Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na „drzwi otwarte”

Udostępnij
Tweet

Co dzieje się na scenie, na jakich instrumentach można nauczyć się grać, a w jakich technikach tańczyć bądź malować, które „planszówki” dadzą najwięcej emocji, jak poprawnie śpiewać? Nie tylko o tym będzie można się niebawem przekonać w Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim. Placówka jak co roku zaprasza na „Drzwi Otwarte”, które odbędą się 30 marca i podczas których będzie się można zapisać na zajęcia.

Młodzieżowy Dom Kultury działa w Ostrowie Wielkopolskim już od 40 lat i w tym roku hucznie obchodzi swoje okrągłe urodziny. Pracownicy placówki w ferworze przygotowań do uroczystego jubileuszowego koncertu nie zapominają oczywiście o dorocznych „Drzwiach Otwartych”. W tym roku zaplanowano je w troszkę innym terminie, raptem jednak o dwa dni szybciej niż dotychczas.

– Przez lata wszystkich zainteresowanych naszą ofertą zapraszaliśmy w pierwszą sobotę kwietnia w godzinach dopołudniowych. Ponieważ jednak zajęcia w MDK odbywają się dni robocze popołudniami, postanowiliśmy i w takim właśnie terminie zorganizować naszą doroczną akcję, na którą już teraz zapraszamy i osoby, chodzące na nasze zajęcia, i tych, którzy dopiero chcą się na nie zapisać – wyjaśnia Anna Drobniewska, dyrektorka ostrowskiego MDK.

„Drzwi Otwarte” odbędą się w czwartek, 30 marca, w godzinach od 16:00 do 19:00. Tego dnia w placówce sporo się będzie działo. W każdej sali prezentowane będą działania artystyczne, które mają tutaj miejsce na co dzień, ponadto będzie można uczestniczyć w konkursie. Oferta ostrowskiego MDK skierowana jest do dzieci i młodzieży od 3 do 25 roku życia pod warunkiem, że nadal kontynuują naukę.

W placówce odbywają się różnorodne zajęcia: plastyczne, praktyczno-artystyczne, wokalne, muzyczne, baletowe, taneczne (m.in. z elementami baletu oraz taniec współczesny i uliczny), teatralne, teatralno-plastyczne, fotograficzno-filmowe, poetycko-literackie, z rękodzieła artystycznego, szachowe… Działają także zespoły muzyczne i wokalne oraz chóry. Aktywne są również Kluby: Obserwatorów Przyrody, Miłośników Gier Planszowych i nie tylko…, Gier Strategicznych, w bardzo dobrej formie jest też sekcja szachowa. Chętni mogą nauczyć się grać na gitarze, ukulele i keyboardzie. Ponadto MDK jest organizatorem licznych koncertów, spotkań, wystaw plastycznych, pokazów, konkursów, warsztatów, w których biorą udział wychowankowie placówki. Obecnie z oferty MDK rocznie korzysta około tysiąca osób z całego powiatu ostrowskiego.

CZYTAJ  Zderzenie peugeota i busa

– Zapraszamy wszystkich chętnych. Na nasze zajęcia będzie się można zapisać już podczas „Drzwi Otwartych” – mówi Anna Drobniewska.

Zapisy na zajęcia w przyszłym roku szkolnym 2023/2024 będą trwały od 30 marca do 30 czerwca 2023 roku, a o tym, kto się na nie dostał, będzie się można dowiedzieć w sierpniu. Każdy, kto chce korzystać z oferty MDK, musi wypełnić kartę zapisu, także osoby już chodzące na zajęcia. Przypominamy, że dla chętnych uczestników, zajęcia w MDK są bezpłatne.

Koszt udziału w zajęciach jest bezpłatny. Rodzice płacą komitet w wysokości 150 złotych na rok.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx