Jest inwestor po dawnym markecie. Znamy plany

Tesco przy ul. Majkowskiej nie działa już od trzech lat. Po brytyjskiej sieci został tam wielkopowierzchniowy budynek i duży parking. Obiekt nie będzie dalej popadał w ruinę, bo ma już nowego właściciela i nową przyszłość przed sobą.

Teren kupiła międzynarodowa grupa Saller. Grupa buduje i zarządza dziesiątkami obiektów w Polsce, w Niemczech i Niderlandach. Ostatnio Saller otworzył park handlowy w Lesznie. Teraz czas na Kalisz.

Sprawą tej inwestycji zajmowali się radni na ostatniej Sesji Rady Miasta. By inwestor, mógł zacząć działać na tym terenie, konieczna była zmiana planu zagospodarowania przestrzennego tej okolicy.

Plan ustala przeznaczenie pod tereny zabudowy usługowej. Stanowią je częściowo zabudowane nieruchomości będące własnością Miasta Kalisza. Obecnie Miasto Kalisz planuje realizację nowoczesnej sali koncertowej dla Filharmonii Kaliskiej, która nie ma własnej siedziby. Budynek służyłby także organizacji koncertów i wydarzeń kulturalnych regionu stając się kaliską fabryką kultury. Teren ma znakomity potencjał pod inwestycję tego typu. Obszar wielkości prawie 2,5 ha jest w dużej części niezabudowany, jednocześnie posiada już zaplecze inwestycyjne w postaci urządzonego parkingu. – czytamy w uchwale zmieniającej plan zagospodarowania terenu w okolicach ul. Majkowskiej i al. Wojska Polskiego.

Teren po bazie KLA pod przyszłą Filharmonię Kaliską zagospodaruje samorząd, a obszar po Tesco prywatny inwestor.

– To będzie kilka obiektów usługowych z oddzielnym wejściem. Funkcjonalnością i układem będzie to trochę przypominać park handlowy „Kalinka”. Główny budynek po Tesco zostanie delikatnie rozebrany i przebudowany, a w kolejnych etapach będą powstawać kolejne budynki, na tym terenie w układzie litery „U” – wyjaśniała radnym Agnieszka Wypych, zastępca naczelnika wydziału budownictwa UM Kalisz.

Tak ma wyglądać nowy park handlowy przy ul. Majkowskiej w Kaliszu

Przez kilkanaście lat przy ul. Majkowskiej funkcjonował market Tesco. Został zamknięty w maju 2021 roku w związku z przejęciem Tesco przez Salling Group, właściciela Netto. Wówczas firma nie chciała wypowiadać się na temat planów związanych z tą lokalizacją.

CZYTAJ  Poważny wypadek z udziałem dostawcy jedzenia

Siedziba główna grupy Saller mieści się w Turyngii, jej polski oddział znajduje się we Wrocławiu. Grupa jest właścicielem portfela nieruchomości w Niemczech, Czechach, Polsce i na Słowacji, składającego się z ponad 500 obiektów o łącznej powierzchni najmu przekraczającej 1 500 000 mkw. – informuje portal faktykaliskie.info

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

18 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Andre
1 rok temu

Nie lepiej kościół zrobią nowy bo brakuje w kaliszu

TFU
1 rok temu

Znowu obcy market , dla Polaków wracających ze szparagów w DE. Brawo rządzący Ostrowem .TFU. Po podwyżkach czynszów -CO. ,gufno zostaje na zakupy.

Yy
odpowiada  TFU
1 rok temu

A co mają rządzący Ostrowem do terenów w Kaliszu?

smok
odpowiada  TFU
1 rok temu

Przecież tu chodzi o Kalisz.

Eoeo
1 rok temu

A Castorama? Myślałem że Castorama tam jest?

.....
odpowiada  Eoeo
1 rok temu

No prawda Castorama tam jest

..
odpowiada  Eoeo
1 rok temu

radzę czytać z uwagą. Chodzi o KALISZ

Xx
odpowiada  Eoeo
1 rok temu

To nie chodzi o Ostrów Wlkp. Tylko o Kalisz. Pisze w tekście

Takie życie.
1 rok temu

Już myślałem ze będzie obwodnica.

Knorke
1 rok temu

A gdzie fabryki i jakaś twórczość polska

Nick
odpowiada  Knorke
1 rok temu

W skalmierzycach

Perkele
1 rok temu

Nowe centra i miejsca handlowe , a w ostrowie bieda

Xx
odpowiada  Perkele
1 rok temu

Czytać ze zrozumieniem. To chodzi o Kalisz. Tam ma powstać. U nas na miejscu Tesco jest już Castorama

henryk
1 rok temu

W Kaliszu można, a u nas z terenów po byłym Browarze została tylko wizualizacja….
Dla jednego miasta są ciężkie czasy, dla innego nie….
Stajemy się pomału grajdołem…m.in. dzięki obecnym i poprzednim włodarzom…

Alan
odpowiada  henryk
1 rok temu

Ostrów był zawsze grajdołem i będzie… wykształcić się i uciekać stąd. Ja cieszę sie, że równiez tak zrobiłem 10 lat temu, teraz mieszkam we Wrocławiu.

Olo
odpowiada  Alan
1 rok temu

co ty porównujesz, Wrocław (675 tys.) trzecie miasto w Polsce pod względem ilości mieszkańców, jedną z lepiej rozwijających się aglomeracji, do Ostrowa, który ma ok 70 tys., nie był miastem wojewódzkim. Nie takie miasta jak Ostrów tracą mieszkańców, w Wielkopolsce w czołówce jest m.in. Kalisz i Konin, które zmniejszyły się o ok 10 tys.
Taki jest świat, nie wszyscy mogą mieszkać we Wrocławiu, Warszawie czy Poznaniu, tak jak nie wszyscy Anglicy mieszkają w Londynie.

Knorke
odpowiada  Alan
1 rok temu

Wrocław ma kretacza pajaca za prezydenta. A stan dróg, komunikacji jak w rumunii…

Blus
1 rok temu

do sklepu to obejrzeć a kupić w sieci, nie ma czasu na latanie po budach i shopping

18
0
Napisz co o tym sądziszx