Radni tłumaczą się

Udostępnij
Tweet

OŚWIADCZENIE

W dniu 30 stycznia br. do Biura Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego wpłynęło pismo Wojewody Wielkopolskiego, w sprawie przeprowadzenia postępowań wyjaśniających dotyczących naszej działalności – pełnienia funkcji trenera drugoligowej drużyny koszykówki męskiej Nabzdyk BM Stal Ostrów Wielkopolski oraz posiadania udziałów w spółce, zajmującej się wykonywaniem badań laboratoryjnych.

Niniejszą sprawę, wszczętą w związku z zawiadomieniem z dnia 16 stycznia br. traktujemy jako przejaw politycznej zemsty za ujawnienie, iż radni Klubu Radnych Przyjazne Miasto, Elżbieta Grochowska i Szymon Matyśkiewicz, reklamując działalność gospodarczą w wydawanym przez miejską jednostkę,,Informatorze Miejskim,” czy świadcząc usługi w ramach udzielanych przez miasto dotacji, mogli naruszyć przepisy art. 24e ust. 1 i 24f ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.

Naszym obowiązkiem, jako radnych Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego, w ramach sprawowanej funkcji kontrolnej Rady jest weryfikacja i ujawnianie wszelkich potencjalnych nieprawidłowości związanych z funkcjonowaniem miejskiego samorządu. Oświadczamy, że żadne bezpodstawne zarzuty naruszenia przepisów ustawy o samorządzie gminnym nie spowodują, że przestaniemy reagować na zgłaszane nam przez mieszkańców problemy.

Jednocześnie oświadczamy, że prowadzona współpraca z ostrowskim klubem sportowym, w przypadku długoletniej pracy trenerskiej jest wykonywana w oparciu o umowę zlecenia, zawartą z tymże klubem, a nie Gminą Miasto Ostrów Wielkopolski. Ponadto nie jest w tym przypadku prowadzona działalność gospodarcza na mieniu Miasta. Z kolei laboratorium wykonuje badania na rzecz osób fizycznych, a nie na rzecz Miasta, zaś przypadki odmowy wykonywania badan są ściśle określone w przepisach powszechnie obowiązującego prawa. O powyższym nasi przeciwnicy polityczni zawiadamiając Wojewodę Wielkopolskiego najwyraźniej zapomnieli lub celowo te fakty pominęli. Oczywiście w tej sprawie złożymy również wszelkie niezbędne i szczegółowe wyjaśnienia wszystkim zainteresowanym organom i osobom.

Radni Damian Grzeszczyk oraz Kasper Smektała.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Narkotyk "zombie" trafił do Ostrowa
Subskrybuj
Powiadom o
25 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Knorke
1 rok temu

PO to smietnik polityczny. Pis próbuje om dorównać

Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
1 rok temu

Niestety większość radnych to krótko i długoterminowi obesrańcy. Są też niestety nawozem historii miasta ale nie powinni się tym przejmować. Nawóz też jest potrzebny. Bez niego nie mógłby w niedalekiej przyszłości  rozkwitnąć  szlachetne kwiaty  tego miasta. Ale póki co należy tychże radnych  wsadzić do byle jakiej rakiety  i wystrzelić w kosmos. Proponuję planetę Australia 458. Ciekawym wielce jak się tam zachowają ?

Jacek
1 rok temu

W sumie to ta sama rodzina POlityczna. Kto wypromował Matecką?

Jacek
1 rok temu

Pamiętacie jak przez wiele lat działali „jednoręcy bandyci”?

Dżoana
odpowiada  Jacek
1 rok temu

Soda pamięta

Zorientowany
1 rok temu

Damian Grzeszczyk – prawnik…

Ostrowiak
1 rok temu

Czyli na radnych najlepsi klienci Mopsu….

25
0
Napisz co o tym sądziszx