Laptopy dla seniorów

To już rok! Dzienny Dom “Senior +” przy ulicy Raszkowskiej 39 działa od roku, a seniorzy pokochali to miejsce i zawarli tu nowe przyjaźnie. Za nami pierwsze urodziny Domu z tortem i obowiązkowym “Sto lat!”.

– Widząc szczęśliwych seniorów, którzy w Domu przy ulicy Raszkowskiej mają wielu przyjaciół i nie są samotni, wiem, że to dobrze zainwestowane pieniądze. Starsi ostrowianie otrzymują tu opiekę, miłość, radość i mogą się integrować, również z młodszymi pokoleniami. Takie miejsca są właśnie “lekiem” na samotność dla wielu osób w jesieni ich życia – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego – Choć wydawać by się mogło, że nie tak dawno przecinaliśmy wstęgę z okazji otwarcia tego miejsca, to minął już rok. Z okazji jubileuszu – raz jeszcze – życzę naszym seniorom zdrowia, miłości, opieki i uśmiechu. Wszystkiego najlepszego!

W dniu pierwszych urodzin Domu, prezydent Beata Klimek wręczyła seniorom 10 laptopów, by mogli korzystać do woli z dobrodziejstw XXI wieku. Na ich zakup Miasto Ostrów Wielkopolski pozyskało dofinansowanie z Ministerstwa Cyfryzacji.

Z okazji jubileuszu seniorzy wraz z gośćmi zaśpiewali hymn Domu oraz “Sto lat!”. Każdy posmakował urodzinowego tortu, a muzycznym prezentem dla seniorów był występ zespołu “Trzy plus jeden”. Nie zabrakło też występów samych seniorów.

Co sami seniorzy sądzą o Domu przy ulicy Raszkowskiej i jak oceniają go po roku?

– Mieszkam sama, więc czas spędzony przy ulicy Raszkowskiej jest dla mnie najlepszymi chwilami dnia. Przychodzę tu od roku, więc i dla mnie to roczek! Mamy tu różne zajęcia, robótki i wyjazdy. Jest tu przemiło – mówi seniorka Jolanta Kuchta.

– Bardzo mi się tu podoba. Mieszkam sama, więc gdyby nie to miejsce i ci ludzie, miałabym tylko telewizor. Mam tu przyjaciół. To całe moje życie. Dziękuję tym, którzy stworzyli to miejsce – podkreśla seniorka Monika Boroch – Śmigiel.

CZYTAJ  Ford roztrzaskany po kontakcie z renault

– Jestem najstarszą mieszkanką Domu “Senior+” przy ulicy Raszkowskiej. 9 lutego będę świętować swoje 92 urodziny. Nie mogę żyć bez tego miejsca! To mój drugi dom. Jest tu bardzo fajnie, śpiewamy, tańczymy, tu mam przyjaciół – zaznacza najstarsza z seniorek Władysława Mucha.

Kolejny rok funkcjonowaniu Domu rozpoczął się od zakupów sprzętu rehabilitacyjnego. Salkę do rehabilitacji uzupełniono o stolik, który pomaga usprawnić ruch m.in. palców, czy nadgarstków, a także urządzenie do ćwiczeń w odciążeniu, które ma pomóc seniorom zwiększać zakres ruchu i siłę mimo osłabionych mięśni.

– Nasz dom funkcjonuje od stycznia 2022 roku i jest przeznaczony dla seniorów nieaktywnych zawodowo powyżej 60 roku życia. Dla wielu osób to miejsce stało się drugim domem. Tu świętujemy miłe chwile – urodziny, imieniny i inne uroczystości, ale i żegnamy tych, którzy odeszli. Jesteśmy wielką rodziną. Seniorzy mogą korzystać tu z wielu atrakcji od wspólnych tańców, śpiewów, wyjść do kina, wycieczek, ale i zabiegów fizjoterapeutycznych. Na co dzień jest tu tak jak teraz, w dniu urodzin Domu, wesoło i radośnie – zaznacza Małgorzata Pawlik, kierownik Domu “Senior+” przy ulicy Raszkowskiej.

Obecnie w Domu przy ulicy Raszkowskiej jest 41 seniorów. Jeśli chcesz do nich dołączyć zapytaj o szczegóły w Dziennym Domu „Senior+” przy ulicy Raszkowskiej 39, tel. 62 720 54 11.

Modernizacja parteru Domu Katechetycznego przy ulicy Raszkowskiej 39 to pierwsza z realizowanych inwestycji Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego. To w tym miejscu powstał Dzienny Dom Seniora.

Całkowity koszt inwestycji to ponad półtora miliona złotych. Na wyposażenie obiektu Ostrów Wielkopolski pozyskał dotację z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej z programu Senior +. To kwota w wysokości 213 tys. złotych.

