Porzucił psa przywiązując go do słupa

Udostępnij
Tweet

Różne były sposoby na porzucenie psa. Często były właściciel podwoził psiaka pod schronisko i tam przywiązywał do bramy. Tym razem ktoś postanowił przywiązać go do słupa i przymocować kartkę z napisem „do zabrania”. Cała akcja miała miejsce w Kaliszu.

Ludzka podłość nie zna granic…kiedy to się skończy?💔 Pies to żywa, czująca istota…opamiętajcie się, zanim zdecydujecie się na psa przemyślcie 1000 razy! 🙏🏻 Odpowiedzialność, świadomość, empatia – tego brakuje tak wielu ludziom 😥
Musi odbyć obowiązkową kwarantannę, potem będziemy się zapoznawać i szukać domu. Póki co nie znamy jego charakteru i zachowań. Psiak może wymagać pracy, nie wiemy z jakiego powodu został porzucony. 🥲

– napisali przedstawiciele schroniska w Kaliszu.

Wstępne rezerwacje prosimy składać w biurze schroniska:
☎️ 62 751 35 25
Ludzie, ogarnijcie się! 💔

Aktualizacja Biuro Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt – Urząd Miasta Kalisza :
1. Zgłosiła się świadek dysponująca zapisem monitoringu.
2. Pracownicy schroniska za chwilę zgłoszą przestępstwo polegające na porzuceniu zwierzęcia na Komendzie Miejskiej Policji.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zatrzymano sprawcę postrzelenia policjantów!
Subskrybuj
Powiadom o

41 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zosia
9 miesięcy temu

System w Polsce działa tak, że do schroniska nie można oddać psa właścicielskiego. To luka w prawie powoduje takie przykre sytuacje.

Ostrowianka
9 miesięcy temu

Wiedziała osoba że to miejsce gdzie jest ruchliwie i go znajdą ,dobrze że nie w lesie albo na autostradzie gdzie by zginął, pies jest jeszcze młody ,potrzebna forma okno życia dla psów przy schroniskach a nie porzucane bez możliwości na przeżycie ,oby psiakowi los się uśmiechnął i spotkał swojego pańcia kochanego jak on sam co widać ,a pòki co ciepłej budy i pełnej miski ,♥️.i niech ludzie zaczeli się zastanawiać zanim sprawią sobie i spełnią kaprys dziecka bo zwierzak to stworzenie żywe i czuję tak samo a może właśnie one bardziej bo kochają bezwarunkowo i po mimo wszystko ,zastanowienia .

mariano
9 miesięcy temu

Ciekawe co by stało się ze świnią 100 kilową jakby przywiązał do drzewa i napisał do zabrania na kiełbasy ? Obłudnicy codziennie widać samochody wiozące biedne kury , kaczki , krówki , cielaczki , świnki jak myślicie gdzie one jada ?” wszystkie zwierzęta są równe , ale niektóre są równiejsze ” George Orwell

tttt
9 miesięcy temu

piękna psinka , ludzie to swinie !!!

mieszkaniec ostrów
10 miesięcy temu

CZy wszystkim juz sie w głowach poprzewracało, ostatnio duzo tematów związanych z psami kotami oraz miłośnikami zwierzat.
Odbudowa schroniska dla zwierząt oraz ile kosztuje utrzymanie schroniska mozna sobie policzyc, budowa ogródków jordanowskich dla psów.to sa koszty które powinni ponosić własciciele którzy funduja sobie zabawki.Noworoczny temat petard strzelanych w sylwestra. na to wszystko jest jedna odpowiedz miłosników co za brak empati w społeczenstwie przeciez to sa nasi mali przyjaciele. i własnie co jakis czas mamy za sprawą miłosników temat tu porzucone przywiazane do słupa, drzewa zagłodzone zwierzę, pozbyte w tak okrutny sposób. nie przez człowieka z empatia a przez miłośńika który na samochodzie ma przyklejone „nie krzywdz” miłosnika który za swoje błędy obarcza innych a własnie miłośnicy są za to wszystko odpowiedzialni nie wspominam o zanieczyszczaniu, nie sprzątaniu po pupilkach o hałasie  tak nawiasem bardzo lubie zwierzęta

ja
odpowiada  mieszkaniec ostrów
9 miesięcy temu

Coś Ty jadł, o co Tobie chodzi. To jest proste. Ogarnij się.

Staruch
10 miesięcy temu

Ogarnijcie sie ludzie. To tylko pies. Gdyby ktoś tam przywiązał ukrainkę, która ukradła słodycze (poczytajcie tak komentarze), to wszyscy byli by zadowoleni, a jak przywiązano zwierze to wielkie oburzenie. Krzywdę psom zrobił człowiek, jak je udomowił i zrobił z nich zabawki.

Sandra
odpowiada  Staruch
9 miesięcy temu

„to tylko pies” jedno zdanie które napisałeś i wszystko wiadomo o Tobie człowieku.

Staruch
odpowiada  Sandra
9 miesięcy temu

Kolejna psia mamuśka, której wydaje się że wie wszystko. Zrobiłaś już sfeterek na drutach swojemu nieszczęsnemu zwierzęciu ? Bo według ciebie czym jest pies jak nie psem… tylko i wyłącznie psem, który dzięki takim nianiom zatracił wszystkie swoje instynkty, jakimi obdarzyła go natura.

Sandra
odpowiada  Staruch
9 miesięcy temu

Człowieku nie pisz nic więcej, bo aż razi w oczy gdy się to czyta! Jak można być tak strasznie mało inteligentnym?! Mogę Ci tylko współczuć Twojej głupoty która obdarzyła Cię ta właśnie NATURA!!!

41
0
Napisz co o tym sądziszx