Nie żyje 16-latek

Mając zaledwie 16 lat zmarł Paweł Małolepszy. Sytuacja ta mocno dotknęła lokalną społeczność, a zwłaszcza środowisko szkolne Zespołu Szkół nr 2 w Ostrzeszowie.

W ciszy nocy zakończył swe ziemskie życie nasz uczeń i kolega Paweł Małolepszy… Był z nami i pozostanie w naszych sercach… „Najważniejsze we wspomnieniach jest to, żeby mieć się gdzie zatrzymać i tam je wspominać…” [Terry Pratchett] – napisano na profilu szkołu.

Przyczyną śmierci Pawła miał być ciężki przebieg choroby – mięsak Ewinga 4. stopnia prawej kości skroniowej głowy.

Niedawno w szybkim tempie uzbierano pieniądze na leczenie. Rodzice wówczas wyrażali wdzięczność darczyńcom za bardzo szybkie wsparcie finansowe zbiórki, dzięki czemu Pawłowi szybko podano lek, dający mu szansę na walkę z choroba. Choroba dała pierwszy objaw w 2021 roku i był to ból głowy.

Ostatnie informacje na podstawie strony zbiórki wyglądały obiecująco:

Wrzesień 2022 roku jawił się nam jako powrót do normalności. Paweł chodził do technikum, spędzał czas z przyjaciółmi, uczył się tego, z czym wiązał swoją przyszłość. Było dobrze. Tym bardziej nie możemy pogodzić się z tym, co stało się później…

W październiku tuż przed 8 chemią gorzej się poczuł. Kolejne badania wykazały wznowę mięsaka z przerzutami do kości krzyżowej i głowy! Czy może być coś gorszego? Ile jeszcze jesteśmy w stanie znieść?

Jedyna nadzieja to zastosowanie leku (nierefundowanego przez NFZ) w ramach terapii celowanej. Dlatego teraz czekamy na wyniki badań mutacji z Cambrige. Lek ma na celu poprawę wyników krwi i spowolnienie rozwoju choroby. A ta, niestety, rozwija się bardzo szybko…

Pomimo wszystkich przeciwności Paweł ma w sobie dużo nadziei i chęci życia. Rodzina, koleżanki, koledzy, przyjaciele i znajomi wspierają go w tej trudnej życiowej próbie i motywują do dalszej walki! Terapia nierefundowanym lekiem daje nam nadzieję na spowolnienie postępów choroby. Bardzo prosimy Was o wsparcie!

15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Foliarz
1 miesiąc temu

Na razie wypieracie prawdę. Zbyt bolesna. Współczuję wszystkim zaszczepionym

Knorke
1 miesiąc temu

Brak słów. Smutno

Rychu
1 miesiąc temu

Szkoda młodego chłopaka. Nie rozumiem leki za miliony złotych,a i tak umierasz na daną chorobę po zastosowaniu leczenia.

Patrycja
1 miesiąc temu

Wyrazy współczucia dla rodziny😥

Mysz
1 miesiąc temu

A był zaszczepiny?

Mgr Andrzej Strzelba
1 miesiąc temu

Drodzy foliarze.. Chłopak poważnie chorował i to nie przez szczepionkę..

Robi
odpowiada  Mgr Andrzej Strzelba
1 miesiąc temu

komentarz zbędny …
ale pokazuje kto ma z tym największy problem niestety dodam że to nie foliarze

Nick
odpowiada  Robi
1 miesiąc temu

No chyba nie

Mgr Andrzej Strzelba
odpowiada  Nick
1 miesiąc temu

Foliarze często twierdzą, że coś jest przez szczepionkę.. I, że oni mają rację. Bo ty akurat się nie znasz, a oni wiedzą lepiej..🤣

60+
1 miesiąc temu

Współczucia dla rodziny

Ekolog
1 miesiąc temu

Wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół 😥

Anonimowy
1 miesiąc temu

Szkoda chłopaka, wyrazy współczucia dla rodziców eh jakie to życie kruche teraz…[*]

Sajmon
1 miesiąc temu

Wyrazy współczucia dla rodziny

15
0
Napisz co o tym sądziszx