To ONI głosowali za zakazem silników spalinowych w Polsce!

W internecie pojawiła się lista z nazwiskami europosłów, którzy zagłosowali ZA wprowadzeniem zakazu dla aut spalinowych, również na terenie Polski. Co ciekawe przodują tam europarlamentarzyści wywodzący się głównie z obecnej opozycji czyli Platformy Obywatelskiej i Lewicy. Przeciwko zakazowi głosowali przedstawiciele PiS, choć jeden zaliczył wpadkę.

Unia Europejska głosami konkretnych osób przegłosowała, że samochody z silnikami diesla i benzynowymi znikną z salonów sprzedaży samochodów w Polsce. Celem zakazu jest redukcja emisji CO2.

Tylko jeszcze przez 12 lat silniki spalinowe będą dostępne w nowych samochodach. Salony sprzedaży będą mogły oferować tylko pojazdy zeroemisyjne. Tzn. jeżdżące np. na energię elektryczną wyprodukowaną przez elektrownie węglowe.

Za wprowadzeniem zakazu było 340 europosłów, a 279 było przeciw. 21 wstrzymało się. To ONI byli za wprowadzeniem zakazu produkcji samochodów spalinowych od 2035 roku: Adam Bielan (PiS), Marek Belka (PO), Robert Biedroń (LEWICA), Włodzimierz Cimoszewicz (LEWICA), Bogusław Liberadzki (LEWICA), Leszek Miller (LEWICA) i Sylwia Spurek (LEWICA).

Adam Bielan z PiS stwierdził, że się pomylił. I to wszystko za kilkadziesiąt tysięcy wynagrodzenia miesięcznie. Złożył jednak korektę do głosowania, którą zatwierdzono. Przeciwko zakazowi byli parlamentarzyści z PiS i co ciekawe dwoje z Platformy Obywatelskiej: Radosław Sikorski i Ewa Kopacz (chociaż w wywiadach opowiadała się ZA zakazem).

Andżelika Możdżanowska z naszego regionu była przeciwka zakazowi. Już za 7 lat – 55 proc. samochodów osobowych oraz 50 proc. dostawczaków będzie musiało być pojazdami zeroemisyjnymi. Od 2035 nie będzie można zarejestrować w Polsce żadnego pojazdu spalinowego oraz hybrydowego.

Co ciekawe producenci wytwarzający mniej niż 1000 nowych pojazdów rocznie np. Ferrari będą nadal zwolnieni z zakazu produkcji pojazdów spalinowych.

Jako ciekawostkę należy dodać, że Europa jest odpowiedzialna za 8% produkcji CO2, natomiast Chiny już za 30%. Tam jednak nikt takich przepisów nie uchwala.

CZYTAJ  Mieszkańcy skarżą się na remont mostu

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

69 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jarek107
1 rok temu

Jak powstały lokomotywy to hodowcy koni tez protestowali !!!

Gimbo
1 rok temu

Dla własnego zdrowia i czystego powietrza w Miastach tylko Rower o ile to możliwe

Spalinowy
1 rok temu

TVP nie będzie miała się jak doczepić do Sikorskiego… głosował przeciw tej bzdurze.

Kris
odpowiada  Spalinowy
1 rok temu

Bo sie pomylił.

bc
1 rok temu

Zamiast na siłę wpychać ludziom elektryki, które łagodnie mówiąc maja wiele wad, to niech inwestują w napęd wodorowy oraz tanią i ekologiczną produkcję wodoru.

Marek G.
1 rok temu

Radkowi Emiraty nie kazały głosować,,za”… W końcu za coś płacą

Zbigniew
1 rok temu

To niech mi kupią elektryczny samochód i będę jeździł elektrykiem

To tylko kwestia czasu
odpowiada  Zbigniew
1 rok temu

Prawda jest taka że będziesz jeździł rowerem albo chodził na nogach, bo na auto będzie stać tylko wybranych. Będzie tak jak za komuny, mało kogo będzie stać na auto. Komuna wraca i to wielkimi krokami. Wspomnicie moje słowa.