Dziś seniorzy mają tu do dyspozycji jadalnię z funkcją sali spotkań, salę aktywności wyposażoną w sprzęt do ćwiczeń, pomieszczenie klubowe z biblioteczką, sprzętem RTV, szatnię, pomieszczenie do terapii indywidualnej, do odpoczynku z miejscami do leżenia, pokój opieki pielęgniarskiej, łazienkę przystosowaną dla osób z niepełnosprawnościami oraz dwie toalety z prysznicami, pomieszczenie kuchenne umożliwiające podgrzanie posiłków oraz pomieszczenie dla pracowników.

CZYTAJ  Eleganckie warunki dla uczniów

Starannie urządzone pomieszczenia, powstały z myślą o potrzebach i ograniczeniach osób starszych. To miejsce pozbawione barier. Wchodzenie ułatwia specjalna rampa z platformą, oznakowania wewnątrz budynku wykonane zostało także w alfabecie Braille’a, w pomieszczeniach sanitarnych zastosowano oświetlenie uruchamiane przez czujniki ruchu.

32 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Janko
1 miesiąc temu

A czy swojej mamie, która tam uczęszcza też pani Klimek zafundowała laptopa czy tylko jej kumpelom?

obywatel
1 miesiąc temu

Nowe Laptopy do gry w pasja dla dziadków

Ludwik
1 miesiąc temu

Pani Klimek ustaliła z tym nieudolnym z OZC że podniesie 140% z CO w Ostrowie ,to teraz kasę mają na laptopy i inne ….Pani Klimek fajnie się rozdaje dopierniczając innym,nie?

Konfederata
1 miesiąc temu

Ostrowiacy obudźcie się!!! Jesteście okradani na wszelkie sposoby. Podatki bezpośrednie, pośrednie, opłaty pod różny i pozorami. A dlaczego? Pomyślcie!.Pomogę wam w dojściu do prawdy. Po to, aby zapewnić złodziejom na wszelkich szczeblach zerować na waszej ciężkiej pracy .

Teresa Jasik seniorka
1 miesiąc temu

W Domu Senior przy ul Raszkowskiej jest pomieszczeniem na zabiegi rehabilitacji ci pilnują nasze panie rehabilitacji aby każdy senior może korzystać z różnych zabiegów zapisanych przez lekarza rehabilitacja jest na poziomie szpitala Pleszewie oddział rehabilitacji

ogólnej ustrojowej

Konfederata
1 miesiąc temu

Obłuda i zakłamanie nie zna granic. Publiczne pieniądze na kampanie wyborczą nie jakiej Vaty Limek. A to wszystko pod przykrywką ,,laptopy dla seniorów’ Powiem krótko, obłudna BABO, kup laptopy za swoje pieniądze. Ale z drugiej strony Ty nie masz własnych pieniędzy. Twoja wypłata jest z podatków między innymi ostrowiakow.

Mieszkaniec
1 miesiąc temu

Śmieci podniesione …laptopy zakupione przestańcie już z tymi klubami seniorów bo niedługo nie będzie gdzie posiedzieć bo wszecie kluby seniorów zmieni IE nazwę Ostrów Wlkp na geriatria

Bolo
1 miesiąc temu

To jeszcze jest pokolenie które te emerytury ma jeszcze jakie takie. I większość tych ludzi na emeryturę poszło jak się komuna zawaliła w wieku 55 lat. Prawdziwa bieda i realna praca do śmierci czeka tych co teraz mają 20-30 lat i nie wyjadą z tego z$&banego kraju.

Ania
1 miesiąc temu

Ale podłe komentarze. Wy młode mądrale, to wasi rodzice tam spędzają czas, a dlaczego tam? Bo są samotni, bo ich nie odwiedzacie, bo nie interesuje je się nimi, rozumiem , że nie macie czasu, ale powinniście się cieszyć i być wdzięczni za to , że jest miejsce w którym ci ludzie czują , że jeszcze żyją , że nie są zgorzkniali i ,że wam głowy nie zawracają swoją samotnością. Czego zazdrościcie tym starym , schorowanym, samotnym ludziom?! Tego ,że mają chwilę radości, że mogą na trochę zapomnieć o swoich dolegliwościach , swojej samotności i starości. Ci co tak krytykują i wypominają, powinniście się wstydzic swoich słów. Może kiedyś znajdziecie się w sytuacji tych ludzi a wtedy zrozumiecie czym dla nich jest taki dom. Jest tym czego wy im nie potraficie zapewnić w rodzinie.

Hdjs
1 miesiąc temu

Upatruja sobie starszych bez rodziny opieki zas akt przekaznia domu , mieszkania i sie kreci

Ala
odpowiada  Hdjs
1 miesiąc temu

Nikt nikogo nie upatruje. Każdy decyduje o sobie. Chcesz idziesz tam , nie chcesz siedzisz w domu i czekasz aż , któreś z dzieci na moment wpadnie powiedzieć dzień dobry i że już musi lecieć bo nie ma czasu.

32
0
Napisz co o tym sądziszx