Program atrakcji z okazji 31. finału WOŚP

31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagra 29 stycznia 2023 roku pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych! Co tego dnia będzie działo się w Ostrowie Wielkopolskim? Prezentujemy program tegorocznego finału WOŚP w Ostrowskim Centrum Kultury i na terenie Ostrowa.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu/Terenowy Oddział w Ostrowie Wielkopolskim (ul. Limanowskiego 20-22)
8.00-12.00 – akcja oddawania krwi
Piaski – Szczygliczka
12.00 – 14.00 – „Pobiegnij z WOŚP w Ostrowie i policz się z cukrzycą”
12:00 – Ostrowski Klub Morsów dla WOŚP
Mała Scena OCK
14.00-18.00 – animacje dla najmłodszych, planszówki OstroWplansze!
Duża Scena OCK
14.00 – uroczyste otwarcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
14.05 – program artystyczny MŁODZIEŻOWEGO DOMU KULTURY
15.05 – program taneczny DANCE ACADEMY
15.30 – program taneczny TRUE SCHOOL
16.00 – DUŻA LICYTACJA 1
16.35 – Zapowiedź odsłonięcia Jabłuszka WOŚP
16.45 – występy wokalistów:
Your Song – Szkoła Interpretacji Piosenki Adama Wasieli;
Oskar Berliński; Szymon Tokarski;
Zespół AUTOKOREKTA
17.40 – program taneczny ART SCHOOL
18.00 – DUŻA LICYTACJA 2
18.40 – program taneczny LILLA HOUSE
18.55 – występ wokalny – Wiktoria Dołżonek, Ewa Rychter, Karol Kasperek
19.15 – program taneczny Studio Tańca SYSTEM
19.35 – program taneczny GRUPA BALETOWA GWIAZDA
20.15 – GŁÓWNA LICYTACJA
* Licytacje prowadzone będą również w przerwach między występami.
Taras OCK
16.45 – Odsłonięcie Jabłuszka WOŚP
Parking OCK
20.00 – Światełko do nieba Teatr Ognia HANA HI
Mała Scena OCK (wieczór)
20.15 – koncert HATIFNATTY
21.10 – koncert OYA
Działania w holu OCK
14:00 – 19:00 – pokazy ratownictwa medycznego prowadzone przez Ochotniczą Straż Pożarną z Ostrowa Wielkopolskiego
14:00 – 20:00 – rejestracja potencjalnych dawców szpiku
14:00 – 20:00 – sklepik „Dar Serca”
14:00 – 20:00 – liczenie pieniędzy zebranych do puszek wolontariuszy WOŚP
14:00 – 20:00 – stoisko Ostrowskiego Centrum Optycznego – badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego
16:00 – 20:00 – 3mk okleja Wasze telefony
Ponadto w naszym mieście organizowane są:
• Pokaz jednostek Powiatowej Ochotniczej Straży Pożarnej
– Miejsce: Rynek w Ostrowie Wielkopolskim
– kiedy: 29.01.2023 r. w godzinach 14:00 – 16:00
• Automobil Klub z WOŚP – pokaz pojazdów
– Miejsce: Rynek w Ostrowie Wielkopolskim
– kiedy: 29.01.2023 r. w godzinach 14:00 – 16:00
• Alternatywnie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2022
– Miejsce: Piwiarnia u Bossmana, ul. Odolanowska 1
– kiedy: 28.01.2023 r. godziny 19:00 – 03:00
• Manhattan Club Czekanów dla WOŚP
– Miejsce: Czekanów, ul. Lewkowska 1
– kiedy: 21.01.2023 r. start godzina 21:00

CZYTAJ  Oddali hołd pod pomnikiem Papieża po publikacji TVN o kryciu księży. Stanowisko Papieża Franciszka

Dlaczego walka z sepsą?
Sepsa to zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci.

Jak wynika z najnowszych badań, w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. Według Światowej Organizacji Zdrowia, w 2017 roku sepsa wystąpiła u 49 milionów ludzi na świecie, a 11 milionów zmarło z jej powodu. Prawie połowa zachorowań dotyczyła dzieci (około 20 milionów), a w populacji do 5. roku życia sepsa była przyczyną 2,9 miliona zgonów.

W Polsce, ze względu na brak krajowego rejestru, nie istnieją wiarygodne dane na temat zapadalności na sepsę, co znacznie utrudnia działania mające na celu jej zapobieganie i zwalczanie. Z danych Narodowego Funduszu Zdrowia analizowanych przez NIK wynika, że liczba dorosłych hospitalizowanych w Polsce z powodu sepsy wynosi około 20 tys. rocznie, jednak wartość ta na pewno jest niedoszacowana. Wyniki badań punktowych prowadzonych w akredytowanych oddziałach intensywnej terapii w latach 2012-2013 wskazują, że liczba przypadków sepsy wynosiła co najmniej 50 tys. rocznie, a współczynnik umieralności wyższy niż umieralność z powodu nowotworów układu oddechowego czy zawału serca. Ponadto w raporcie NIK z 2018 roku na temat zakażeń szpitalnych podkreśla się konieczność wdrożenia pilnych działań w obszarze zapobiegania, monitorowania i leczenia sepsy.

