Będą sprzątać Ostrów

Gotowi na Wiosenne Sprzątanie Ostrowa Wielkopolskiego? Już po raz kolejny mieszkańcy będą wspólnie sprzątać miasto. To akcja, która na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń. Każdego roku uczestniczą w niej tysiące osób – dorośli, dzieci, rodziny, samorządowcy, dziennikarze, sportowcy, harcerze, ratownicy wodni. Każdemu przyświeca jeden cel i wspólne dobro – czyste miasto. Tegoroczna akcja sprzątania Ostrowa Wielkopolskiego odbędzie się 21 i 22 kwietnia. Już w najbliższy poniedziałek, 17 kwietnia, zapraszamy na spotkanie organizacyjne.

Jak co roku w kwietniu organizowane jest Wiosenne Sprzątanie Ostrowa Wielkopolskiego. I choć pomimo wielu akcji ekologicznych prowadzonych w mieście nadal pozostaje dużo do zrobienia. Śmieci często, zamiast do kosza albo na wysypisko, trafiają do rowów, parków, rzeki Ołobok albo lasu.

– Wspólne sprzątanie miasta to nie tylko dbanie o jego czystość, ale również edukacja ostrowian. W ubiegłym roku zebraliśmy 10 ton śmieci. To pokazuje jak dużo jeszcze musimy zrobić, by społeczeństwo potrafiło dbać o wspólną przestrzeń. Właśnie dlatego wiosenne sprzątanie uzupełniamy o warsztaty ekologiczne dla najmłodszych ostrowian – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Akcja rozpoczyna się w piątek, 21 kwietnia. Od rana na ulice Ostrowa Wielkopolskiego wyruszą uczniowie szkół. Przez ponad 3 godziny sprzątać będą wspólną przestrzeń naszego miasta. To jednak nie wszystko! Tego dnia odbędą się także warsztaty edukacyjne dla przedszkolaków pod hasłem “Bądź eko – logiczny”. Będą to edukacyjne spotkania dla najmłodszych: w tematyce siewu i sadzenia cebulek, segregacji odpadów, czy dbania o środowisko. Przy Szkole Podstawowej nr 4 stanie elektryczny autobus Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Każde z dzieci będzie mogło zajrzeć do “elektryka” i dowie się, dlaczego ostrowskie autobusy są ekologiczne. Jednocześnie, przy współpracy z Ostrowskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku oraz seniorami z Dziennego Domu “Senior+” przygotowane zostaną szydełkowe graffiti. Efektem będą drzewa, czy mała architektura “ubrana” w wydziergane sweterki.

CZYTAJ  Wjechał w płot i poszedł do sklepu. Ukr. był pijany

Dzień później, w sobotę, 22 kwietnia odbędzie się wielkie sprzątanie Ostrowa Wielkopolskiego. Akcja potrwa 7 godzin. Rozpocznie się o godzinie 8.00 rano i zakończy o godzinie 15.00.

W akcji udział weźmie również grupa archiBUNT, która w kilku miejscach zamaluje niechlubne hasła pojawiające się w przestrzeni miejskiej.

Pamiętajmy!

Osoby niepełnoletnie, które chcą wziąć udział w akcji, powinny być pod opieką prawną rodziców bądź opiekunów prawnych.

Sprzątamy tylko tereny wspólne – miejskie!

– Zapraszamy wszystkich chętnych do wspólnej akcji. W ubiegłym roku miasto sprzątało dwa tysiące osób. Mamy nadzieję, że teraz będzie nas jeszcze więcej. Wiosenne sprzątanie to akcja, która pokazuje i uczy ekologicznej świadomości. Pomimo segregacji odpadów, bezpłatnej zbiórki wielkogabarytów w naszym mieście, ciągle przeraża nas liczba zebranych ton śmieci – podkreśla Szymon Matyśkiewicz, radny miejski i pomysłodawca akcji.

W najbliższy poniedziałek, 17 kwietnia, zapraszamy na spotkanie organizacyjne. Początek o godzinie 9.00 w Centrum Aktywności Lokalnej. Każdy kto chce wziąć udział w Wiosennym Sprzątaniu Ostrowa Wielkopolskiego powinien skorzystać z zaproszenia.

Organizatorem akcji są: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Królowej Jadwigi w Ostrowie Wielkopolskim, Grupa Ostrów Lubimy Pomagać oraz Miasto Ostrów Wielkopolski.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

14 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Damian
1 rok temu

Ostrów to powinni sprzątać właściciele dyskotek bo to z ich klubów wychodzi pijana hołota i tłuką butelki , rozwalają kosze na śmieci,ławki i wiele innych rzeczy już nie mówiąc o tym że drą mordy na całą ulicę,mieszkam w centrum i akurat wiem co widzę i jestem świadom tego co piszę.

Pamiętamy o Oliwkowej
1 rok temu

Szymon Lubię Lans

14
0
Napisz co o tym sądziszx