Prowadził pościg rozbitym autobusem

Udostępnij
Tweet

Czy autobusem MZK można prowadzić pościg? Można. Taką decyzję podjął jeden z kierowców po kolizji do której doszło na ulicy Krotoszyńskiej przy samolocie.

Autobus MZK linii 14 zmierzający na pętlę na Wenecji zamierzał skręcić w lewo w aleję Słowackiego. Niestety jego plany pokrzyżował kierowca ciężarówki, który pozwolił stoczyć się pojazdowi. W ten sposób tył ciężarówki uszkodził przednią szybę autobusu.

Ponieważ ciężarówka zaczęła odjeżdżać kierowca autobusu MZK postanowił go dogonić. Ta sztuka udała mu się po kilometrze. Wtedy pojazdy zatrzymały się pomiędzy ulicami Kr. Jadwigi a Limanowskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

Na miejsce wezwano policję, która rozliczyła kierowcę ciężarówki. W ocenie sytuacji pomogły kamery zamontowane w autobusie.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Drewniane bele uderzyły w osobówkę
Subskrybuj
Powiadom o

22 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Olek
8 miesięcy temu

Kierowca autobusu podczas tego pościgu stworzył zagrożenie życia pasażerow i powinien ponieść konsekwencje no zobaczymy

SPRAWIEDLIWY
odpowiada  Olek
8 miesięcy temu

Czytaj ze zrozumieniem, kierowca autobusu zjeżdżał do zajezdni i był bez pasażerów.

???
8 miesięcy temu

Brawo dla kierowcy autobusu👏
Ci kretyni w ciężarówkach tirach i busach to jeździć nie umieją barany!!!
Tiry na tory!!!

Ostrowianin
8 miesięcy temu

Ciężarówka z Kalisza normalka

PRAWDZIWY SZOFER
8 miesięcy temu

Co to za kierowca zawodowy co pozwala, bez swojej wiedzy samochodowi jeździć samemu do tyłu. Jako on zrobił ta kat. C, chyba znalazł w chipsach. Strach pomyśleć, ja za nim stałby rowerzysta.

Siara
8 miesięcy temu

Nie wiem jaka jest rotacja kierowców na lini nr 14 ale widywałem 14stkę nie oklejoną czarno/czerwony autobus jak wali na czerwonym na alejach. Niech MZK lepiej przeanalizuje nagrania z tych autobusów na lini 14.

Mieszkanka
8 miesięcy temu

Ciekawe jak blisko był autobus bo niektórzy kierowcy autobusów podjeżdżają pod sam zderzak

cccxvc
8 miesięcy temu

Jak miał kamery to po co gonił? Jak miał pasażerów to czy nie sprowadził zagrożenia jakimś pościgiem? Przecież jak miał dowód w postaci swoich nagrań, i do tego monitoringu na tym skrzyżowaniu to po cholerę ryzykować?

Anonim
odpowiada  cccxvc
8 miesięcy temu

Proszę czytać ze zrozumieniem jest napisane że jechał na pętle. To chyba jasne że bez pasażerów. A kamery… złośliwość rzeczy martwych mogły się popsuć.

Do Anonim
odpowiada  Anonim
8 miesięcy temu

To na Wenecji jest zajezdnia? Proszę czytać ze zrozumieniem. „Pętla” to nie zajezdnia…

Milka
8 miesięcy temu

Ostatnie czasy kierowcy Mzk zachowują się strasznie,są hamscy , byle co się czepiają,nie zatrzymują się na przystankach mimo ,że nie są zapełnione autobusy.Jest to zgłaszane do Mzk ,ale nic z tym widocznie nie robią bo sytuacje się powtarzają.Panowie kierowcy trochę kultury dla pasażerów a nie zachowujecie się jakbyście byli właścicielami autobusów.

Rada Miasta
odpowiada  Milka
8 miesięcy temu

Pasażerowie zachowują się jak bydło. Kupi bilet za 3 zł i myśli że jest pępkiem świata. Jak nie pasuje to można przesiąść się na hulajnogę.

Do Rada miasta
odpowiada  Rada Miasta
8 miesięcy temu

W cywilizowanych krajach autobusy skomunikowane są z innymi środkami lokomocji,np. dojeżdżając do dworca kolejowego wyświetla się z którego peronu, o której i dokąd odjeżdża pociąg. Twoja wypowiedź świadczy o tym że mentalnością jesteśmy dekady wstecz.

Pasażerka
odpowiada  Rada Miasta
8 miesięcy temu

Jeżdżę często autobusami i prawdę powiedziawszy nigdy nie spotkałam się z chamstwem pasażerów, natomiast z chamstwem kierowców i owszem nie jeden raz. Jestem starsza osobą i czasami mam wrażenie , że jestem intruzem w autobusie a nie pasażerem , który płaci z usługę. Trochę szacunku panowie kierowcy.

XYZ
odpowiada  Milka
8 miesięcy temu

Zawsze możesz przyjść do pracy jako kierowca. Jak dostaniesz magiczne 2600 zł to zobaczymy jaka będziesz miła i serdeczna dla wiecznie niezadowolonych pasażerów. Poza tym problem nacisnąć przycisk STOP, który jest na każdej poręczy skoro się dupy wcześniej z fotela nie chce podnieść ???

Wiesiowieszcz
8 miesięcy temu

Uważajcie na tirowca
Co przydzwonił w solarisa
Bo uciekać umie, czmychać
Lecz kierowcy to nie zwisa
Rura gaz w podłogę daje
Takie u nas są zwyczaje

Msciwuj
8 miesięcy temu

Jakie miasto taki batmobil 😉

22
0
Napisz co o tym sądziszx