i wywołała sporo kontrowersji. Kiedy jako pierwsi poinformowaliśmy o planie wyburzenia ostrowskiego browaru, mieszkańcy wspominali smak piwa Jubileusz. Wiele osób zastanawiało się czy można wznowić produkcję piwa. Taka decyzja była zablokowana przez jeden z zapisów umowy, który zabraniał produkcji przez kolejne 20 lat. Przypomnijmy, że ostatnimi właścicielami browaru była m.in. firma, w której Jan Kulczyk był udziałowcem tj. Kompanii Piwowarskiej.

Teraźniejsza likwidacja budynków miała być spowodowana złym stanem technicznym budynków. Podczas wichur kawałki miały spadać w miejsca, gdzie chodzą ludzie.

Koszt takiej rozbiórki mógł wynieść około 500 tysięcy złotych. Nieoficjalnie mówi się, że są już plany na skomercjalizowanie terenu pod obiekty handlowe i mają być prowadzone prace projektowe. Jedno jest pewne. Historia browarnictwa w Ostrowie Wielkopolskim przeszła do historii i będzie obecna tylko w głowach mieszkańców grodu nad Ołobokiem.

Zagospodarowanie terenu na nowo z dużym prawdopodobieństwem przyciągnie duże korporacje – sieciówki, a nie firmy prowadzone przez przedsiębiorców związanych z Ostrowem Wielkopolskim.

Produkcja:
https://www.facebook.com/kontakt.oneview

 

 

Kilka powyższych historycznych zdjęć jest autorstwa Piotra Lepki.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Ukradł rower. Rozpoznajesz go?
Subskrybuj
Powiadom o

61 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
praca u podstaw
11 miesięcy temu

Wspaniałe miasto-ZNTK w ruinie, ZAP sprywatyzowane przez chciwych, SPOMASZ d.w. Maksymowicz p. II W.S,konkurowało z powodzeniem na rynkach Europy, Prefabet miejsce sprzedaży węgla i stali i co zostało …. Wprowadzić zakaz piatowania urzędów przez historyków i innych nieudaczników.

Śmiechu Warte
11 miesięcy temu

„To straszne, że regionalne browary z tradycjami upadają” – pomyślał Janusz Nosacz podczas popijania Lecha / Żubra/ Tyskiego zakupionego w dwunastopaku na promce w Biedrze. Więcej siurow z Kompanii Piwowarskiej od pana Kulczyka potrzeba, więcej…

Antychryst
11 miesięcy temu

pis czy po.. każdy ma do zrobienia swoje. WAŻNE że zniewolenie człowieka postępuje zgodnie z planem i nikt niczego się nie spodziewa??. Szczurołap i utopia proponuję sprawdzić, jeśli o zaufanie do rządzących chodzi.

do antychrysta
odpowiada  Antychryst
11 miesięcy temu

Choroby psychiczne należy leczyć, a nie obnosić się z nimi w necie.

oks
11 miesięcy temu

z tego co wróble cwierkaja będzie świątynia opatrzności w związku ze wzrostem ilości wierzących jestem za.

łysy
11 miesięcy temu

Wybudować sanktuarium im.łysej pały

61
0
Napisz co o tym sądziszx