Nie żyje 16-latek

Udostępnij
Tweet

Mając zaledwie 16 lat zmarł Paweł Małolepszy. Sytuacja ta mocno dotknęła lokalną społeczność, a zwłaszcza środowisko szkolne Zespołu Szkół nr 2 w Ostrzeszowie.

W ciszy nocy zakończył swe ziemskie życie nasz uczeń i kolega Paweł Małolepszy… Był z nami i pozostanie w naszych sercach… „Najważniejsze we wspomnieniach jest to, żeby mieć się gdzie zatrzymać i tam je wspominać…” [Terry Pratchett] – napisano na profilu szkołu.

Przyczyną śmierci Pawła miał być ciężki przebieg choroby – mięsak Ewinga 4. stopnia prawej kości skroniowej głowy.

Niedawno w szybkim tempie uzbierano pieniądze na leczenie. Rodzice wówczas wyrażali wdzięczność darczyńcom za bardzo szybkie wsparcie finansowe zbiórki, dzięki czemu Pawłowi szybko podano lek, dający mu szansę na walkę z choroba. Choroba dała pierwszy objaw w 2021 roku i był to ból głowy.

Ostatnie informacje na podstawie strony zbiórki wyglądały obiecująco:

Wrzesień 2022 roku jawił się nam jako powrót do normalności. Paweł chodził do technikum, spędzał czas z przyjaciółmi, uczył się tego, z czym wiązał swoją przyszłość. Było dobrze. Tym bardziej nie możemy pogodzić się z tym, co stało się później…

W październiku tuż przed 8 chemią gorzej się poczuł. Kolejne badania wykazały wznowę mięsaka z przerzutami do kości krzyżowej i głowy! Czy może być coś gorszego? Ile jeszcze jesteśmy w stanie znieść?

Jedyna nadzieja to zastosowanie leku (nierefundowanego przez NFZ) w ramach terapii celowanej. Dlatego teraz czekamy na wyniki badań mutacji z Cambrige. Lek ma na celu poprawę wyników krwi i spowolnienie rozwoju choroby. A ta, niestety, rozwija się bardzo szybko…

Pomimo wszystkich przeciwności Paweł ma w sobie dużo nadziei i chęci życia. Rodzina, koleżanki, koledzy, przyjaciele i znajomi wspierają go w tej trudnej życiowej próbie i motywują do dalszej walki! Terapia nierefundowanym lekiem daje nam nadzieję na spowolnienie postępów choroby. Bardzo prosimy Was o wsparcie!

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

15 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Foliarz
7 miesięcy temu

Na razie wypieracie prawdę. Zbyt bolesna. Współczuję wszystkim zaszczepionym

15
0
Napisz co o tym sądziszx