To już pewne. Wójt był pijany jak bela

Udostępnij
Tweet

Badanie krwi na zawartość alkoholu nie pozostawiło złudzeń. Wójt gminy Kraszewice rozbił auto i odmówił badania na zawartość alkoholu. Przebadano próbkę krwi wójta i wyszło, że w chwili zdarzenia miał… 2.4 promila alkoholu.

A tak oto tłumaczył się dwa tygodnie temu.

Szanowni Państwo,

pragnę Państwa serdecznie przeprosić za zdarzenie, w którym brałem udział w dniu 10 lutego 2023 r. w Kraszewicach. Jest mi niezmiernie przykro i wiem, że taka sytuacja nie powinna się wydarzyć. Naraziłem na uszczerbek me tylko własne imię, ale i dobre imię naszej gminy, o które osobiście tak zabiegałem. Nic nie usprawiedliwia mojego czynu, dlatego z tego miejsca apeluję, nie popełniajcie mojego błędu. Dobry anioł jednak musiał nade mną czuwać, że nikomu postronnemu nic się nie stało.

Szanowni Państwo oświadczam, że nie mam zamiaru uchylać się od jakichkolwiek konsekwencji. Sprawowana przeze mnie funkcja nie sprawia, że jestem w jakikolwiek sposób uprzywilejowany wobec prawa. Zamierzam poddać się osądowi wymiaru sprawiedliwości i z pokorą przyjąć rozstrzygnięcie jakie w mojej sprawie zostanie wydane. Poczucie odpowiedzialności zobowiązuje mnie także do kontynuowania podjętych przeze mnie działań i wypełnienia zobowiązania wobec wyborców, dlatego moja praca i zaangażowanie nadal skupione będą na działaniu na rzecz dobra gminy i pomyślności jej mieszkańców.

Jednocześnie przekazuję słowa uznania za profesjonalną pomoc udzieloną mi przez wszystkie służby tj.: Straż pożarną, Pogotowie i Policję.

Konrad Kuświk, wójt gminy Kraszewice.

 

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zatrzymali dwóch poszukiwanych
Subskrybuj
Powiadom o

19 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Walik
8 miesięcy temu

I tacy ludzie są u władzy. Co się stało z tą Polską.

Emeryt 70
9 miesięcy temu

Człowiek nie wielbłąd napić się musi

Polak
9 miesięcy temu

Jeżeli był pijany po godz.pracy to jego prywatna sprawa. I nikomu nic do tego. Dalsza procedura jak z każdym pijanym kierowcą. Temat zamknięty.

Karol3414
odpowiada  Polak
9 miesięcy temu

Niby tak, ale osoby skazane za przestępstwa nie mogą pełnić funkcji publicznych, tak więc Pan Konrad będzie musiał sobie wybić z głowy wypełnianie zobowiązań wobec wyborców, no chyba że będzie to robić jako prywatna osoba.

Polak
odpowiada  Karol3414
8 miesięcy temu

Polskie prawo jest chore i wybiórcze. Druga sprawa ,od kiedy tz włodarze realizują to co obiecują? Ja też mogę obiecywac każdemu to co sobie wymarzy za ich pieniądze.

Ostrowianka
odpowiada  Polak
8 miesięcy temu

Ten pan jako wójt wybrany na stanowisku został zatrzymany do kontroli i odmówił poddaniu się badaniu alkomatem ,dopiero krew okazała że był pod wpływem i to sporym .zwykły szarak ponosi konsekwencje i nikt o tym nie wie ,a to chłop na stanowisku i jak chce ,czy też innej okazji da sobie w palnik czy też na luz ,to jako osoba prywatna ale na stanowisku wójta niech to zrobi z głową i jak już pisałam za kierownice pod wpływem się nie siada,od tego jest samochód służbowy z kierowcą służbowym i są TAXI wybiera się jedną sprawdzoną i przywozi odwozi i wiadomo że z głową ,bezpiecznie i w razie plotek wiadomo kto wygadał .Piłeś ,ćpałem nie siadam za kółko.Còż trzeba wyciągać wnioski nie tylko ze swoich zachowań ale i jak kończą koledzy po stanowisku i fachu .

