Kobieta z Uk-ny ukradła w markecie. Wiemy jaka spotkała ją „kara”

Udostępnij
Tweet

Wczoraj po godzinie 13 do marketu przy ulicy Konopnickiej w Ostrowie Wielkopolskim weszła młoda kobieta (po 20. roku życia). Pracownicy ochrony wychwycili, że potencjalna klientka schowała słodycze.

Po przekroczeniu linii kas została zatrzymana. Tradycyjnie wezwano policję, bowiem w tego typu miejscach nie ma żadnego przyzwolenia nawet na drobne kradzieże.

Funkcjonariusze przybyli i stwierdzili, że kradzieży słodyczy o wartości 3 złotych dokonała obywatelka kraju zza wschodniej granicy. Oświadczyła, że jest osobą bezrobotną. Wyraziła skruchę, zapłaciła za słodycze i na końcu została pouczona. Policja uważa, że pouczenie też jest formą kary.

Dz.U.2022.2151 t.j.Akt obowiązujący
Wersja od: 1 stycznia 2023 r. do: 13 marca 2023 r.
Art. 119. [Kradzież lub przywłaszczenie]
§ 1.
Kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą, jeżeli jej wartość nie przekracza 500 złotych, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 2.
Usiłowanie, podżeganie i pomocnictwo są karalne.
§ 3.
Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 dopuścił się go na szkodę osoby najbliższej, ściganie następuje na żądanie pokrzywdzonego.
§ 4.
W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1, można orzec obowiązek zapłaty równowartości ukradzionego lub przywłaszczonego mienia, jeżeli szkoda nie została naprawiona.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Osobówka wbiła się w ciężarówkę. Mężczyzna nie żyje (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o
122 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ania
1 rok temu

Mój mąż pracował na monitoringu i powiem szczerze większość złodziei to ukraińscy. Potwierdzam fakt że są bardzo pobłażliwie traktowani , czują się zbyt pewnie

Adam
1 rok temu

Nie portaficie normalnie napisać z Ukrainy ?

Elektor
odpowiada  Adam
1 rok temu

O Żydach od lat piszą podobnie (ojciec lekarz matka prokurator) Może wstyd być Żydem? Bo jakie inne powody mogą być? Przez gardło redaktorom nie przechodzi słowo Żyd. Nie wiem dlaczego. Może teraz dochodzą Uk-ncy? Ciężko to zrozumieć.

Leszek
1 rok temu

Polakowi przyklepali by oszustwo a to nie kradzież i nie ma limitu. Policja Polakowi wilkiem. Polska dla Ukrainców. Jak widać dla władzy zwykli obywatele to podludzie.

Marcin1994
1 rok temu

Pamiętam sytuację kiedy miałem 8 lat i późnym wieczorem przyszła do nas do domu pewna Romka, która próbowała wymusić na mojej mamie uzyskanie zasiłku do którego nie spełniała odpowiednich warunków (moja mama pracuje w Departamencie Zasiłków w ZUSie). Kiedy mama powiedziała jej że nie otrzyma zasiłku, ta zaczęła krzyczeć, szarpać ją i próbowała nawet zabrać jej szlafrok. Romka niestety miała pecha, ponieważ moja mama ćwiczyła wiele lat judo i kopnęła ją z całej siły w twarz po czym ta Romka przewróciła się i uciekła.

Marcin1994
1 rok temu

Z góry chciałbym zaznaczyć, że jestem osobą tolerancyjną i nie mam nic przeciwko uchodźcom czy imigrantom, którzy przyjeżdżają do naszego kraju w poszukiwaniu lepszego życia.
Ale niestety muszę się zgodzić z większością komentujących tutaj, że Polskie władze są zbyt pobłażliwe dla uchodzcow z Ukrainy, którzy jakby nie patrzeć są gośćmi w naszym kraju.
Podobną sytuację mieliśmy 20-25 lat temu kiedy w Polsce osiedlało się dużo Romów. Pamiętam sytuację kiedy miałem 8 lat i późnym wieczorem przyszła do nas do domu pewna Romka, która próbowała wymusić na mojej mamie uzyskanie zasiłku do którego nie spełniała odpowiednich warunków (moja mama pracuje w Departamencie Zasiłków w ZUSie). Kiedy mama powiedziała jej że nie otrzyma zasiłku, ta zaczęła krzyczeć, szarpać ją i próbowała nawet zabrać jej szlafrok. Romka niestety miała pecha, ponieważ moja mama ćwiczyła wiele lat judo i kopnęła ją z całej siły w twarz po czym ta Romka przewróciła się i uciekła.

Gość
1 rok temu

Autor artykułu podaje przepisy kk, które wpasowują się w kontekst. Polecam najpierw zapoznać się z definicją społecznej szkodliwości czynu oraz Art. 15 § 2 kk 😉

Dzielnicowy
odpowiada  Gość
1 rok temu

Ukraińcy to nie Ukrainskie Społeczeństwo. Więc nie ma tu szkodliwości jakiejkolwiek dla polskiego spoleczenstwa

Misia
1 rok temu

No gratulacje dla Panów policjantów…oby tak dalej…żałosne

Adan
1 rok temu

To nie jest już Polska to Ukraina nawet w sklepie słychać ukraiński język co nas Polaków spotkało żeby w sklepie mówiąc po polsku nie rozumieją nas

Bolec
odpowiada  Adan
1 rok temu

To Ukropolin, z perspektywami na Judeopolonię. To że posłowie i działacze PiS to zdrajcy i koszerne pachołki to jest jasne dla każdego od wielu lat. Otaczanie się wspólnikami w sutannach i dymem z kadzideł kościelnych to tylko ściema dla niezbyt lotnych wyborców. A że ostatnio również ukropom nadskakują i usługują to pewna nowość, takie widocznie mają dyrektywy od swoich mocodawców. Kto głosuje na PiS ten sam sobie szkodzi. Tfu!

122
0
Napisz co o tym sądziszx