Passenger
odpowiada  To tylko kwestia czasu
1 rok temu

No i dobrze, skoro sami nie potraficie ograniczyć konsumpcji to trzeba Was, egoistyczny motłoch regulować na różne sposoby. Ocieplenie klimatu spowodowane działaniem ludzi zostało udowodnione przez naukowców ponad 50 lat temu i zatajone przez wpływowe korporacje paliwowe. Czego nie rozumiesz?

Cap3lla
odpowiada  Passenger
1 rok temu

Niechajże będzie jak sobie życzysz. Skoro masz pewność, że to wszystko tylko i wyłącznie w trosce o naszą Planetę, o przyszłe pokolenia, itd. to jestem jak najbardziej ZA. Trudno skoro nie ma już innego wyjścia i trzeba się cofnąć o kilkadziesiąt lub nawet kilkaset lat do zróbmy to.
Tylko co jeżeli okaże się (może już nie za naszego życia), że to był jeden wielki szwindel i przekręt, który z ekologia nie miał prawie nic wspólnego?
Elektryki są „przyjazne” dla Europejczyków ponieważ ich późniejszą utylizacją zajmują się biedniejsze regiony świata. Gdzie ląduje spora część „europejskich” elektrośmieci i co się z nimi dziej, w jakich warunkach zalegają lub zostają poddawane recyklingowi? To nas już nie interesuje bo my jesteśmy eko i Wuj!

Passenger
odpowiada  Cap3lla
1 rok temu

To raczej nie szwindel, bo prognozy się potwierdziły i badania prowadzone na całym świecie przez różne grupy naukowców potwierdzają poprzednie hipotezy. Uważasz, że to tylko jedna wielka zmowa? Ech widzę, że lobbowanie i propaganda korpo jednak działa. Tak czy siak w trakcie cyklu życia samochody elektryczne wychodza na plus pod względem emisji. Nie wspominając o innych zaletach jak czystsze powietrze i cisza dla mieszkańców miast. Elektryczne samochody to nie nowość. Amerykańskie koncerny wypuściły już takie cacka na przełomie tysiącleci, ale znowu – zagroziłoby to infrastrukturze serwisowej, której elektryki nie wymagały w takim stopniu jak spalinowe i koncernom paliwowym. Dopiero sukces Tesli sprawił, że największy koncerny zwyczajnie były zmuszone zacząć konkurować na tym rynku.

Kris
odpowiada  Cap3lla
1 rok temu

Ktos te wypociny przeczytał?

Do Andre
1 rok temu

Żebyś jeszcze tych kopciuchów nie przepraszał jak byś miał dojechać np do Wrocławia a zdechł by ci pod Oleśnicą bo zimno albo wilgotno… Najpierw niech dobrze te ” cuda techniki” przetestują a potem możemy rozmawiać… Producent gwarantuje zasięg mniejszy od rzeczywistego,poza tym jeśli już by były te elektryki to gdzie mają być ładowane? W samym Londynie masz takich stanowisk więcej jak w całej Polsce!!! A jeśli już będą takie stanowiska to z czego będzie ta energia? Z węgla!!! Tak że radzę trochę mniej hura optymizmu z tą Unijną utopią bo jeszcze dużo, dużo nam brakuje…

Mieszkanka.
odpowiada  Do Andre
1 rok temu

Jak ci dziecko z astmą będzie musiało siedzieć w domu i to przy oczyszczaczu powietrza, bo na dworze smród , dym i smog id spalin to trochę inaczej spojrzał byś na problem. Dla mnie ważniejsze jest zdrowie mojego dziecka niż to czy twój samochód zdechnie pod Wrocławiem czy Oleśnicą. Fakt jest taki ,że zanieczyściliśmy i zasmrodziliśmy własne środowisko i należy z tym jak najszybciej cis zrobić. A z takim podejściem jak twoje to będziemy szli do przodu ale w złym kierunku.

Do Mieszkanka
odpowiada  Mieszkanka.
1 rok temu

Elektryki to jest tylko przekręt. Silniki wodorowe dawno temu mogły być i jakoś cisza… A czym będą ładowane? Prądem. A skąd ten prąd? Z węgla!!! Pomyśl trochę,matko Polko…

mario
1 rok temu

Te komusze pomioty walcza o nasza rownosc. Wszyscy mamy miec ,,niczego” po rowno. Towarzyszom na sluzbowa Volge zrzuci sie spoleczenstwo.

69
0
Napisz co o tym sądziszx