Lola
9 miesięcy temu

Na pewno będzie miał wyrok sądowy.A karany nie będzie mógł kandydować ponownie !!!
Jak zapadnie wcześniej wyrok prawomocny,można go odwołać jeszcze w tej kadencji,jak sam nie odejdzie.

Kolesiowi władza wyrobiła o sobie mniemanie – supermena !
A tak naprawdę okazał się małostkowym, tchórzliwym burkiem,zamiast wziąć to na miejscu na klatę i przyznać się, że chlał gorzałę ! A nie unikać badania. Wynik 2,4 promila,to znaczy,że był nawalony do wiwatu !!!
Nawet w oświadczeniu tak kluczył i manipulował tekstem,aby nie kojarzyć z alkoholem. Zagrodowy cwaniak !

Jak by tak odważnie postąpił,to nawet po odejściu z urzędu,miałby wśród mieszkańców opinię faceta z charakterem,któremu się przydarzyło. A tak wyszedł na prymitywnego żula. !!!

Ostatnio edytowany 9 miesięcy temu by Lola
A może....
odpowiada  Lola
9 miesięcy temu

A może…to nie chłop z jajami a miękiszon bez honoru i charakteru.
Jak takiego trzymać na urzędzie ?

Ostatnio edytowany 9 miesięcy temu by A może....
Edward Emeryt
odpowiada  A może....
8 miesięcy temu

No to usuń od władzy miekiszona morawieckiego , ten za grosz nie ma honoru . Złodziej i Kłamca .

Michu
odpowiada  Lola
8 miesięcy temu

Zanim będzie prawomocny wyrok jeszcze dużo czasu upłynie. Zapomnij o tym, że będzie w tej kadencji. Mocno mnie rozbawiłeś tym tekstem

Edek
9 miesięcy temu

Pozdrawiam Walka.Wroci z powrotem ha,ha.

Tusk
9 miesięcy temu

Z jakiej partii on jest? Bo jak z PO to go kur.a będziemy bronić jak niepodległości!

Krisssssss
9 miesięcy temu

Chyba powinien odejść ze stanowiska. To byłoby uczciwe.

rr
odpowiada  Krisssssss
9 miesięcy temu

Jak jest Honorowy to odejdzie,ale raczej nie liczył bym na to.

jola
odpowiada  Krisssssss
9 miesięcy temu

Nie na takich stanowiskach byli i po pijaku panstwo reprezentowali za granica i stanowiska jakos nie stracili

miejscowy
odpowiada  jola
9 miesięcy temu

…bo ich wożono a nie byli jak nabita broń na drodze…jak taki sam się rozwali to nie żal ale jak zabije trzeźwych uczestników drogi w tym Twoją rodzine też go usprawiedliwisz? do tego tak zadufany w swoje stanowisko że i Honoru brakło..drugi wójt Żelazkowa…

jola
odpowiada  miejscowy
9 miesięcy temu

Nie wozili ,nie wozili sami tez jezdzili tylko immunitetem sie zaslaniali

Miejscowy
odpowiada  jola
8 miesięcy temu

Juz widzę Kwaśniewskiego w podróży służbowej jak jdzie prywatnie sobie autem w obcym kraju…;) Pili to fakt,ale najwięcej jak wójt na dole,a co powiesz na sędzię pijanego i to nie jeden? Ten sam może zabić i uniewinnić lub zabrać Ci prawko,a sam pokazeciminitet jak będzie w stanie..

Praktyk
odpowiada  jola
9 miesięcy temu

Kwaśniewski myślimy o tym samym

19
0
Napisz co o tym sądziszx