Kradli warzywa z pola. Ale biedni nie byli

Udostępnij
Tweet

Jeśli ktoś kradnie warzywa z pola to albo musi żyć w skrajnym ubóstwie lub wpadł na pomysł łatwego zarobku. W obu przypadkach jest to czyn karalny i grozi odsiadka w więzieniu.

Zarzuty kradzieży porów usłyszało dwóch mężczyzn, którzy na terenie naszego powiatu dokonywali ww. czynów. Warzywa miały posłużyć im do dalszej sprzedaży. 36 i 35 latek usłyszeli już zarzuty. Teraz grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu, w nocy na policję zadzwonił mieszkaniec jednej z miejscowości powiatu ostrowskiego zgłaszając, że ujął mężczyznę, który kradł z jego pola warzywa. Policjanci na miejscu zastali zgłaszającego wraz z ujętym przez niego mężczyzną.

Jak ustalili funkcjonariusze, 36-latek wspólnie z „rzekomo” nieznanym mu mężczyzną przyjechali na pole samochodem z zamiarem kradzieży porów. Mężczyźni zabrali z pola wykopane warzywa i spakowali do samochodu którym przyjechali. Funkcjonariusze ustalili, że to nie była pierwsza kradzież 36-latka. Policjanci pojechali do miejsca zamieszkania zatrzymanego i w piwnicy znaleźli kilkadziesiąt sztuk poukładanych warzyw. Funkcjonariusze szybko ustalili kolejnego z mężczyzn. Okazał się nim 35-latek, który przed policjantami ukrył się na strychu u swojego wspólnika.

Sprawcy zostali zatrzymani. Usłyszeli już zarzuty. Teraz grozi im kara nawet do pięciu lat więzienia.

Właściciel szacuje, że z pola zostało skradzionych ponad 4 tysiące sztuk porów o wartości około 8 tysięcy złotych. Policjanci teraz ustalają jaka jest dokładna skala popełnionych przez mężczyzn kradzieży.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Oddano wiele głosów w Budżecie Obywatelskim
Subskrybuj
Powiadom o

27 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
zabciai
8 miesięcy temu

wszyscy kradna albo oszukuja z pazernosci bo takiej pazernosci ludzkiej jak teraz to jeszcze nie bylo

krytyk
8 miesięcy temu

No to przyszła POR – przepraszam PORA ODSIADKI!!!!! Ale ci ludzie są powaleni. Co tydzień na Ostrow 24 nowe ogłoszenia z Urzędu Pracy. Przecież to złodziejstwo to w końcu też jakaś forma „pracy”- samo się nie powyrywało i zapakowało do samochodu?

Marian
8 miesięcy temu

radzą sobie jak potrafią jedni kręcą przekręty na respiratory i znikają, a inni na pory

Pan
odpowiada  Marian
8 miesięcy temu

A ty robisz na czarno a w urzędzie pracy bierzesz Kuronia

27
0
Napisz co o tym sądziszx