Dla przeżycia chorego, u którego wystąpiła sepsa, kluczowe jest jak najszybsze rozpoznanie i włączenie właściwego leczenia – optymalnie w ciągu pierwszej godziny. Z badań wynika, że każde opóźnienie rozpoznania sepsy i podania skutecznego antybiotyku o godzinę zwiększa ryzyko zgonu o 8 proc. Właśnie dlatego WOŚP chce wyposażyć szpitale w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń – umożliwi to lepszą terapię sepsy poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

CZYTAJ  Pożar w kościele. Wierni stanęli na wysokości zadania

128 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Krzak Dawid
1 miesiąc temu

Wstyd dawać jemu. On żyje w luksusie bida mu daje naiwna

Zorientowany
1 miesiąc temu

Ci co nazywają wolontariuszy „żebrakami” nawet nie wiedzą co piszą. Przecież Owsiak przed następną akcją konsultuje się z lekarzami na co i jaki sprzęt byłby najbardziej potrzebny. Pierwsza akcja w 1993 roku to była zbiórka na ratowanie serduszek u najmłodszych ( i stąd te właśnie serduszka ze złota i naklejki), potem coraz więcej było różnych potrzeb. Centrum Zdrowia Dziecka bardzo dużo skorzystało z tego typu sprzętu. Przeciwnicy WOŚP i hajtujacy tutaj lokalne mądrale chyba sobie nie zadali trudu żeby sprawdzić ilu ludzi zawdzięcza życie tym akcjom organizowanym przez te 31 lat. Za to zadali sobie trud poświęcenia czasu na propagandę w TVP. A skutek jest przewidywalny w myśl zasady Goebbelsa ” kłamstwo powtarzane 1.000 razy staje się prawdą”.

Idioci
odpowiada  Zorientowany
1 miesiąc temu

Ble ble ble ble…A Jureczek kabza nabita! Te wille auta nieruchomości gruby portfel rodzinka ustawiona…Ludzie to jednak prostaki że dawają temu cwaniakowi kasę.Żal.

.....
odpowiada  Idioci
1 miesiąc temu

„Idioci”- to o sobie tak napisałeś ?. A Rydzyk też kabze nabija i jeszcze dostaje nasze pieniądze od Rządu. O nim coś napisz „idioto” ble ble….. A tak w promowanym przez TVP wczoraj Caritasie wskaż mi przy okazji który z dyrektorów, kierowników i pracowników pracuje tam za darmo i wg Ciebie nie „nabija kabzdy”!!

Z ostatniej chwili
1 miesiąc temu

W tym roku WOŚP zebrała już ponad 150 milionów złotych czyli przebiła już dwukrotnie 70 milionów zmarnowanych milionów Sasina. I bardzo dobrze,a tych co są na ” nie” szlag jasny trafia bo zazdroszczą że ludzie potrafią się zmobilizować i w pozytywny sposób wziąć się w garść. A Polska Press mając wytyczne z góry pokazuje anty dziennikarstwo ale niestety – sprawiedliwości stało się zadość. A PIS szlag trafia bo Rydzykowe media nie osiągają swego ” celu”. A propos, nie wszyscy wiedzą dlaczego Radio Maryja ma takie częstotliwości że wszędzie dociera sygnał, nawet w lesie? Otóż to są wojskowe częstotliwości nadawane z wojskowego nadajnika znajdującego się na terenie Rosji. I tyle z naszych ” narodowych” mediów. Jak mawiał klasyk – ” psy szczekają karawana jedzie dalej”.

Daniel
1 miesiąc temu

Ludzie krytykujący Owsiaka totalne bezmózgi wierni oglądacze tv TVPis i słuchacze radia Maryja żal mi was bardzo i aż strach pomyśleć co wy zrobicie jak PiS przegra wybory to niejeden z was sobie żyły podetnie z rozpaczy,co ta rządową tv z wami zrobiła 😏szok😏

Do Daniel
odpowiada  Daniel
1 miesiąc temu

Dokładnie tak jak piszesz. Ale głowa do góry – sprawiedliwości stanie się za dość. Prędzej czy później ta wieża Babel musi upaść tak jak inne imperia. Goebbels też się czuł bezkarnie – do czasu.

Ewelina
1 miesiąc temu

Pultaska w Proart pozdrawia Łukasza G., który sępił przy licytacji. Pultasko, nas też pozdrowisz czy tylko prywata u Okroja? (Dno nie dziennikarstwo).

Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
1 miesiąc temu

Boże owce i barany wszelakie które  są przeciwne WOŚP nie powinni być leczone tym sprzętem, niechajże  idą do kleru po pomoc a jeszcze lepiej do psychiatry.
Przykrym jednako jest, że  odkąd władzę nad telewizją publiczną przejęli osobnicy  związani z pisem przestano wspierać Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Zaczęło się otwarte krytykowanie inicjatywy Jurka Owsiaka oraz umniejszanie jej roli. 
Akcja jest ogólnonarodowa a TVP niby jest publiczna. To gdzie są transmisje z tej ogólnonarodowej zbiorki? Za co ta banda PISowska chce pieniądze na abonament jak się nie wywiązuje z podstawowych obowiązków wobec społeczeństwa. Jedna wielka szczujnia. Wzorce i propaganda z Korei Północnej i Rosji.
Nocy wolnej od łobuzów wszelakich życzę.

Damian
odpowiada  Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
1 miesiąc temu

Święta racja skoro te barany pisowskie którym telewizja rządowa zrobiła wodę z mózgu powinni mieć z góry zakaz korzystania ze sprzętu od Owsiaka tylko prawda jest taka gdyby teraz wylądowali w szpitalu to żaden pisuar by się nie przyznał że jest zwolennikiem PiS wręcz przeciwnie grał by głupa pytając się jeszcze co to za partia.

Idioci
odpowiada  Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
1 miesiąc temu

A co chcesz transmitować? Jak masa idiotów ładuje kieszenie temu leniowi śmierdzącemu w czerwonych portkach? Dosyć tego pobłażania i promowania żebractwa i złodziejstwa. Od tylu lat ten nierób synuś milicjanta uważa się za jakiegoś guru a to zwykła menda i cham.

Do Koziabrodka - Wojewoda Łęczycki
odpowiada  Koziabródka-Wojewoda Łęczycki
1 miesiąc temu

W TVP przestano wspierać WOŚP bo wiadomo że jest w rękach PIS a ci wspierają kościół,a zwłaszcza media Toruńskie. A to się wiąże wiadomo z kim i czym. Niestety dla nich staje się to brzemienne w skutkach. Tylko żeby to widzieć trzeba mieć otwarty umysł a dla PIS i ich zwolenników to jest pojęcie abstrakcyjne.

Jeżdzę ROvEREM
1 miesiąc temu

Land Rover Defender 110…Takim samochodzikiem jeździ jąkała synek milicjanta nierób krętacz gbur i cham który od 31 lat żyje z żebrania…Tyle w temacie. A naród coraz głupszy😂

Max
odpowiada  Jeżdzę ROvEREM
1 miesiąc temu

Od kiedy auto jest wyznacznikiem bogactwa? Ty obrażając naród nie jesteś chamem oczywiście. No tak ty jesteś normalny. Ja chętnie wrzuciłem do puszki i jestem z tego dumny i nie wstydzę się tego.

Hehh
odpowiada  Max
1 miesiąc temu

I relacja na Facebooku jest..

Do Jeżdżę ROVEREM
odpowiada  Jeżdzę ROvEREM
1 miesiąc temu

O tym kto jest coraz głupszy świadczy twoja wypowiedź. Zero argumentów – tylko obrażanie. Typowa wypowiedź sfrustrowanego zazdrosnego dziada- nieudacznika. A WOŚP alleluja i do przodu – psy szczekają,karawana jedzie dalej!!!🤣✌️

.....
odpowiada  Jeżdzę ROvEREM
1 miesiąc temu

A czym jeżdżą …też ze zbieractwa rydzyk, i reszta biskupów. Na zmianę Warszawą M 20 po Wojtyle ?

Romek z Odolanowa
1 miesiąc temu

Wielcy Ostrowianie , Hołota miejska w Ostrowie . Chlapać mordami to potraficie ale dać od siebie to hejty i opowieści . Każdy niech otworzy fundacje i niech zbiera na dom czy nową furę a niech nie biadoli . Proste chcesz daj nie chcesz nie dawaj . Sprzęt w szpitalu w większości zakupione z Powiatowych funduszy i WOŚP . Gderają ale złotówki nie dał . Ale jak problem choroba i trza do szpitala i sprzęt z WOŚP to leczyć i dać w kopercie Panu Doktorowi z 5 tys. to jest normalne . Ale tu biadolić i opowiadać że zbiera i do swojej kieszeni . Ostatnio czytam te wypociny mieszczuchów Ostrowskich to na wymioty bierze . Wstydź się Ostrów jesteście jedną wielką wiochą która śmierdzi na odległość . Fujjj

Max
odpowiada  Romek z Odolanowa
1 miesiąc temu

Odolanów wielkie miasto. A i pachnące.

Do Romek z Odolanowa
odpowiada  Romek z Odolanowa
1 miesiąc temu

Zgadza się. Sam mieszkam w Ostrowie i wstyd mi za wypowiedzi niektórych „ziomków”.

korwiniści, pisiury i kukizeły uruchomieni
1 miesiąc temu

Zabawne jak szybko z libka i prawaka wychodzi komuch i lewak, kiedy ktoś wspomni WOŚP.
w mgnieniu oka głupole drą ryja, że służba zdrowia ma być publiczna za publiczne pieniądze, a nie finansowana z prywatnych środków obywateli.
LOL 😎😂

Passenger
1 miesiąc temu

Jestem ateistą i daleko mi do poglądów prawicowych czy konserwatywnych, jednak polecam artykuł spidersweb pt. „Zbiórki na leczenie są protezą państwa. Cementują problemy i promują marketing współczucia”.

128
0
Napisz co o tym sądziszx